Radviliškio rajone sučiuptas neblaivus motorolerio vairuotojas video

(atnaujinta 17:47 2020.05.07)
Už tai, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas didesnis nei 1,5 prom. neblaivumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas

Radviliškyje automobilį vairavusi moteris tapo neblaivaus mopedininko kelionės liudininke, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko balandžio 30 dienos popietę Baisogaloje. Moters dėmesį patraukė Maironio gatvėje, šalia mopedo, su gėlėmis stovintis ir besišlapinantis vyras. Ji pastebėjo, kad vyras neblaivus. Moteris toliau stebėjo vyrą, nes kugždėjo bloga nuojauta, kad jis gali sėsti ant mopedo. Nuojauta pasitvirtino ir moteris, mobiliuoju telefonu paskambinusi Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, pranešė apie kilusį pavojų eismo saugumui, o pati automobiliu nusekė paskui mopedą.

Vienoje sankryžoje dviratės transporto priemonės vairuotojas nugriuvo. Kai moteris nugriuvusįjį užkalbino, šis atrėžė, kad čia "ne jos reikalas", svirduliuodamas atsikėlė ir, atsisėdęs ant mopedo, kelionę tęsė toliau.

Moteris automobiliu važiavo iš paskos, bet sankryžoje, užsidegus raudonam šviesoforo signalui, ji privalėjo sustoti ir mopedas dingo iš akiračio. Tačiau automobilio vairuotoja sugebėjo jį surasti Pakiršinio kaime, prie vieno daugiabučio namo.

Susisiekusi su atvykstančiais policijos pareigūnais, ji informavo, kur šiuo metu yra neblaivaus vyro transporto priemonė. Netrukus buvo nustatyta ir kuriame bute yra pats vairuotojas. Policininkus jis pasitiko svirduliuodamas ir puikuodamasis, kad tokio stovio vairavo transporto priemonę.

Vaikinui nustatytas 2,4 prom. girtumas, teisės vairuoti jis neturėjo. Nepaisant to, iš Vaitiekūnų kaimo į svečius Pakiršinyje jis nutarė vykti mopedu. Dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas didesnis nei 1,5 prom. neblaivumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Tegai:
vairavimas išgėrus, policija, dviratės transporto priemonės, Radviliškio rajonas
Dar šia tema
Šilutės rajone neblaivus vyras ginklu nusitaikė į moterį
Policija Pagėgių savivaldybėje sulaikė kapų niokotojus
Šalčininkų rajono miške buvo aptiktas naminės degtinės "fabrikas"

Kaip Vilniuje vyko akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį"

(atnaujinta 16:45 2020.07.07)
Vilniaus savivaldybė pasidalino nuostabiomis Valstybės dienos šventės akimirkomis sostinės centre bei parodė, kaip vilniečiai ir miesto svečiai kartu atliko "Tautišką giesmę"

Jau gera tradicija tapusi akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį" kasmet sujungia daugelį lietuvių visame pasaulyje.

Bet kurioje pasaulio valstybėje esantys lietuviai šią dieną pasiruošę garsiai atlikti valstybės himną ir nors kelioms minutėms mintimis sugrįžti į gimtinę. O gyvenantys Lietuvoje mielai renkasi atvirose aikštėse ir taip pat garsiai gieda "Tautišką giesmę" ir bent akimirkai susijungia su artimaisiais, kurie gyvena toli nuo gimtųjų kraštų.

Žiūrėkite kaip "Tautišką giesmę" atliko Šventojoje >>

Vilniuje buvo gausu žmonių. Jie, stovėdami prie Neries ir laikydami trispalves, sugiedojo himną.

Kaip akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį" vyko Vilniuje, vaizdo įraše parodė Vilniaus savivaldybė.

Tegai:
Tautiška giesmė, Vilnius, Valstybės diena
(0:48 / 5.49Mb / просмотров видео: 329)

Paviešintas vaizdo įrašas, kaip sulaikomas "Roskosmos" vadovo patarėjas

(atnaujinta 15:14 2020.07.07)
Dmitrijaus Rogozino patarėjas įtariamas įslaptintos informacijos perdavimu Šiaurės Atlanto aljanso atstovui

Rusijos FSB paskelbė vaizdo įrašą apie "Roskosmos" generalinio direktoriaus patarėjo Ivano Safronovo sulaikymą Maskvoje pagal baudžiamąją bylą dėl išdavystės.

Įtariama, jog Safronovas dirbo vienos iš NATO specialiųjų tarnybų naudai ir perdavė jos atstovui slaptą informaciją apie karinį-techninį bendradarbiavimą ir Rusijos gynybą bei saugumą. Kalbama apie informaciją, kuri yra valstybės paslaptis.

Iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Valstybės išdavystė", įtariamajam gresia kalėjimas iki 20 metų.

RIA Novosti duomenimis, "Roskosmos" mano, kad Safronovo sulaikymas nėra susijęs su jo darbu valstybinėje korporacijoje. Prieš pradėdamas ten dirbti, Safronovas dirbo laikraščiuose "Vedomosti" ir "Kommersant" ir užsiėmė karinės ir kosmoso tematikos klausimais.

Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad "Roskosmos" vadovo patarėjo sulaikymas, kiek žino Kremlius, nebuvo susijęs su jo žurnalistine veikla. Peskovas taip pat priminė, kad FSB sulaikė Safronovą dėl įtarimų perduodant įslaptintus duomenis užsienio žvalgybai.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip operatyvininkai veda Safronovą į mikroautobusą ir jį apieško, o po to nuveda į pastatą tolimesniam nagrinėjimui.

Tegai:
FSB, Rusija, Roskosmos
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos