Paskelbtas vaizdo įrašas apie gaisrą Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje

(atnaujinta 15:12 2020.04.14)
Gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Korogodsko, Detiatkovsko, Pariševsko ir Denisovecko miškų teritorijose. Gaisrui likviduoti buvo pasitelkta daugiau kaip 400 žmonių ir beveik 100 technikos vienetų

Paskelbtas vaizdo įrašas apie gaisrą, kilusį Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Jame galima pamatyti dūmus, kylančius iš ugnies.

Gaisras kilo balandžio 4 dieną netoli Kotovskio girininkijos. Po trijų dienų gaisro plotas siekė 35 hektarus.

Пожары в зоне отчуждения Чернобыльской АЭС
© AP Photo / Andrew Kravchenko
Gaisrai Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje

Ukrainos teisėsaugos pareigūnai nustatė asmenį, kuris įtariamas gaisro sukėlimu Kotovskio girininkijoje, pradėta baudžiamoji byla. Policija evakavo piliečius, gyvenančius Poliske.

Сгоревшие деревья в поселке Полесcкое после лесного пожара в зоне отчуждения вокруг Чернобыльской АЭС, 13 апреля 2020 года
© REUTERS / STRINGER
Sudegę medžiai po gaisro Černobylio atominės elektrinės atskirties zonoje, 2020 metų balandžio 13 diena

Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad gaisras Černobylio atominės elektrinės rajone artėja prie saugyklos su radioaktyviosiomis medžiagomis. Ukrainos valstybinės pašalinių zonų valdymo agentūros viešosios tarybos narys Jaroslavas Jemeljanenka teigė, kad gaisras pasiekė Pripetę.

Šiuo metu gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Korogodsko, Detiatkovsko, Pariševsko ir Denisovecko miškų teritorijose. Gaisrui likviduoti buvo pasitelkta daugiau kaip 400 žmonių ir beveik 100 technikos vienetų.

Nelaimė Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, kai sprogo ketvirtasis branduolinis reaktorius. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų. Ukrainoje užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų.

Pusantro kilometro į šiaurę nuo Černobylio atominės elektrinės yra "Podlesno" radioaktyviųjų atliekų laidojimo vieta. Radioaktyviosios atliekos dedamos į specialius gelžbetonio skyrius, kurių sienelių storis siekia kelis metrus.

Tegai:
vaizdo įrašas, gaisras, Černobylis
Dar šia tema
Tornadai nusiaubė JAV pietus, yra aukų — video
Padėka gydytojams: Kristaus statula Rio de Žaneire "apsivilko" chalatą — video

Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 10:14 2020.08.06)
Kaip pažymėta Rusijos Federacijos gynybos ministerijoje, raketos taikliai pataikė į sąlyginius taikinius, esančius 90 kilometrų atstumu

"Iskander-M" raketų sistemos buvo paleistos Astrachanės srities Kapustin Jar poligone. Vaizdo įrašą paskelbė televizijos kanalas "Zvezda".

Raketos buvo paleistos kaip specialiųjų operatyvinių pratybų dalis.

Nufilmuotas kompleksų paruošimas raketoms paleisti, o po to masinis raketų smūgis į sąlyginį priešą.

Tikslo sunaikinimo kontrolė buvo vykdoma iš oro. Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, sąlyginiai taikiniai, esantys 90 kilometrų atstumu, buvo numušti labai tiksliai.

Pratybų metu raketų komplekso "Iskander" įgula atliko nuo komplekso užtaisymo iki kovos padėties normatyvas. Taikiniams aptikti buvo naudojami "Orlan-10" bepiločiai.

Tegai:
vaizdo įrašas, Iskander M, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Rusijos Su-27 perima du JAV lėktuvus
Rusijos ginklai: kokiu tikslu "Iskander" matuojasi jūreivio marškinėlius
Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų

Paskelbtas vaizdo įrašas apie gulbino gelbėjimą

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Kaip teigiama pranešime, neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti šiam gulbinui gyvybę, todėl raginama aptiktas šiukšles išmesti jas į tam skirtas vietas

Vakar buvo gautas pranešimas apie šalia marių gulintį, nusilpusį gulbiną. Savo Facebook paskyroje praneša Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Apie gulbiną pranešė parkui paskambinusi susirūpinusi moteris.

"Šiukšlė ne vietoje, galinti kainuoti gyvybę. Parsivežėme jauniklį turėdami mažai vilties... Apžiūrėję atidžiau pamatėme, kad ne tik visas paukščio kūnas, sparnai, kojos, bet ir gerklė bei snapas apraizgyti valu, todėl jis jau nebegalėjo nei judėti, nei maitintis", — teigiama pranešime.

Pranešama, kad pavyko sėkmingai išpainioti ir nutraukti visas valo gijas bei atsigavusį jauniklį grąžinti atgal į jo gyvenamąją buveinę.

"Dėkojame moteriai, nelikusiai abejingai ir pranešusiai mums apie rastą leisgyvį paukštį, ir primename, kad radę žvejybinius valus, virves ir kitas šiukšles gamtoje, surinkime jas ir išmeskime jas tinkamoje vietoje. Padėkime gamtai tapti saugesne vieta", — rašoma pranešime. 

Pažymima, kad neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti gulbiukui gyvybę.

Tegai:
Kuršių nerijos nacionalinis parkas, gelbėjimas, gulbė
Dar šia tema
Savanoriams, išbandžiusiems Rusijos vakciną nuo COVID-19, atliekamas tyrimas – video
Kaip atrodo atnaujintas Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas su pripučiamu kupolu — video