Nuo pat naujos ligos plitimo pradžios Maskva aktyviai padeda kaimynams ir ne tik jiems. Italijoje dirba specialistai iš Rusijos, Rusijos medicinos įranga ir apsauginės priemonės pristatomos į JAV ir Serbiją.
Rusija ir toliau padės užsienio partneriams kovoje su koronavirusu. Tai pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, jis pabrėžė, kad jokie kitų šalių pagalbos prašymai nebus palikti be dėmesio.
Rusija jau išsiuntė kaimynams tūkstančius testų, skirtų diagnozuoti COVID-19, tarp gavėjų — Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija, Moldova ir Tadžikistanas.
Prisijungė Rusijos korporacijos ir privačios organizacijos. Pavyzdžiui, valstybinė atominės energijos korporacija "Rosatom" Baltarusijos gydytojams perdavė 50 000 respiratorių.
Užsikrėtusiųjų skaičius posovietinėje erdvėje auga, todėl labiau nei bet kada anksčiau šalims svarbu parodyti solidarumą ir savitarpio pagalbą.
Paleidimo raketa "Sojuz-2.16" paleido palydovą "Arktika-M". Šio renginio transliaciją vedė "Roskosmos".
Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip raketa su palydovu paleidžiama iš Baikonūro kosmodromo vietos.
Pasak "Roskosmos", nešiklio ir viršutinės pakopos paleidimas ir atskyrimas vyko įprastu režimu. Paleidimas buvo atliktas 8:55:01, o "Fregat" viršutinį etapą tikimasi atskirti praėjus dviem valandoms ir 19 minučių po paleidimo.
Palydovui patekus į tikslinę orbitą, jis bus perduotas užsakovo valdymui.
"Roskosmos" pastebėjo, kad "Arktika" sistema yra skirta stebėti klimatą ir aplinką Arkties regione. Tikimasi, kad du palydovai leis visą parą stebėti Žemės paviršių ir Arkties vandenyno jūras.
Raketnešis "Sojuz-2.16" yra "Sojuz-2" modifikacija. Jis buvo sukurtas "Progress" raketų ir komiksų centre, kuris yra "Roskosmos" dalis. Tai pirmasis Rusijos erdvėlaivis, stebintis klimatą ir aplinką Arktyje.
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl vienos privačios medicinines paslaugas teikiančios įmonės vadovų ir kitų asmenų galimai vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita, trečiadienį ir ketvirtadienį buvo sulaikyti 9 asmenys, praneša Lietuvos policija.
Ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Kauno apskr. VPK ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, atliko kratas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kratos buvo atliekamos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų gyvenamosiose patalpose, transporto priemonėse bei kitur.
Šiuo metu turimais duomenimis, kratų metu buvo rasti apie 500 tūkstančių eurų grynųjų, taip pat įvairūs tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai, kompiuterinės laikmenos bei kiti daiktai. Iš viso šiuose proceso veiksmuose dalyvavo apie 100 pareigūnų ir specialistų. Proceso veiksmai atliekami ir šiuo metu.
VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Turkija ketina pristatyti nepilotuojamą erdvėlaivį į mėnulį 2023 metais naudodama šalyje kuriamą hibridinę raketą, sakė respublikos pramonės ir technologijų ministras Mustafa Varankas, praneša RIA Novosti.
Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas vasario 9 dieną pristatė nacionalinę kosmoso programą. Jis pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje. Vėliau Varankas teigė, kad Ankara vedė derybas su daugeliu šalių, įskaitant Rusiją, dėl bendradarbiavimo kosmose.
"Misiją į mėnulį planuojama įgyvendinti dviem etapais — 2023 ir 2028 metais. 2023 metais ketiname pasiekti mėnulį naudojant savo technologijas. Pirmajame projekto etape sunkiai nusileisime mėnulyje. Pirmasis paleidimas bus vykdomas bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis. Tačiau mūsų erdvėlaiviai bus pristatyti į Mėnulį, paleidžiant mūsų unikalią nacionalinę raketą į žemos žemės orbitą", — apsilankydamas kosminių projektų bendrovėje "Delta V" sakė jis.
Anot jo, Turkijos kosmoso programa siekiama, kad šalis patektų į "aukščiausią kosmoso sektoriaus lygą". Varankas pridūrė, kad "Delta V" sukūrė unikalią hibridinių variklių technologiją, kuri yra svarbi misijos į mėnulį dalis.