Interneto vartotojus šokiravo vaizdas Ispanijos ligoninėje

(atnaujinta 10:39 2020.03.24)
Nufilmuotas ligoninės koridorius su ant grindų gulinčiais pacientais, dėvinčiais medicinines kaukes

Interneto vartotojus sukrėtė filmuota medžiaga iš Madrido. Nufilmuota dėl koronaviruso pandemijos perpildyta ligoninė, kurioje dėl vietos trūkumo pacientai priversti gulėti ant grindų.

Vaizdo įrašas, pasirodęs britų bulvariniame laikraštyje "Daily Mail", buvo paskelbtas YouTube, apie jį rašė ir kitos Vakarų žiniasklaidos priemonės.

Nufilmuotas ligoninės koridorius su gulinčiais ant grindų pacientais, dėvinčiais medicinines kaukes. Kai kurie žmonės sėdi ant fotelių.

Šis vaizdo įrašas šokiravo daugelį skaitytojų ir interneto vartotojų.

"Niekada nemaniau, kad gyvenime pamatysiu kažką panašaus!" — rašė "Daily Mail" skaitytojas BrokenWingz.

"Tai tiesiog siaubinga. Negaliu patikėti, kad viskas taip blogai", — dalijosi Little Miss.

"Tai reiktų parodyti žmonėms, kurie mano, kadkoronavirusas nekenksminga liga!", — atkreipė dėmesį skaitytojas Bild Markus Wolf.

Dalis komentatorių priminė valdžios rekomendacijas neišeiti iš namų nesant būtinybei.

"Įsiklausykite į gydytojus. Sustabdykime tai. Išeikite [iš namų —Sputnik] tik prireikus maisto prekių", — paragino Gatsby25.

"Likite namuose!" — pažymėjo kitas vartotojas.

"Jei visi tiesiog pasiliktų namuose, to nebūtų buvę. Tiesiog likite namuose ir kiekvieną dieną plaukite rankas", — priminė kitas komentatorius.

Pagal aukų skaičių ir nustatytus užsikrėtimo atvejus Ispanija yra antrojoje vietoje Europoje po Italijos. Kovo 23 dieną užregistruota daugiau nei 33 tūkst. infekcijos atvejų, iš jų 2182 žmonės mirė, 2355 yra sunkios būklės, 3355 (10 proc.) pasveiko. 27,5 tūkst. infekcijos atvejų išlieka aktyvūs.

Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio pandemiją. Naujausiais duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 330 tūkst. žmonių, mirė daugiau nei 14,5 tūkst.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Ispanija, ligoninė, karantinas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2135)
Dar šia tema
Lietuvoje bus testuojami visi medikai ir simptomus pajutę vyresni nei 65-erių žmonės
Britanijoje dėl COVID-19 paplitimo paskelbtas karantinas
Rusijos ambasadorius ragina HRW nemeluoti apie kovą su koronavirusu Rusijoje

Trispalvė dūmų: neįprastas sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga

(atnaujinta 17:46 2020.07.06)
Ankstyvą ketvirtadienio rytą žiedinėje sankryžoje ties Kauno pilimi cypė padangos, riaumojo varikliai bei rūko geltoni, raudoni ir žali dūmai

"Red Bull" pasveikino Lietuvą Valstybės dienos proga, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Kauno savivaldybė.

"Geltona, žalia, raudona — trys spalvos, kurias kiekvienas branginame ir išreiškiame savaip. Jos lydi nuolat — kur bebūtume ir ką bedarytume", — rašoma pranešime.

"Red Bull" atletas ir motoakrobatas Aras Gibieža kartu su drifteriais Benediktu Čirba bei Norbertu Daunoravičiumi Kaune parengė savo sveikinimą Valstybės dienos proga ir žiedinę sankryžą ties Kauno pilimi nuspalvino trispalvės spalvomis.

"Triukus demonstruoti visada smagu, bet kai už to stovi dar ir gilesnė prasmė, šiuo atveju, didžiavimasis savo šalimi ir tauta, viskas įgauna kur kas daugiau didingumo. Tuo pačiu norėčiau pridėti ir padėką Lietuvos policijai bei Kauno savivaldybei, kuri leido ir padėjo mūsų dūminei trispalvei įvykti", — cituoja Arą Gibiežą "Red Bull" spaudos tarnyba.

Visi trys sportininkai — patyrę savo sričių žinovai. Aras Gibieža — geriausias šalies motoakrobatas: pirmose varžybose dalyvavęs vos šešiolikos, o 2012 metais Aras jau tapo Europos čempionu. Benediktas Čirba — Lietuvos drifto čempionas, pasižymėjęs ir Europos drifto čempionate. Norbertas Daunoravičius yra didelis šio automobilių sporto puoselėtojas, filmų apie driftą kūrėjas.

Tegai:
vaizdo įrašas, Valstybės diena, Kaunas
Dar šia tema
Kur Kaune švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020
Į Vilniaus televizijos bokštą iškelta didžiausia šalies vėliava
Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti iš Galvės ežero

Kaip paminėta Mindaugo karūnavimo diena Vilniuje

Garbės sargybos kuopos kariai atliko pasirodymą Lietuvos kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės "Eurovizijos" nugalėtojo "The Roop" kūrinį "On Fire"

Šiandien minint Mindaugo karūnavimo dieną Simono Daukanto aikštėje ir iškilmingai keliant valstybės vėliavas, susirinkusiuosius skrydžiu pasveikino NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys naikintuvai. Vaizdo įrašas paskelbtas Krašto apsaugos ministerijos Youtube kanale.

Dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. apranga bei ekipuote, o Lietuvos kariuomenės karinis orkestras dėvėjo atkurtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pėsčiosios gvardijos regimento uniformas.

Garbės sargybos kuopos kariai atliko pasirodymą Lietuvos kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės "Eurovizijos" nugalėtojo "The Roop" kūrinį "On Fire".

Tegai:
Vilnius, Mindaugo karūnavimo diena
Šokoladas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 7-osios šventės

(atnaujinta 22:44 2020.07.06)
Antradienį, liepos 7-ąją, minima Pasaulinė šokolado diena, be to, šią dieną 1572 metais mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas

Liepos 7 yra 188-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, tačiau kadangi šie metai — keliamieji, tai — 189-a diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 177 dienos.

Antradienį minima vieno populiariausių ir plačiausiai vartojamų konditerijos gaminių pasaulyje — Pasaulinė šokolado diena

Iš tiesų, šokoladui skirtos netgi trys dienos: liepos 11-oji, liepos 7 ir spalio 28. Šokolado dienos tėvyne laikoma Prancūzija, kur pirmą kartą 1995 metais ir buvo surengta ši šventė. Iš pradžių tai buvo tik nacionalinė šventė, tačiau laikui bėgant prancūzų kaimynai susidomėjo įdomia tradicija ir taip Šokolado diena išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Šios dienos proga galima ir reikia sveikinti konditerius, menininkus, kurie kuria gražias šokolado pakuotes, savo pažįstamus, kurie mėgsta ne tik šokoladą, bet ir kitus saldumynus.

Lietuvos istorijoje ši diena irgi svarbi. 1572 metais šią dieną mirė Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas ir pasibaigė lietuvių kilmės Gediminaičių (Jogailaičių) dinastija, gyvavusi nuo 1316 metų. 

Savo vardadienį šiandien švenčia Amanda, Amandas, Astas, Astė, Astijus, Eitautas, Estera, Klausas, Klausenė, Metodijus, Sangailas, Sangailė, Sangauda, Sangaudas, Skinija, Vilgailė.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai