Kaip darbo migrantai gelbėjo žmones per gaisrą Maskvoje

(atnaujinta 15:38 2020.04.10)
16 žmonių nukentėjo, 4 žuvo gaisre, kuris kilo privačiame pagyvenusių žmonių pensionate, vakarinėje Maskvos dalyje

Gaisras kilo balandžio 8 dienos vakarą. Remiantis pagrindine tyrimo versija, jo priežastis buvo elektros laidų ir šildymo katilo gedimas.

Dar prieš atvykstant ugniagesiams gelbėtojams, į pagalbą pensionato gyventojams ir darbuotojams atskubėjo darbo migrantai iš Tadžikistano ir Uzbekistano, gyvenantys kaimynystėje. Jie savo rankomis gelbėjo senelius iš degančio pastato. Vyriausiojo Rusijos tyrimų komiteto valdybos Maskvos skyrius patvirtino, kad pagalbą teikė neabejingi piliečiai, ir pažadėjo pažymėti jų nuopelnus.

Vaizdo įraše pasakojame apie didvyrišką migrantų poelgį.

Tegai:
darbo migrantai, gaisras, Maskva

Kelmės rajone policininkai vijosi neblaivų ir beteisį vairuotoją video

(atnaujinta 16:34 2021.03.01)
Policijai pagavus vyrą, paaiškėjo, kad jis neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus

Kelmės rajone teisės vairuoti neturintis bei neblaivus vyras, sėdęs prie "Ford Mondeo" automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais — nepaisė policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, tačiau jo bandymas pasprukti nepavyko.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pasidalino gaudynių vaizdo įrašu.

Vasario 26 dieną Maudžiorų kaime nežymėtu policijos automobiliu patruliuojančių Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė akivaizdžiai neblaivūs asmenys, sėdantys į automobilį "Ford Mondeo". Jam pradėjus važiuoti pareigūnai privažiavo, įjungė švyturėlius ir patikrai norėjo susistabdyti šį kita kelio puse važiavusi automobilį. Tačiau automobilio vairuotojas pamatė, jog tai pareigūnai ir akistatos su jais nusprendė išvengti, nestojo, padidino greitį ir nuvažiavo į priekį.

Pareigūnai greitai reaguodami apsisuko, įjungė specialiuosius šviesos ir garso signalus ir iš karto ėmė vytis automobilį. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai išreiškė aiškų reikalavimą sustoti į dešinę kelio pusę, tačiau vairuotojas to neišgirdo — teisėtų reikalavimų nevykdė bei juos ignoravo. Minėtas automobilio vairuotojas iš Telšių rajono Gaulėnų kaimo išvažiavo į Kelmės rajone esantį Maudžiorų kaimą. Tuomet pasukęs to kaimo keliuku nuvažiavo link namo, kurio kieme ir sustojo.

Visgi kelias minutes trukusios gaudynės baigėsi. Policijos pareigūnų reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė vyras, gimęs 1993 metais. Paklaustas, kodėl policijos pareigūnams paprašius nestojo, jis atsakė, kad išsigando ir manė, jog jam pavyks išvengti gresiančios atsakomybės. Vėliau paaiškėjo, kad jis ne tik nepaisė reikalavimo sustoti, tačiau neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus. Jam nustatytas vidutinis — 1,59 promilės — girtumas.

Meteoras

Virš Britanijos sprogo didžiulis meteoras

(atnaujinta 16:00 2021.03.01)
Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas ryškus žybsnis, komentaruose liudininkai dalinasi įspūdžiais

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Daugelis Didžiosios Britanijos gyventojų tapo neįprasto reiškinio liudininkais — danguje nuskriejo didelis meteoras, kurį pavyko nufilmuoti, rašo "The Guardian".

Tai nutiko sekmadienio, vasario 28-osios, naktį Notingamšyre. Objektas buvo matomas 7 sekundes. Iš pradžių jis švytėjo žalia spalva, o po to sprogo ryškiu žybsniu, patekęs į planetos atmosferą. Tai gali reikšti, kad meteore buvo didelė vario koncentracija, pranešė vaizdo įrašą ištyrę britų mokslininkai.

Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų su komentarais.

Vienas Twitter vartotojas apie užfiksuotą reiškinį parašė: "Iš pradžių aš pagalvojau, kad tai yra ryški žvaigždė ar lėktuvas, paskui jis tapo didesnis ir greitesnis, po to dangų nušvietė didžiulis žybsnis. Fejerverkas!"

Be to, internete pasirodė visokių anekdotų šiuo klausimu. Vieni teigė, kad meteoro kritimas — tai yra kerštas už NASA erdvėlaivį "Perseverance", nusileidusį Marse. Kiti teigė, kad skubiai reikia ieškoti nukritusio kosminio objekto. Tačiau ekspertai perspėjo, kad greičiausiai meteoras visiškai sudegė patekęs į Žemės atmosferą, todėl jo ieškoti nėra prasmės.

Meteorai — tai dangaus kūnas, kuris, patekęs į Žemės atmosferą, sudega. Ugniniais kamuoliais vadinami ryškūs meteorai, kurie kartais matomi net dienos šviesoje.

Tegai:
Didžioji Britanija
Dar šia tema
Žvaigždžių lietus: nufilmuotas Perseidų meteorų lietus
Nufilmuotas degančio meteorito kritimas
Nufilmuota meteorito sprogimo virš Kamčiatkos akimirka
Šių metų astronominiai reiškiniai: supermėnulis, užtemimai, meteorų lietus
Klaipėdos SGD terminalas

Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje gali tik "praryti" biudžeto pinigus

(atnaujinta 23:19 2021.03.01)
Jokių kitų globalinių užduočių šis terminalas neišspręs, mano Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos "Klaipėdos naftos" įmonės pareiškimas, kad ji gali tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione, skamba juokingai, interviu Sputnik Lietuva pasakė Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidentas Dmitrijus Gusevas.

Naftos ir suskystintų gamtinių dujų terminalų operatorė "Klaipėdos nafta" (KN) šiais metais buvo pripažinta viena iš bendrovių, turinčių geriausius santykius su investuotojais.

Bendrovė tikisi tapti konkurencingiausiu naftos produktų perdirbimo centru Baltijos šalių regione ir didžiausiu SGD terminalo operatoriumi pasaulyje.

Ekspertas Dmitrijus Gusevas pažymėjo, kad KN gali kelti bet kokius tikslus, tačiau kyla klausimas dėl jų įgyvendinimo.

Eksperto teigimu, dabar Lietuva pozicionuoja save kaip tvaraus vystymosi programos, nuostabaus terminalo ekologiškumo didinimo ir dekarbonizavimo programų vykdytoją, nes tai dabar populiari kryptis. Tačiau, specialisto manymu, perspektyvos, švelniai tariant, realybės požiūriu, nelabai geros.

"Ir aš manau, kad šis terminalas jokių globalinių uždavinių neišspręs, tik praris Baltijos šalių biudžeto pinigus ir atitinkamai, galbūt, europinius pervedimus, kurie joms pervedami ekonomikai paremti, išlaikyti neva nepriklausomybę nuo Rusijos ir Rusijos dujų", — pasakė jis.

Ekspertas pažymėjo, jog tokiu savo pareiškimu KN prajuokino visus. Tikriausiai, tam tikru mastu jiems patiems tai juokinga, ir buvo sunku apie tai pareikšti rimtais veidais, mano Gusevas.

Anot Gusevo, geriau nekreipti dėmesio į tokius Lietuvos operatoriaus pareiškimus.

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva savo SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

Rusijos degalų atsargos tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

Interviu Sputnik Lietuva pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Rusijos tiekimai yra pelningesni dėl neatidėliotinų kainų ir trumpo transporto peties. Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.

Tegai:
Lietuva, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, SGD