Kauno rajono miškuose rasta 1000 litrų naminės degtinės ruošinio video

(atnaujinta 09:51 2020.05.15)
Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai aiškinasi aplinkybes ir atlieka tolimesnius tyrimo veiksmus

Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai miškuose rado talpyklas, kuriose buvo 1000 litrų raugo, skirto galimai naminės degtinės gamybai, pranešė įstaigos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, Zapyškių seniūnijoje esančiuose miškuose, kur dauboje pareigūnai rado degtinei gaminti skirto aparato dalis ir įvairias talpyklas.

Talpose buvo skystis, įtariama, jog tai raugas, skirtas naminės degtinės gamybai. Miškas, kuriame buvo aptikti visi šie radiniai, priklauso 75 metų Kauno rajono gyventojai. Pareigūnai aiškinasi aplinkybes ir atlieka tolimesnius tyrimo veiksmus.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo. Asmeniui, įvykdžiusiam šią nusikalstamą veiką, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tegai:
nelegali naminės degtinės gamyba, policija, Kauno rajonas
Dar šia tema
Vilniuje neblaivus vyras grasino peiliu greitosios pagalbos darbuotojui
Nuo policijos sprukusiame automobilyje — du keleiviai ir nė vieno vairuotojo
Motociklininkas, važiavęs 241 km/h, įkliuvo policijos pareigūnams

San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią

(atnaujinta 19:01 2020.06.02)
Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip automobilis įjungė garso signalą ir švyturėlius, tačiau demonstrantai blokavo eismą sankryžoje ir bandė sustabdyti policijos automobilį, kuris įvažiavo į minią ir nutempė vieną iš protestuotojų ant kapoto

JAV, San Diego mieste, Kalifornijoje, policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią vienoje iš sankryžų. Gretai stovinčio namo namo gyventojai filmavo viską, kas vyksta.

Demonstrantai bandė sustabdyti automobilį, tačiau policininkai nusprendė judėti toliau. Dėl to vienas iš protestuotojų atsidūrė ant automobilio kapoto. Jis nesusižeidė.

Filmuotoje medžiagoje taip pat matyti, kad minia protestuotojų beveik visiškai užblokavo eismą važiuojamojoje kelio dalyje, dėl ko susidarė nedidelis kamštis. Protestai prasidėjo dėl Džordžo Floido mirties. Internete pasklido vyro sulaikymo vaizdo įrašas. Jam buvo uždėti antrankiai ir vėliau parblokštas ant žemės. Vienas policininkas Floidui ant kaklo uždėjo kelį. Sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui prarado sąmonę. Vėliau jis mirė intensyvios terapijos skyriuje.

Protestai vyksta daugiau nei 200 JAV miestų. Prasidėjus riaušėms, buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas dėl neatsargaus nužudymo. Daugiau nei 20 valstijų veikia nacionalinė gvardija. Fiksuojami daugybė plėšimų, vandalizmo, komendanto valandos pažeidimų ir kelių blokavimo atvejų.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Vėl rusai. Kam naudinga kaltinti Maskvą dėl riaušių Amerikoje
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Lietuvos policija surinko aktyvistų padėtas prie JAV ambasados gėles

Lietuvos policija surinko aktyvistų padėtas prie JAV ambasados gėles

(atnaujinta 18:37 2020.06.02)
Tada NVO nariai pakabino dar kelis plakatus, tačiau vėliau, pačios organizacijos duomenimis, teisėsaugos pareigūnai nustojo juos šalinti

Prie JAV ambasados ​​Lietuvoje policija surinko gėles, žvakes ir plakatus. Vietinių nevyriausybinių organizacijų — Žmogaus teisių stebėjimo instituto ir Žmogaus teisių centro — teigimu, jie ten juos atnešė norėdami "solidarizuotis su asmenimis, kurie kenčia nuo rasizmo ir policijos brutalumo JAV".

