Kaip Vilniuje dezinfekuojamas viešasis transportas video

(atnaujinta 14:46 2020.05.20)
Pažymima, kad net ir švelnėjant karantino priemonėms dezinfekcija vyksta po kiekvieno maršruto reiso: kaskart nuvalomi langų rėmai, turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai

Vilniaus savivaldybė pažymėjo, kad Lietuvos sostinė atsakingai ir saugiai veža keleivius viešuoju transportu, ir pasidalijo vaizdo įrašu, kaip vyksta transporto dezinfekcija.

Savivaldybė pažymėjo, kad autobusų ir troleibusų dezinfekcija net ir švelnėjant karantino priemonėms vyksta po kiekvieno maršruto reiso. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip darbuotojai nuvalo langų rėmus, turėklus, rankenas, sėdynių atlošų porankius.

Be to, anot savivaldybės, naktį viešojo transporto parkuose atliekamas transporto priemonių išorės bei salono valymas. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.

Savivaldybė priminė keleiviams nepamiršti dezinfekuotis rankas įlipant ir išlipant autobusų ir troleibusų viduje, prie vidurinių durų, nepamiršti dėvėti apsauginių kaukių. Be to, paragino laikytis atstumo, ne stovėti, o užimti sėdimas vietas.

Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
© Sputnik /
Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
Tegai:
karantinas, viešasis transportas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva ruošiasi antrajai koronaviruso bangai
Europos Sąjunga palaiko PSO pastangas kovoje su koronavirusu
Lietuvoje nustatytų koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 1570

Vilniaus savivaldybė parodė Laisvės prospekto remonto vaizdo įrašą

(atnaujinta 11:22 2020.06.01)
Kelio darbai vyksta maždaug kilometro ruože. Kanalizacijos šuliniai, šaligatviai jau pakeisti ir ketinama atnaujinti išdėstymą

Vilniuje karantino metu remontuojama didelė judriausio miesto greitkelio — Laisvės prospekto — atkarpa nuo Kavoliuko viaduko iki Sausio 13-osios gatvės viaduko, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Beveik kilometro ruože klojamas asfaltas, kelio bordiūrai, kanalizacijos šuliniai jau pakeisti, o artimiausiu metu bus atnaujintas išdėstymas. Prospekto remontui Vilniaus savivaldybė skyrė apie 300 tūkst. eurų.

Mero kabinetas pažymi, kad kiekvieną dieną Laisvės prospektu pereina apie 55 tūkst. žmonių — tai vilniečiai, gyvenantys Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose. Taip pat artimiausiu metu planuojama suremontuoti likusią dalį prospekto Justiniškėse nuo Spaudos rūmų iki Viršuliškių gatvės.

Praėjusiais metais buvo suremontuota dalis prospekto nuo viaduko Architektų gatvėje iki Oslo gatvės. 1,6 kilometro ruože buvo nutiestas naujas asfaltas, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, atnaujintos autobusų stotelės ir iškabos.

Prieš dvejus metus savivaldybė suremontavo 1,2 kilometro ilgio atkarpą kitoje Laisvės prospekto pusėje: suremontavo šaligatvį, kelio kraštus ir atnaujino ženklinimus.

Tegai:
tvarkymas, keliai, Vilnius
Dar šia tema
FNTT atliko kratas Vilniaus miesto savivaldybėje
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video

Lietuvos policija parodė, kodėl negalima dalintis asmeniniais duomenimis internete

(atnaujinta 07:51 2020.06.01)
Lietuvos teisėsaugos institucijos sukūrė trumpą animacinį vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip lengva internete sutikti sukčių

Lietuvos policija paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip lengva būti apgautam internete. Vaizdo įrašas skelbiamas Facebook.

Policija pažymėjo, kad naudojantis internetu viskas atrodo labai paprasta ir aišku.

"Tačiau tu niekuomet nežinai, kas slepiasi kitoje ekrano pusėje ir maigo klaviatūrą. Pasižiūrėk šį video ir įsitikinsi, kaip paprasta apsigauti", — priminė teisėsaugos pareigūnai.

Vaizdo įraše pateikiama situacija, kaip apgavikas, apsimesdamas mergina, paprašo jaunuolio atsiųsti asmeninę informaciją apie save, nuotraukas, o paskui siūlo susitikti. Teisėsaugos institucijos pažymi, kad tokio "pasimatymo" rezultatas gali būti bet kas — nuo šantažo iki apiplėšimo.

"Internete ne viskas yra taip, kaip atrodo", — priminė policija.

Tegai:
saugumas, internetas, sukčiautojai, policija
Dar šia tema
"Orlen Lietuva" neatlygintinai skyrė SAM 1 mln. asmens apsaugos priemonių — video
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka

Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika

(atnaujinta 16:44 2020.06.01)
NVSC vertinimu, mirštamumas nuo COVID-19 šalyje išlieka nedidelis. Tačiau, atlaisvinant karantino reikalavimus, gyventojai raginami išlikti budrūs

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Pirmadienio duomenimis, šalyje užfiksuota 70 mirčių nuo koronaviruso — mirė 33 vyrai ir 37 moterys, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijoje rašoma, kad pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie apsunkina galimybes užsikrėtusiems COVID-19 išgyventi — amžius ir gretutinės ligos.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pažymėjo, kad dauguma mirusiųjų nuo koronaviruso sirgo ne viena, o keletu gretutinių ligų. 

NVSC duomenimis, didžioji dalis mirusių asmenų dažniausiai skundėsi širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, nemaža dalis mirusiųjų sirgo onkologinėmis ligomis. Trečioji dažniausiai užfiksuota gretutinių susirgimų kategorija — kvėpavimo takų ligos. Taip pat mirusieji sirgo inkstų ligomis, cukriniu diabetu. Keliems žmonėms buvo diagnozuota Alzheimerio liga. 

Mirusiųjų amžiaus intervalas — nuo 49 metų iki 97 metų amžiaus. Tuo tarpu tik vienas miręs asmuo priklausė 41-50 metų amžiaus grupei. 51-60 metų amžiaus grupėje mirė trys žmonės. Keturi asmenys, mirę nuo koronaviruso, buvo virš devyniasdešimties ir daugiau.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Amžiaus kategorijoje nuo 61 iki 70 metų mirusių yra jau vienuolika. 71-80 metų amžiaus grupėje mirusių asmenų skaičius siekia 21, o blogiausia situacija yra tarp 81-90 metų amžiaus asmenų, kur mirusiųjų nuo šios ligos — net 30.

NVSC vertinimu, mirštamumas nuo COVID-19 šalyje išlieka nedidelis. Tačiau, atlaisvinant karantino reikalavimus, gyventojai raginami išlikti budrūs, ypač jei jie ar jų artimieji priklauso rizikos grupei ir serga lėtinėmis ligomis.

Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1678 koronaviruso atvejai, pasveiko 1236 žmonės, mirė 70.

Respublikoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa

Tegai:
mirtingumas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis
Kasiulevičius mano, kad Lietuvos COVID-19 situaciją tikslinga lyginti su Lenkija