"LG" praėjusiais metais suremontavo bei atnaujino 83 km šalies geležinkelio kelių

(atnaujinta 19:09 2020.02.18)
Pasak "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" generalinio direktoriaus Karolio Sankovski, geležinkelio infrastruktūros gerinimui kiekvienais metais skiriama nemažai lėšų

"Lietuvos geležinkeliai" ("LG") per praėjusius metus suremontavo ir atnaujino daugiau kaip 83 km pagrindinių šalies geležinkelio kelių už 30,4 mln. eurų, apie tai pranešė "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

Kaip pranešė bendrovė, modernizuota net 43 proc. daugiau geležinkelio nei ankstesniais metais (praėjusiais metais atnaujinta 58 km geležinkelio kelių).

"Lietuvos geležinkelių" infrastruktūros bendrovė "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" nuolat prižiūri beveik 2 tūkst. km ilgio Lietuvos geležinkelio tinklą. Kaip rašo bendrovė, tokio dydžio infrastruktūros tinklo darbai numatomi iš anksto, tiksliai skaičiuojant poreikį.

Šiuo metu bendrovė vykdo ilgalaikio plano geležinkelio remonto darbus, kuriems per 2014–2024 metus yra numatyta skirti 247 mln. eurų. Už šiuos pinigus bus modernizuota arba pakeista 640 km geležinkelio ruožų — beveik trečdalis viso šalies geležinkelių  tinklo.

Pasak "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" generalinio direktoriaus Karolio Sankovski, geležinkelio infrastruktūros gerinimui kiekvienais metais skiriama nemažai lėšų.

"Nuosekliai vykdydami parengtą pagrindinių kelių remonto programą per artimiausius ketverius metus esame numatę kasmet investuoti po 40 mln. eurų ir už juos kiekvienais metais modernizuoti vidutiniškai po 80 km geležinkelio kelių", — sakė jis.

Kaip pranešama, pagrindiniais kriterijais remontuojant geležinkelį išlieka kokybė ir optimalus transporto paslaugų užtikrinimas — kuo mažesnis krovinių ir keleivių eismo sutrikdymas, atliekant suplanuotus darbus.

Šie pokyčiai leidžia "Lietuvos geležinkelių" grupei dar efektyviau vykdyti veiklą — didinti vidutinį traukinių greitį, eismo saugumą, kelti infrastruktūros vertę.

Tegai:
geležinkelis, Lietuva, Lietuvos geležinkeliai
Dar šia tema
Grybauskaitės patarėjas kaltina LVŽS vadovą "Kremliaus interesų paisymu"
Lenkija suremontuos geležinkelį iki sienos su Kaliningrado sritimi
Paaiškėjo, kada prasidės traukinių eismas skandalingame Rengės ruože

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį apsaugoti miškus nuo gaisrų

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Ministerija priminė, kokie unikalūs gyvūnai gali nukentėti gaisre, jei laiku nebus pranešta apie gaisrą

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį miško lankytojus būti budriems ir informuoti ugniagesius gelbėtojus. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas skyriaus Facebook puslapyje.

Pastebima, kad gaisras tankiuose miškuose kelia didžiulį pavojų ne tik įvairiems augalams ar gyvūnams, bet ir žmonėms.

Vaizdo įraše taip pat aprašyti Lietuvos miško gyvūnai, kurie gali žūti gaisre. Tarp jų yra stumbrai, kurių respublikoje liko tik 200, lūšis, kuriai gaisras yra labai pavojingas, nes didžiąją gyvenimo dalį praleidžia medžiuose ir elniai, kurie yra gana atsargūs.

"Baimė gyvūnų neapsaugos nuo sparčiai plintančio miško gaisro. Tai gali padaryti tu. Pamatei gaisrą miške — skambink 112", — teigiama pranešime.

Tegai:
gaisras, gyvūnai, Lietuva
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Šalčininkų rajone pareigūnai konfiskavo 40 litrų naminės degtinės — video

Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Pažymima, kad eilė driekiasi kilometrą. Pačioje respublikoje prabalsavusių skaičius jau viršija 70 procentų

Maskvoje, netoli Baltarusijos ambasados, išsirikiavo eilė žmonių, norinčių balsuoti prezidento rinkimuose.

Sputnik korespondentas suskaičiavo nuo trijų iki penkių tūkstančių rinkėjų. Eilė driekiasi apie kilometrą.

Baltarusijos vėliava
© Sputnik / Руслан Кривобок

16:00 valandos duomenimis, rinkėjų aktyvumas pačioje Baltarusijoje viršijo 73 procentus.

Baltarusijos prezidento rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvavo daugiau kaip pusė rinkėjų sąrašų įtrauktų rinkėjų. Pagal Baltarusijos Rinkimų kodeksą, kad laimėtų rinkimus, kandidatas į prezidentus turi surinkti daugiau nei pusę visų balsų.

Prezidento lenktynėse dalyvauja penki kandidatai: dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kuris kandidatuoja jau šeštajai kadencijai, Andrejus Dmitrijevas, Ana Kanopackaja, Svetlana Tichanovskaja ir Sergejus Čerečenis. Balsavimo biuletenyje taip pat yra numatyta grafa "prieš visus".

Balsavimo apylinkės dirba nuo 08:00 iki 20:00. Išankstinis balsavimas vyko rugpjūčio 4–8 dienomis.

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija, Maskva