Aktorius Mikis Rurkė po savaitės saviizoliacijos išvyko Rygos

(atnaujinta 17:02 2020.03.27)
Aktorius skrido į Latviją filmuotis naujame filme, tačiau dėl susidariusios koronaviruso situacijos jis buvo priverstas užsilaikyti

Amerikietis aktorius Mikis Rurkė (Mickey Rourke) po savaitės saviizoliacijos viešbutyje išvyko iš Rygos.

Jis atvyko į Latviją filmuotis filme apie Antrąjį pasaulinį karą, tačiau dėl susidariusios koronaviruso situacijos buvo priverstas užsilaikyti sostinėje.

Vaizdo įraše matyti, kaip Rurkė išeina iš viešbučio, apsikeičia keliais žodžiais su gerbėjais, tada įsėda į mašiną ir išvyksta į oro uostą.

Koronavirusas
© Sputnik / Алексей Даничев

Iš pradžių aktorius nesilaikė saviizoliacijos režimo. Jis ėjo į lauką ir vaikščiojo po miestą. Tačiau jo Instagram gerbėjai pasmerkė tokį neatsakingą požiūrį, ir Rurkė pradėjo laikytis karantino.

Iki balandžio 14 dienos Latvijoje įvesta nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso. Šiuo laikotarpiu buvo sustabdytas visas tarptautinis keleivių vežimas lėktuvais, geležinkeliu, jūra ir autobusais.

Iš viso respublikoje užregistruota 280 infekcijos atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo mėnesį paskelbė koronaviruso COVID-19 pandemiją. Šiuo metu 200 šalių užregistruota daugiau nei 465 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 21 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, aktorius, Latvija, Ryga
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė Italijoje dirbančius Rusijos kariškius
Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos

Parodė, kaip buvo statoma Kalėdų eglė video

(atnaujinta 18:07 2020.11.30)
Modernios 24 metrų aukščio Kalėdų eglės montavimas Vilniaus Katedros aikštėje užtruko apie 2 savaites

Pagrindinė šalies Kalėdų eglė sostinės Katedros aikštėje įsižiebė praejusio šeštadienio vakare. 

Šių metų Kalėdų eglė — moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6 tūkst. natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Eglės kompozicijos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Internete pasirodė "timelapsas", kuriame parodytas, kaip miesto centre buvo pastatyta eglutė. Vaizdo įrašas paskelbtas Andriaus Repšio puslapyje Youtube.

Tegai:
Kalėdų eglė, Kalėdos, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms
Čaplinskas įvertino COVID-19 infekcijos riziką perkant eglutę
Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus

Nufilmuota, kaip jau po žieminį mišką išėjo pasivaikščioti laukinis briedis

(atnaujinta 11:02 2020.11.30)
Biržų regioninis parkas pasidalino gana retu vaizdo įrašu, kuriame iš arti užfiksuotas gražuolis briedis

Biržų regioniniame parke buvo filmuojamas laukinis briedis. Vaizdo įrašą parko direkcija paskelbė savo Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip briedis eina per šalnų paliestą ryto mišką. Pranešime pažymėta, kad briedis išėjo pasivaikščioti po Biržų girią, Spalviškių girininkiją. 

Pats Biržų regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvos nacionalinių parkų. Biržų regioninis parkas yra Šiaurės Lietuvoje Biržų ir Pasvalio rajonuose; direkcija Biržuose. Parko plotas 14406 ha.

Parke saugomas unikalus Lietuvoje karstinis kraštovaizdis su gausiomis smegduobėmis — karstinėmis įgriuvomis, atsiradusiomis vandeniui ištirpinus ir išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus.

Parke parengtas vienos dienos pėsčiųjų turizmo maršrutas, kuriuo keliaujant galima susipažinti su įspūdingiausiais karstiniais objektais — Lapės Ola, Karvės Ola ir kitomis olomis, Požemio upeliu. Parko teritorijoje rastos 336 augalų rūšys, iš jų 15 saugomos. Sutinkama 110 paukščių ir 27 žinduolių rūšys, iš jų 52 saugomos (tame tarpe 9 šikšnosparnių rūšys).

Tegai:
briedis, Biržai, parkas
Dar šia tema
Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje
Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai
Sergejus Lavrovas

Rusija tikisi, kad JAV pradės atsižvelgti į kitų šalių interesus

(atnaujinta 09:43 2020.12.01)
Rusijos URM ministras pabrėžė, kad kol kas nėra per anksti aptarti JAV rinkimų pasekmes tarptautiniams santykiams, kol nebus paskelbti oficialūs rezultatai

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Maskva turi teisę pasikliauti tuo, kad atėjus naujai administracijai Vašingtonas pradės skaičiuoti teisėtus kitų tarptautinių žaidėjų interesus, interviu tarptautinei naujienų agentūrai "Kazinform" sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

"Kaip sakė prezidentas Vladimiras Putinas: "Mes visa tai ramiai analizuojame darbo tvarka, mes priimsime bet kokius Amerikos žmonių sprendimus ir dirbsime su bet kokia administracija. Žinoma, tik sąžiningumo, abipusės pagarbos ir nesikišimo į vidaus reikalus principais. turi teisę tikėtis, kad Vašingtonas pagaliau pradės skaičiuoti teisėtus kitų tarptautinių žaidėjų, įskaitant Rusiją ir Kazachstaną, ir jų integracijos asociacijų interesus", — sakė Lavrovas.

Tuo pat metu ministras pabrėžė, kad kol kas nėra per anksti aptarti JAV rinkimų pasekmes tarptautiniams santykiams, kol nebus paskelbti oficialūs rezultatai.

"Tai yra mūsų principinė pozicija. Natūralu, kad mes atidžiai stebime tai, kas vyksta kitapus Atlanto, esame pasirengę bet kokiam įvykių vystymuisi. Jų pačios prognozės ir dar labiau šiame etape nėra labai derlingos idėjos. Nepaisant to, jei sprendžiant iš Joe Bideno pareiškimų ir pareiškimų, galima daryti prielaidą, kad JAV užsienio politika, jei jis laimės, labiau atitiks kanonus, kuriuos vienu metu propagavo Barakas Obama", — sakė jis.

AV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną, tačiau jų galutiniai rezultatai dar nėra oficialiai paskelbti. Remiantis Amerikos žiniasklaidos pranešimais, demokratas Baidenas gavo pakankamai rinkėjų balsų, kad laimėtų. Daugelis pasaulio lyderių jau jį pasveikino.

Pastarosiomis dienomis trys pagrindinės valstybės — Pensilvanija (20 rinkikų), Mičiganas (16) ir Nevada (šeši) — patvirtino Baideno pergalę.

Trampas kaltina konkurentus bandymu "pavogti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džiulianis teigė, kad balsavimo pažeidimai buvo sistemingi. Tuo pačiu metu dabartinis Baltųjų rūmų savininkas jau nusiteikė perduoti valdžią Baidenui.

Kitas valstybės vadovas bus inauguruotas 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
Mokslininkė patarė JAV susitaikyti su "Nord Stream-2" nutiesimu
Ambasadorius JAV papasakojo, kaip elgiamasi su Rusija už Vašingtono ribų