Čekija atsisakė Rusijai grąžinti maršalo Konevo paminklą

(atnaujinta 11:31 2020.05.22)
Čekijos gynybos ministerija oficialiai atsisakė perduoti Rusijai sovietų maršalo Ivano Konevo, kurio kariuomenė 1945 metais išlaisvino Prahą nuo nacių, paminklą. Rusijos gynybos ministras paprašė grąžinti paminklą po to, kai balandį Prahos miesto valdžia jį išardė

Čekijos gynybos ministerija atsisakė perduoti maršalo Ivano Konevo paminklą Rusijai.

Čekijos gynybos ministerija atsisakė tenkinti Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu prašymą perduoti Rusijai maršalo Konevo paminklą, kuris šių metų balandžio mėnesį buvo išmontuotas Prahoje.

Rusijos gynybos ministras išsiuntė Čekijos gynybos ministrams laišką, kuriame raginama grąžinti paminklą. Tačiau, kaip paaiškėjo, šis klausimas nepriklauso institucijos kompetencijai. 

"Paminklas nėra Gynybos ministerijos nuosavybė ir nėra jos teritorijoje. Pagal teisės normas jis negali būti įtrauktas į karinių kapų kategoriją. Sprendimą išmontuoti paminklą priėmė Prahos-6 miesto teritorijos savivaldybė, o Gynybos ministerija pagal įstatymą negali perimti Prahos-6 miesto dalies, kuriai priklauso paminklas, teisių ir todėl neturi teisės nuspręsti dėl galimo jo perkėlimo į Rusiją", — atsakė Čekijos gynybos ministras Liubomiras Metnaras.

Daugiau žiūrėkite Sputnik Lietuva vaizdo įraše.

Tegai:
paminklas, Rusija, Čekija
Dar šia tema
Čekijos prezidentas: sankcijos Rusijai yra beprasmės

Niujorke per protestą policija areštavo dešimtis žmonių

(atnaujinta 10:02 2020.06.05)
Niujorko miesto policija areštavo 60 demonstrantų, kurie dalyvauja protestuose prieš JAV policijos savivalę

Anot policijos departamento vadovo, protestuotojai nesilaikė komendanto valandos, nors miesto valdžia leido jiems valanda ilgiau — iki 21 valandos — būti gatvėje. Jis taip pat pažymėjo, kad teisėsaugos pareigūnai elgiasi taktiškai, tačiau kartu imsis visų priemonių, kad demonstrantai nepažeistų įstatymų, o miesto tvarka liktų kontroliuojama.

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Visoje šalyje demonstracijos pamažu peraugo į riaušes, lydimas masinių plėšimų ir susirėmimų su policija. Daugelis Amerikos miestų merų ir valstijų gubernatorių buvo priversti įvesti savo regionuose komendanto valandas ir netgi įtraukti Nacionalinės gvardijos pajėgas, kad šios padėtų numalšinti neramumus.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Per protestus JAV nustatyta beveik 280 išpuolių prieš žurnalistus
Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą
JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų

JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų

(atnaujinta 09:43 2020.06.05)
Protestuotojai prieš JAV policijos žiaurumus susirėmė netoli Baltųjų rūmų su juos saugojančiomis saugumo pajėgomis

Demonstrantai šaukė "Gėda jums" ir laikė plakatus su užrašais "Ar aš kitas?" ir "Ar taip atrodo demokratija?". Protestuotojai bandė išprovokuoti kariuomenę, tačiau ji nepasidavė.

Anksčiau pranešta, kad Vašingtono rajone specialiai dislokuota 1,6 tūkst. karių, tačiau jie nepateko į pačią sostinę.

Protestai ir riaušės JAV prasidėjo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje dėl policijos pareigūnų veiksmų jo sulaikymo metu. Policininkai pargriovė Floidą ant žemės ir surakino antrankiais, vienas iš jų keliu prispaudė sulaikytojo kaklą. Vyras kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, tada prarado sąmonę. Jis mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Po to buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas dėl netyčinio nužudymo.

JAV pradėjo vykti protestai, kurie peraugo į riaušes, masinius plėšimus ir susirėmimus su policija. Daugelis valstijų įvedė komendanto valandą.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV