Sputnik Lietuva nufilmavo "koncertą" Vilniaus balkonuose karantino metu

(atnaujinta 13:06 2020.04.27)
Fabijoniškių rajono daugiabučio gyventojai karantino metu laisvalaikį paįvairino muzika ir šokiais balkonuose

Vilniaus gyventojai koncertus rengia balkonuose. Sputnik Lietuva nufilmavo vaizdo įrašą, kaip žmonės Fabijoniškių mikrorajone praleidžia laiką saviizoliacijoje.

Daugiabučių gyvenamųjų namų komplekse didžėjus surengė diskoteką vietiniams gyventojams. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip daugelis žmonių išeina į balkonus ir mojuoja Lietuvos vėliavomis.

Improvizacinis "koncertas" patiko ir kaimynystėje esančio daugiabučio gyventojams, kur žmonės taip pat išėjo į balkonus klausytis muzikos.

Panašūs renginiai vyksta visoje Lietuvoje. Žmonės įvairiuose miestuose karantino metu rengia mažas šventes sau ir kaimynams.

Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos karantinas buvo pratęstas iki gegužės 11 dienos. Naujausiais duomenimis, užfiksuota 1410 infekcijos atvejų, 40 žmonių mirė.

Sputnik Lietuva sužinojo, kaip vilniečiai vertina karantino švelninimą >>

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,5 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 178 tūkst. žmonių mirė.

Tegai:
koncertas, vaizdo įrašas, Vilnius, koronavirusas, karantinas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Nemenčinės siuvimo įmonėje nustatyta apie 90 COVID-19 atvejų
Politologas: Lietuva bijo, kad NATO pereis į kovą ne prieš Rusiją, o prieš COVID-19
Lietuvoje koronavirusas diagnozuotas dar 12 žmonių

Klaipėda vaizdo įraše parodė buvusio kino teatro "naują gyvenimą"

(atnaujinta 14:23 2021.04.13)
Planuojama, kad visa erdvė bus paruošta gegužės viduryje. Liko atlikti pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukciją

Klaipėdos savivaldybė restauruoja erdvę prie buvusio "Vaidilos" kino teatro. Vaizdo įrašas, kuriame aprašomi pokyčiai, paskelbtas savivaldybės YouTube kanale.

Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankirta esančioje aikštėje jau atlikta daugiau kaip 90 proc. visų rekonstrukcijos darbų, pabaiga numatoma gegužės viduryje.

Čia yra keturi apleisti pastatai, kurie anksčiau buvo kino teatras "Vaidila". Pernai juos nusipirko Telšių rajone registruota įmonė "Kietasis Biokuras".

Atnaujintoje erdvėje prie buvusio "Vaidilos" kino teatro bus poilsio zona, arčiau Taikos prospekto įrengta scena, mažųjų klaipėdiečių laisvalaikiui — žaidimų aikštelė ir guminiai laipiojimo kalneliai, sukurtos žaliosios zonos, suformuoti želdynai.

Šalia tako bei visoje aikštėje veiks energiją taupantis apšvietimas, palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, sujungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę. Įgyvendinant projektą atnaujintas ir fontanas, o jį puoš restauruotos 7-ojo dešimtmečio Klaipėdos istoriją menančios skulptūros — Vaidila, Aitvaras ir Bildukas.

Viešosios erdvės prie buvusio "Vaidilos" kino teatro rekonstrukcijos darbų vertė — 1,7 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, restauracija

Nufilmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 23:47 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jam perimti buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus aviacijos objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai
Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Valdžia ketino su Astravo AE susijusį verslą palikti be užsakymų Lietuvoje

(atnaujinta 15:43 2021.04.13)
Kasčiūnas pažymėjo,kad strateginės energetikos įmonės perka ar ketina įsigyti įrangą iš gamintojų ar tiekėjų, kurie dalyvauja ir Astravo AE projektuose

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos valdžia siekia dar labiau suvaržyti galimybes šalies energetikos projektuose dalyvauti užsienio ir Lietuvos įmonėms, susijusioms su Astravo atominės elektrinės (AE) veikla.

Antradienį NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas Seimui pateikė tai numatančias dviejų – Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos bei Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių "nesaugių" branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymų pataisas.

Pataisomis siūloma neleisti strateginėms šalies energetikos įmonėms tiesiogiai ar per tarpininkus sudaryti sandorius su įmonėmis ar jo savininkais, dalyvaujančiais Astravo AE projektuose. Taip pat siūloma įpareigoti strategines įmones pranešti vyriausybinei tokių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai apie planuojamus sandorius, nepriklausomai nuo jų vertės. Dabar tokios įmonės į komisiją turi kreiptis, kai būsimo sandorio vertė viršija 10 proc. jų pajamų.

Seimas priėmė svarstyti pataisas ir jų imsis gegužės 18-ąją. Siūloma, kad įstatymų projektai įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 dienos.

"Valstybė apsisprendė blokuoti elektros patekimą, bet šalia to atidaro duris verslui, kuris dirba su tuo projektu, jį plėtoja, pardavinėti Lietuvoje savo kokią nors įrangą. Tai yra tikrai nesusipratimas", – teigė Kasčiūnas.

Parlamentaras pažymėjo, kad pastaruoju metu nuolat pasiekia informacija, kad strateginės energetikos įmonės perka ar ketina įsigyti įrangą iš gamintojų ar tiekėjų, kurie dalyvauja ir Astravo AE projektuose.

"Mes, kaip įstatymo iniciatoriai, manome, kad taip neturėtų būti. Su Astravo AE statyba susijusios įmonės neturėtų gauti užsakymų Lietuvoje, kai Lietuvos pozicija yra blokuoti Astravo AE elektros patekimą į Lietuvą", – kalbėjo NSGK vadovas.

Tuo pat metu Socialdemokratas Gintautas Paluckas abejojo, ar siūlomas įstatymų projektas nėra perteklinis ir siūlė paprastų vamzdžių nelaikyti grėsme nacionaliniam saugumui.

"Man šiek tiek svetimas tas hiperjautrumas kai kuriems klausimams ir iniciatorių vidinė logika dėl kai kurių dalykų man nėra suprantama. Bet mano klausimas paprastas ir konkretus: kuo paprasti vamzdžiai yra grėsmė nacionaliniam saugumui? Šneku apie konkrečius atvejus, kai vienas iš, matyt, vamzdžių tiekėjų sukėlė didelį skandalą todėl, kad to tiekėjo tiekiamos prekės bus naudojamos Lietuvos energetikos sistemoje", – klausė jis.

Savo ruožtu Kasčiūnas pažymėjo, kad Astravo AE kelia grėsmę Lietuvos egzistencijai, tad su juo susijusių įmonių veikla turėtų būti nuosekliai stebima.

Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas jai dėl "nesaugumo", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. 

Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

Kovo  mėnesį Lietuvos energetikos ministerija paragino Baltijos šalis rasti bendrą sprendimą, kuris užkirstų kelią Baltarusijos AE elektros patekimui į rinką. Rasti bendrus sprendimus siekiama iki 2021 metų I pusmečio pabaigos.

Anksčiau Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau "išpučia BelAE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

Tegai:
Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Antrojo BelAE maitinimo bloko padėtis įvertinta 80 procentų
Lietuva paragino Slovėniją remti ES politiką santykiuose su Rusija
Prie BelAE prisidėjo tranzitas. Lietuvai "suskaudo" kitoje vietoje
Lietuva įspėjo apie Baltarusijos elektros sistemos bandymus
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente reikalinga pertvarka, pareiškė Bilotaitė