Sputnik Lietuva sužinojo, vilniečiai laiko populiariausiu valstybėje politiku

(atnaujinta 23:27 2020.05.23)
Vilniaus gyventojai pasidalino su Sputnik Lietuva savo nuomone apie tai, kas, jų manymu, šiais sunkiais epidemijos laikais yra pats populiariausias Lietuvos politikas

Sostinės gyventojų nuomonė daugiausiai pasiskirstė tarp sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos bei ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio. Vieniems atrodo, kad didžiausią nuovargį šiuo metu patiria Veryga, kiti mano, kad Skvernelis yra "sąžiningas, nekorumpuotas kaip kiti žmogus". Yra ir manančių, jog visgi populiariausias Lietuvos žmogus — tai valstybės vadovas Gitanas Nausėda. 

"Verygai reikia gyvam paminklą statyti. Tokių nervų, kokius jis atlaikė dabar, psichologiškas spaudimo, nežiūrint tiesiosios, ką turėtų tvarkyti. Pagarba, tūkstantį kartų pagarba", — sakė Sputnik Lietuva garbaus amžiaus vilnietė.

Keletas sostinės gyventojų negalėjo atsakyti, kas šiuo metu populiariausias, tvirtina, jiems reikia laiko pagalvoti. Kitiems išvis atrodo, kad nėra iš ko rinktis ir jie "nevertina nei vieno". O yra ir žmonių, kurie tiki, kad visi dirba gerai, nes veikia tėvynės labui.

Tačiau neužmiršta lietuviai ir senosios gvardijos politikų — nepaisant nieko, jokių koronaviruso suvaldymo aplinkybių, patinka jiems Landsbergis. Tačiau kas žino, gal tai ne garsusis Vytautas Landsbergis, o konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Nuo pat koronaviruso epidemijos pradžios aktyviausiai visuomenėje pasireiškia vyriausybė, ypač Veryga ir Skvernelis. Prezidentas Gitanas Nausėda kai kurių ekspertų net sukritikuotas dėl mažo dalyvavimo kovoje su koronavirusu, bet pastaruoju metu valstybės vadovas aktyviai pasisako už ekonomikos skatinimo priemones, kurios paspartintų atsigavimą po koronaviruso krizės.

Lietuvoje karantinas galioja nuo kovo 16 dienos, prie tai, dar prieš nustačius pirmąjį viruso atvejį, vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį. Šiuo metu karantinas oficialiai galioja iki gegužės pabaigos, vyriausybė kol kas neapsisprendė, ar jis bus pratęstas — Veryga tvirtina, kad reikia karantino režimą pratęsti, Skvernelis buvo užsiminęs, kad nuo vasaros pradžios jau galima jį atšaukti, tačiau vėliau pakeitė nuomonę. Tačiau nuolat ruošiamos karantino sušvelninimo priemonės, dar vienas apribojimų mažinimo paketas turėtų įsigalioti nuo birželio 1 dienos.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Gitanas Nausėda, Aurelijus Veryga, Saulius Skvernelis, politikai, Vilnius, Lietuva
Dar šia tema
Skvernelis pranešė apie galimą karantino pratęsimą
Nepatogumai — minimalūs: kaip nuo birželio 1 pasikeis karantino taisyklės Lietuvoje
Veryga: jei nebūtų buvę išvengta viruso plitimo, Lietuvoje išaugtų bendras mirčių skaičius
Veryga pasipiktino prekybos vietose iškabintais užrašais su griežtais draudimais senjorams
"Norėsis ko nors stipriau": Veryga atskleidė, kaip atšvęs epidemijos pabaigą

Nėra taikos be teisingumo: šimtai žmonių atėjo į atsisveikinimo su Floidu ceremoniją

(atnaujinta 19:48 2020.06.05)
Šimtai žmonių atėjo į Šiaurės centrinio universiteto pastatą Mineapolyje Džordžo Floido atminimo pagerbti

Mineapolyje vyko atsisveikinimo su Džordžu Floidu, kuris mirė dėl policijos pareigūno veiksmų sulaikymo metu, ceremonija.

Šimtai žmonių atėjo į Šiaurės centrinio universiteto pastatą Mineapolyje Floido pagerbti. Kai katafalkas su karstu išvažiavo link kapinių, susirinkusieji skandavo frazę "Be teisingumo nėra taikos!". 

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Ginkluoti amerikiečiai gina savo verslą nuo marodierių
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados
Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos

Švediją užvaldė protestai dėl Džordžo Floido mirties

(atnaujinta 19:19 2020.06.05)
Švediją pasiekė protestai dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje. Nepaisant apribojimų, nustatytų dėl koronaviruso pandemijos, Malmo mieste šimtai žmonių dalyvavo demonstracijoje

Daugelis dalyvių turėjo plakatus su šūkiais prieš rasizmą ir užrašu "Black lives matter". Vietinė policija turėjo įsikišti, kad išsklaidytų demonstrantus.

Džordžas Floidas mirė gegužės pabaigoje Mineapolyje po to, kai jį sulaikė policija. Jo mirtis sukėlė protestų bangą ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Anksčiau veiksmai solidarumui išreikšti buvo vykdomi JK, Prancūzijoje, Graikijoje ir Ispanijoje.

Niujorke per protestą policija areštavo dešimtis žmonių >>

JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų >>

Ginkluoti amerikiečiai gina savo verslą nuo marodierių >>

Tegai:
protestai, JAV, Švedija
Dar šia tema
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados
Amerikos nuosmukio kronikos: vaikai mokomi bijoti ir nekęsti policijos
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuvos verslui ir darbuotojams išmokėta daugiau nei 370 milijonų eurų

(atnaujinta 13:18 2020.06.06)
Anot vyriausybės vicekanclerio, bendras priemonių įgyvendinimas išlieka nuoseklus ir tolygiai didėjantis

VILNIUS, birželio 6 – Sputnik. Verslui ir darbuotojams išmokėta 12,5 proc. numatyto 3 mlrd. eurų vertės paramos paketo, spaudos konferencijoje  pranešė pirmasis vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas.

"Lėšų panaudojimas siekia 12,5 proc. nuo numatytų realių išlaidų – 3 mlrd. eurų sumos. Bendras priemonių įgyvendinimas išlieka nuoseklus ir tolygiai didėjantis", – sakė Savickas.

Vicekancleris taip pat praneša, kad darbo vietų ir pajamų išsaugojimo priemonėms jau išmokėta 230 mln. eurų iš 500 mln. eurų, vien paskutinę savaitę išmokėta 28 mln. eurų. Verslo likvidumo pagalbos priemonėms išmokėta 125 mln. eurų.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pasak Savicko, taip pat pat pastebimai padidėjo atidėtų mokesčių suma – dabar ji siekia 477 mln. eurų.

Vicekancleris taip pat akcentavo, kad lėšas, numatytas ekonomikos gelbėjimo plane, žadama išdalinti iki šių metų pabaigos.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos. Vyriausybė svarsto galimybę atšaukti šį režimą, tačiau įteisinti ekstremaliosios situacijos teisinę tvarką.

Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyta 1705 COVID-19 atvejai. Pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1321. Nuo koronaviruso mirė 71 asmuo.

Tegai:
vyriausybė, Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Ekonomistas papasakojo, kokios būklės Lietuva įžengė į krizę dėl COVID-19
Šapoka pranešė apie ekonomikos atsigavimo ženklus