Internete pasirodė Pergalės aviacijos parado Maskvoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 20:41 2020.05.09)
Tradicinį skrydį vykdė pilotažo grupės "Ruskije vitiazi" ir "Striži", o uždarė paradą smogiamasis lėktuvas, nudažydamas dangų Rusijos vėliavos spalvomis

Maskvoje buvo surengtas aviacijos paradas 75-osioms pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinėms paminėti.

Iš viso virš pagrindinės sostinės aikštės praskrido 75 lėktuvai ir sraigtasparniai.

Danguje išsirikiavo karinio transporto sraigtasparniai "Mi-26" ir "Mi-8AMTSh", "Mi-35M" ir "Ka-52". Skrydį uždarė sraigtasparnių "Mi-28N" "Naktinių medžiotojų" penketukas.

Lėktuvų rikiuotę atidarė žvalgybinis lėktuvas "A-50U", kurį sekė bombonešiai "Il-76MD", "Tu-95MS" ir "Tu-22MZ", vadovaujami raketnešio "Tu-160".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Il-78" su tolimojo nuotolio bombonešiu "Tu-160" imitavo degalų pildymą ore.

Parade dalyvavo "MiG-29SMT", bombonešiai "Su-24M" ir keturi naikintuvai "MiG-31K". Danguje virš Maskvos praskriejo ir penktosios kartos naikintuvai "Su-57".

Pagal tradiciją skrydį vykdė legendinės pilotažo grupės "Ruskije vitiazi" ir "Striži", o paradą uždarė smogiamasis lėktuvas "Su-25", kuris dangų nudažė Rusijos vėliavos spalvomis.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad visi gegužės 9 dieną planuoti renginiai įvyks, kai bus saugu. Šis sprendimas buvo priimtas dėl koronaviruso pandemijos.

Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, paradas, Rusija, Pergalės diena

Itališkos atostogos: Vilniuje įsikūrė "Karalienės Bonos miestelis"

(atnaujinta 13:43 2020.06.06)
Itališkos muzikos koncertais, stilingomis vakarienėmis ir ekskursijomis sostinė visą savaitgalį kviečia miestiečius ir miesto svečius leisti laiką itališku ritmu

Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs Stiklo kvartalas pavirs Lietuvą ir Italiją simboliškai vienijančiu "Karalienės Bonos miesteliu". Apie tai praneša Vilniaus savivaldybė.

Stiklo kvartalo atstovė menininkė Julija Janus sako, kad viena pagrindinių miestelio idėjų buvo siekis padėkoti Bonai Sforzai už jos itališkos kultūros indėlį į daugiakultūrinio Vilniaus paveldą.

"Mūsų kvartalas buvo Vilniaus priemiestis, atskiras industrinis miestelis, kuriame kūrėsi amatininkai. Ypatingai jų padaugėjo, kai Karalienė Bona atvyko į Vilnių su Žygimantu Senuoju, Žygimanto Augusto tėčiu, ir atsivežė labai daug itališkos kultūros. Tai ir architektai, ir medikai, ir teisininkai, padėję paruošti antrąjį Lietuvos Statutą, virėjai, auksakaliai", – pasakoja Janus.

Šeštadienio vakarą vainikuos kvartale rengiama stilinga vakarienė, į kurią lankytojai kviečiami ateiti pasirinkę ypatingą aprangą. Organizatoriai prašo rezervuojant vietas vakarienei paklausti, kuriai spalvos zonai priklauso restoranas.

"Itališkos atostogos Vilniuje" – pirmasis šventinių savaitgalių sostinėje ciklo renginys. Kas antrą savaitgalį Vilnius taps vis kita šalimi: Indija, JAV, Ispanija, Vokietija, Japonija ir Prancūzija. Vilniaus miesto savivaldybės ir “Go Vilnius” paskelbta kampanija tęsis visą vasarą ir kvies Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius.

Dar šia tema
Vilnius įtrauktas į pačių saugiausių miestų Europoje sąrašą pandemijos fone

Nėra taikos be teisingumo: šimtai žmonių atėjo į atsisveikinimo su Floidu ceremoniją

(atnaujinta 19:48 2020.06.05)
Šimtai žmonių atėjo į Šiaurės centrinio universiteto pastatą Mineapolyje Džordžo Floido atminimo pagerbti

Mineapolyje vyko atsisveikinimo su Džordžu Floidu, kuris mirė dėl policijos pareigūno veiksmų sulaikymo metu, ceremonija.

Šimtai žmonių atėjo į Šiaurės centrinio universiteto pastatą Mineapolyje Floido pagerbti. Kai katafalkas su karstu išvažiavo link kapinių, susirinkusieji skandavo frazę "Be teisingumo nėra taikos!". 

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Ginkluoti amerikiečiai gina savo verslą nuo marodierių
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados
Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos

Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu

(atnaujinta 18:36 2020.06.05)
COVID-19 pandemija kelia daug rūpesčių mūsų gyvenimui: auga užsikrėtusiųjų skaičius, kyla verslo problemų, o sienos nėra tokios "skaidrios" kaip anksčiau.
Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu
© Sputnik /

Esame priversti nuolat likti namuose ir priprasti dirbti nuotoliniu būdu. Du pagrindiniai mūsų poreikiai — saugumas ir bendravimas — lieka nepatenkinti, todėl kyla stresas.

Žiūrėkite ria.ru infografikoje, kaip padėti sau šioje sudėtingoje situacijoje.

Tegai:
stresas, koronavirusas