Aktorius Mikis Rurkė po savaitės saviizoliacijos išvyko Rygos

(atnaujinta 17:02 2020.03.27)
Aktorius skrido į Latviją filmuotis naujame filme, tačiau dėl susidariusios koronaviruso situacijos jis buvo priverstas užsilaikyti

Amerikietis aktorius Mikis Rurkė (Mickey Rourke) po savaitės saviizoliacijos viešbutyje išvyko iš Rygos.

Jis atvyko į Latviją filmuotis filme apie Antrąjį pasaulinį karą, tačiau dėl susidariusios koronaviruso situacijos buvo priverstas užsilaikyti sostinėje.

Vaizdo įraše matyti, kaip Rurkė išeina iš viešbučio, apsikeičia keliais žodžiais su gerbėjais, tada įsėda į mašiną ir išvyksta į oro uostą.

Koronavirusas
© Sputnik / Алексей Даничев

Iš pradžių aktorius nesilaikė saviizoliacijos režimo. Jis ėjo į lauką ir vaikščiojo po miestą. Tačiau jo Instagram gerbėjai pasmerkė tokį neatsakingą požiūrį, ir Rurkė pradėjo laikytis karantino.

Iki balandžio 14 dienos Latvijoje įvesta nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso. Šiuo laikotarpiu buvo sustabdytas visas tarptautinis keleivių vežimas lėktuvais, geležinkeliu, jūra ir autobusais.

Iš viso respublikoje užregistruota 280 infekcijos atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo mėnesį paskelbė koronaviruso COVID-19 pandemiją. Šiuo metu 200 šalių užregistruota daugiau nei 465 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 21 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, karantinas, aktorius, Latvija, Ryga
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė Italijoje dirbančius Rusijos kariškius
Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos

Policija nufilmavo, kaip Vilniaus vairuotojai pažeidžia eismo taisykles

(atnaujinta 14:03 2020.05.26)
Teisėsaugos pareigūnai pastebėjo, kad kai kurie automobilistai piktybiškai važiuoja pro specialias užtvaras, kurios buvo įrengtos aplink maitinimo įstaigoms skirtas zonas

Sušvelninus karantino sąlygas Vilniaus Senamiestyje savo veiklą atnaujina vis daugiau gatvės kavinių ir kitų viešųjų įstaigų. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu, kai kuriose gatvėse pasikeitė eismo tvarka.

Visų pirma buvo įrengtos specialios užtvaros, draudžiančios transporto priemonėms įvažiuoti. Taip savivaldybė sukuria sąlygas viešojo maitinimo įmonėms, teikiančioms savo paslaugas lauke. Tai leidžia aplink kavinę sustatyti daugiau stalų.

Viena iš šių vietų yra Vilniaus ir Islandijos gatvių sankryžoje. Tačiau, kaip pranešė policija, kai kurie vairuotojai piktybiškai nesilaiko kelių eismo taisyklių.

"Pareigūnai netoleruos tokių pažeidimų, todėl visi pažeidėjai bus patraukti atsakomybėn už Kelių eismo taisyklių reikalavimų — kelio ženklo "Įvažiuoti draudžiama" pažeidimą, už kurį vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų", — rašoma pranešime.

Lietuvoje karantinas galioja iki gegužės pabaigos, jau šiuo metu kalbama apie karantino pratęsimą dar maždaug mėnesiui. Tačiau kaskart sušvelninus apribojimus, maisto tiekimo įstaigoms atsiranda visa daugiau galimybių atnaujinti savo veiklą. Vilniuje šiais tikslais buvo nuspręsta leisti kavinėms po visą miestą įrengti staliukus.

Tegai:
Senamiestis, Kelių eismo taisyklės, policija
Dar šia tema
Per savaitę Vilniuje užfiksuota beveik 300 KET pažeidimų
Vilniuje nutrauktos nelegalios dragų lenktynės — video

Paskelbti reti priešlaivinių orlaivių Tu-142M3 skrydžių kadrai

(atnaujinta 11:07 2020.05.26)
Oro įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų. Skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės

Ramiojo vandenyno laivyno priešlaiviniai lėktuvai Tu-142M3 baigė planinį skrydį virš neutralių Ramiojo vandenyno vandenų. Vaizdo įrašą YouTube kanale paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Skrydis truko 12 valandų, orlaivių įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų.

Kaip pabrėžia ministerija, skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, orlaivis, Rusija
Dar šia tema
Su-57 bandymai baigti: kada Rusijos oro pajėgos priims pirmuosius 76 naikintuvus
Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"
Nufilmuotas bombonešių Tu-22M3 skrydis virš Juodosios jūros
Baltarusijos AE, archyvinė nuotrauka

"Rosatom" papasakojo apie "karščiausią laiką" BelAE paleidimo veikloje

(atnaujinta 14:55 2020.05.26)
Rusijos valstybinės korporacijos vadovas pažymėjo, kad netrukus turėtų būti gauta licencija ir darbuotojai pradės dirbti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Artimiausiomis savaitėmis "Rosatom" tikisi gauti dokumentus, kurie leis pradėti fizinę Baltarusijos atominės elektrinės paleidimą. Tai vaizdo pranešime sakė Rusijos valstybinės korporacijos vadovas Aleksejus Lichačiovas.

Pirmojo bloko paleidimas faktiškai reiškia branduolinio kuro pakrovimo pradžią.

"Dabar ten yra karščiausias laikas — artimiausiomis savaitėmis planuojame gauti licenciją ir pradėti fizinį paleidimą, kiek įmanoma saugodami ir taupydami personalą", — sakė Lichačiovas.

Išvakarėse Baltarusija baigė branduolinio kuro priėmimą pirmajam atominės elektrinės blokui netoli Astravo.

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

Anksčiau Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas teigė, kad fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

Lietuvoje aktyviai priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" nacionaliniam saugumui. Be to, Vilnius pasisako prieš energijos eksportą iš jėgainės ir visuotinai ragina kaimynines valstybes nepirkti elektros iš stoties.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimui iš esmės kyla ne dėl techninės ar aplinkosaugos problemos, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip nusilpnintas pozicijas energetikos rinkoje.

Tegai:
branduolinis kuras, Rosatom, atominė elėktrinė (AE), Astravo AE, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Nausėda pareikalavo, kad Europos Vadovų Taryba reaguotų į Astravo AE pasirengimą
Analitikas: Minskas turi visas galimybes laimėti ginčą su Lietuva dėl BelAE
Lietuva įtarė Minską duomenų apie "BelAE rimtų trūkumų" slėpimu
Pasirašytas susitarimas su Baltarusija dėl skubaus informavimo apie branduolinę avariją