Vaizdo įrašas paskelbtas Žmogaus teisių stebėjimo instituto Facebook paskyroje. Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip policijos pareigūnas renka gėles ir žvakes prie diplomatinės atstovybės sienos. Moteris, kuri filmavo vaizdo įrašą, klausia, kodėl policija juos surinko, juk "protestuoti Lietuvoje yra leidžiami ir tai yra žmogaus teisių centro iniciatyva".

Nevyriausybinės organizacijos surengė akciją, norėdamos parodyti solidarumą dėl situacijos JAV po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje.

Vėliau, Lietuvos žmogaus teisių centras nupiešė naują plakatą ir vėl jį paliko prie JAV ambasados Vilniuje. Ten buvo pakabinti dar keli plakatai. Antradienį oficialiame organizacijos puslapyje Facebook pranešama, kad policija nustojo šalinti "solidarumo su JAV žmonėmis ženklus".

JAV po Floido mirties Mineapolyje kilo protestai. Internete pasklido vyro sulaikymo vaizdo įrašas. Jam buvo uždėti antrankiai ir vėliau parblokštas ant žemės. Vienas policininkas Floidui ant kaklo uždėjo kelį. Sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui prarado sąmonę. Vėliau jis mirė intensyvios terapijos skyriuje.

Prasidėjus riaušėms, buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas dėl neatsargaus nužudymo.

Remiantis naujausiais pranešimais, protestai apėmė apie 140 Amerikos miestų, daugiau nei 20 valstijų veikia nacionalinė gvardija. Fiksuojami daugybė plėšimų, vandalizmo, komendanto valandos pažeidimų ir kelių blokavimo atvejų.

Tegai:
protestai, Lietuva, JAV
Vikingų amžiaus kapvietės likučiai, aptikti remonto metu namuose Norvegijoje

Norvegai savo namuose po grindimis rado vikingų kirvį

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Archeologų teigimu, šis radinys gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 metų, panašu, kad šeima aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Sutuoktiniai iš Norvegijos, remontuodami savo namą Bode priemiestyje šalies šiaurėje, rado vikingų laikų stiklo karolį ir geležinį kirvį, praneša vietos leidinys "The Local".

Manoma, kad radinių amžius siekia tūkstantį metų.

1914 metais pastatyto namo savininkai karantino metu pradėjo remontą nuimdami grindis. Darbo metu jie susidūrė su keistu daiktu.

"Iš pradžių pagalvojome, kad radome ratą iš mažo žaislinio automobilio, — pasidalijo Marianne Christiansen. — Tik vėliau supratome, kas tai buvo".

​Į vietą atvykęs archeologas Martinus Hauglidas paaiškino, kad pora, matyt, aptiko bronzos ar vikingų amžių kapvietę.

"Artefaktai buvo aptikti po akmenimis, kurie savo forma primena piramidę. Tarp įdomių objektų: kirvis, kuris gali datuotis laikotarpiu nuo 950 iki 1050 m., ir to paties laiko tamsiai mėlyno stiklo karoliukas", — pažymėjo jis.

Jis papasakojo niekada negirdėjęs, kad tokios kapvietės  būtų rastos tiesiai po moderniais namais, nors jis užsiima kasinėjimais jau beveik 30 metų.

"Jie atliko puikų darbą: nedelsiant pranešė apie radinį, kai tik įtarė, kad tai gali būti kažkas senovinis", — pagyrė archeologas Kristiansenus.

Norvegijoje veikia įstatymas, pagal kurį visi daiktai nuo 16 amžiaus ir senesni būtinai turi būti saugomi.

Karoliukas ir kirvis jau buvo nusiųsti į Trumsės universiteto muziejų, o namuose toliau dirba archeologų komanda.

Tegai:
archeologai, vikingai, Norvegija
Dar šia tema
Archeologai rado bronzos amžiaus kapus, išklotus auksu
Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai
Po uragano į Škotijos pakrantę išmestas paslaptingo padaro skeletas
Vezuvijaus rūstybė. Kas iš tikrųjų pražudė Pompėjos gyventojus