Nufilmuotos kratų metu aptiktos vogtos automobilių dalys

(atnaujinta 15:49 2020.05.21)
Nufilmuotos įvairios automobilių dalys. Tyrimo duomenimis, pažeidėjai pavogė automobilį Kauno rajone ir gali būti įsitraukę į kitus panašius nusikaltimus

Kaune sulaikyti trys vyrai, įtariami automobilio vagyste, apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

"Balandžio 2 dieną apie 06:45 Kauno rajone esančiuose Užliedžiuose, buvo pastebėta, jog pavogtas automobilis "VW Golf", taip padarant 1300 eurų žalą. Nedelsiant į pranešimą sureagavę pareigūnai pradėjo aiškintis tiek automobilio, tiek ir įtariamųjų paiešką", — rašoma pranešime.

Sulaikyti trys kauniečiai, kaltinami vagyste. Kratų metu buvo rasta įvairių automobilių dalių.

Pareigūnai aiškinasi, ar įtariamieji nėra anksčiau įvykdę panašių nusikaltimų.

Pažeidėjams gali būti skirta bauda arba areštas, laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tegai:
vagystė, policija, Kaunas
Dar šia tema
Vilniuje pareigūnai sučiupo gamtos niokotoją
Kaune pareigūnai dviračių vagis sulaikė greičiau nei per parą
Kaune sulaikytas padegėjas ir turto prievartautojas

Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos

(atnaujinta 12:32 2020.07.03)
Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų

Atlikus kratas pas nelegalius mėsos ir jos produktų prekybininkus rastas įspūdingas kiekis atvėsintos mėsos, įsigytos šešėliniais pinigais, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įmonės patalpose, prekybos vietoje, automobiliuose bei gyvenamosiose vietose Jonavoje ir Klaipėdoje buvo atliktos kratos. Jų metu paaiškėjo, kad prekyba atvėsinta paukštiena, kiauliena ir mėsos gaminiais vyko nelegaliai, neturint tam reikiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad nuomojamose patalpose iš tiesų veikia ne viena, bet dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla. Be to, nustatyta, kad sandėlyje dirbo nelegalus darbuotojas.

Kratos metu sandėliavimo patalpose rasta 784 kg atvėsintos mėsos. Taip pat rasta 241 kg įvairių mėsos gaminių, tačiau jų atsekamumo specialistams nustatyti nepavyko. Taip pat rasta 60 kg sūdytų lašinių bei 8 kg skirtingų rūšių prieskonių be ženklinimo etikečių.

Mėsa ir jos produktai buvo laikomi netvarkingose ir nešvariose patalpose su pašaliniais daiktais, neužtikrinta reikiama temperatūra. Mėsai vežioti skirtoje transporto priemonėje taip pat nustatyta daug higienos pažeidimų: ji neturėjo šaldymo įrangos, buvo netvarkinga, mėsa ir jos gaminiai buvo kraunami aukštoje temperatūroje, kartu vežiojami ir pašaliniai daiktai.

Patalpoje esančioje šaldymo kameroje, greta tinkamo galiojimo mėsos gaminių ir atvėsintos mėsos, buvo laikoma ir 250 kg pasibaigusio galiojimo produktų. VMVT specialistai nustatė didelę kryžminės taršos tikimybę.

Pareigūnams pradėjus tikrinti apskaitos dokumentus nustatyta, kad įmonė per pastaruosius porą metų įsigijo produkcijos už 384 tūkst. eurų, tačiau to niekur nedeklaravo ir tyrėjams pateikė tik mažą dalį produkcijos įsigijimą pagrindžiančių sąskaitų faktūrų. Rasti ir paimti tikrieji prekių įsigijimo dokumentai, nurodantys kiekius bei tikrąsias mokėjimo sumas, ir šešėlinį produktų įsigijimą įrodančios sąskaitos. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
mėsos produktai, kratos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video

Staigus posūkis "Nord Stream-2": Vokietija grasina JAV atsakomosiomis sankcijomis

(atnaujinta 12:18 2020.07.03)
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad JAV sankcijos "Nord Stream-2" neatitinka Berlyno teisės suvokimo. Vokietijos vyriausybės vadovė taip pat pažadėjo pasiekti, kad projektas būtų visiškai įgyvendintas

Vokietija mano, kad JAV sankcijos dujotiekiui kelia pavojų 12 milijardų eurų siekiančioms Europos investicijoms, taip pat Europos infrastruktūrai ir energetiniam saugumui. Be to, jos gali atimti iš vartotojų galimybę sutaupyti iki 4 milijardų eurų per metus. Bundestagas paskelbė, kad Vašingtono bandymas priversti Vokietiją ir jos partnerius atsisakyti projekto — šalies suvereniteto pažeidimas, ir pažadėjo apsvarstyti galimybę įvesti JAV griežtas atsakomąsias sankcijas, jei tęsis spaudimas "Nord Stream-2".

Anksčiau JAV Senatas į gynybos biudžeto projektą įtraukė papildomas sankcijas prieš "Nord Stream-2".

"Nord Stream-2" projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su viena akcininke — "Gazprom".

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, JAV, Vokietija
Vilnius, archyvinė nuotrauka

vieno "normalaus" mėnesio: pastarąjį pusmetį Vilniuje pastebimi anomalūs orai

(atnaujinta 13:23 2020.07.03)
Pereitas pusmetis Lietuvos sostinėje buvo net 0,1 laipsnio šiltesnis už rekordiškai šiltų 2019 metų pirmąją pusę

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Vilniuje vidutinė oro temperatūra per pirmus šešis šių metų mėnesius pakilo 0,1 laipsnio. Apie tai savo Facebook paskyroje pranešė "Orai ir klimatas Lietuvoje".

"Pirma pusė 2020 metų buvo labai šilta ir net 0,1 laipsnio yra šiltesnė už rekordiškai šiltų 2019 metų pirmą pusę — 7,2 prieš 7,1 laipsnio. Jeigu ir kiti mėnesiai bus šilti, tuomet vėl galime turėti metinės oro temperatūros rekordą", — teigiama pranešime.

Jei vertintume kiekvieną pereito pusmečio mėnesį atskirai, galima pastebėti, kad beveik visi jie skyrėsi nuo nusistovėjusios normos: sausis — pats šilčiausias per visą matavimų istoriją, vasaris — antras šilčiausias per visą matavimų istoriją, kovas — 8–10 vietoje pagal šiltumą, balandis — artimas daugiametei normai ir 0,6 laipsnio vėsesnis už 1991–2020 m. vidurkį. Gegužė, kartu su 2004 m., buvo pati vėsiausia XXI amžiuje, o birželis — trečias šilčiausias per visą matavimų istoriją.

"Taigi turėjome tik vieną "normalų" mėnesį šiais metais, o dar tiksliau ir to neturėjome, nes balandis Vilniuje buvo labai sausas", — ironizuoja grupės administratoriai.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Dar šia tema
Penktadienio orai: numatomi trumpi lietūs ir perkūnija