Lenktynininkas Vanagas padėjo policijai sučiupti pažeidėją

(atnaujinta 16:23 2020.05.22)
Sportininkas ilgą laiką sekė šimto kilometrų per valandą greitį gerokai viršijusį vairuotoją, važiavusį po Vilnių

Garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas savo Facebook paskyroje paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip jis padėjo vietos teisėsaugos institucijoms sugauti greitį viršijusį pažeidėją.

Vanagas papasakojo, kaip jam teko "palydėti", jo nuomone, apsvaigusį vairuotoją per visą miestą. Jis telefonu navigavo policijos pareigūnus, kol įsitikino, kad pažeidėjas aplinkiniams nebekels pavojaus.

"Per beveik 15 kilometrų ne kartą teko susiimti už galvos, rimtų situacijų buvo beveik tuzinas. Vinguriuodamas pilietis mieste pasiekdavo ir gerokai didesnį nei 100 km/h greitį. Gerai, kad niekas nenukentėjo", — rašo Vanagas. 

Vienoje sankryžoje kitas automobilininkas net bandė atimti raktus iš vairuotojo. Tačiau bandymas buvo nesėkmingas. Galiausiai eismo dalyviams vis dėlto pavyko "suvesti" policiją ir įstatymų pažeidėją.

Vanagas pažymėjo, jog juokingiausia, kad sustabdytas "vairuotojas" pavyzdingai dėvėjo kaukę.

Dar šia tema
Šiauliuose nelegalias dragų lenktynes nutraukė policijos ekipažai
Policija papasakojo, kaip karantino metu keičiasi nusikalstamumo statistika
Viename Rygos mikrorajonų policija gaudė briedį 
Londone policija sulaikė metus ieškotą Kamuolinių grupuotės narį

Australijos gyventojas suprojektavo 4,5 metro besijuokiantį tulžį video

(atnaujinta 16:34 2020.05.27)
Dabar pusdevinto metro dydžio nuo uodegos iki snapo paukštis savo juoku džiugina vietos gyventojus

Australijos gyventojas Farvardinas Daliris apribojimų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos, metu sukonstravo 4,5 metro aukščio kukabaros, arba milžiniško tulžio, figūrą, kuri dabar savo juoku džiugina Brisbeno priemiesčio gyventojus, praneša televizijos kanalas "ABC".

"Prie apatinės snapo dalies pritvirtintas variklis, kuris jį judina aukštyn ir žemyn, turintis garso efektą, todėl kukabara gali pasijuokti taip, kad visi galėtų išgirsti", — pareiškė Daliris.

Milžiniško paukščio ilgis nuo uodegos iki snapo siekia pusdevinto metro, o aukštis — siekia puspenkto metro. Daliris sukonstravo kukaburą šiais metais vyksiančiam Taunsvilio kultūros festivaliui. Kol kas "paukštis" stovi vyro namo kieme.

Užfiksuotas JAV karinio jūrų laivyno orlaivio perėmimas Rusijos Su-35 video

(atnaujinta 11:31 2020.05.27)
Incidentas įvyko orlaiviams skrendant virš Viduržemio jūros ir užtruko šiek tiek daugiau nei valandą

Šeštasis JAV karinis jūrų laivynas Youtube kanale paskelbė savo žvalgybinio lėktuvo "Poseidon P-8A" perėmimą iš dviejų Rusijos naikintuvų "Su-35".

Incidentas įvyko skrendant virš Viduržemio jūros ir truko šiek tiek daugiau nei valandą.

JAV kariuomenė Rusijos ekipažų veiksmus vadino neprofesionaliais. Jie jautė, kad "Su-35" suspaudė "P-8A" iš dviejų pusių ir neleido "saugiai manevruoti".

JAV karinis jūrų laivynas kelis kartus paskelbė, kad Rusijos naikintuvai perima jų orlaivius. Paskutinis toks incidentas įvyko balandį. Gynybos ministerija pabrėžė, kad Rusija visus savo skrydžius vykdo laikydamasi tarptautinių taisyklių.

Tegai:
naikintuvai, vaizdo įrašas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Nufilmuotas bombonešių Tu-22M3 skrydis virš Juodosios jūros
"Arčiau nėra kur": į kurią šalį JAV nori perkelti savo branduolinį arsenalą
Kryme bus statomi universalūs desantiniai laivai: Rusijos "Mistralių" ypatumai
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Prezidentas siūlo įsteigti vyriausiojo mokslo ir inovacijų pareigūno pareigybę

(atnaujinta 14:59 2020.05.28)
Šalies vadovas taip pat pasiūlė sukurti už mokslą ir inovacijas atsakingų atstovų valstybės institucijose tinklą

VILNIUS, gegužės 28 - Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė įsteigti vyriausiojo mokslo ir inovacijų pareigūno pareigybę, praneša prezidentūros spaudos tarnyba. 

Ketvirtadienį Gitanas Nausėda dalyvavo vaizdo konferencijoje "Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos stiprinimas rengiantis dalyvavimui "Europos horizonto" programoje". Renginyje aptartos ES ir Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kryptys, Lietuvos mokslo ir verslo dalyvavimo ES programose patirtis, taip pat Lietuvos ekspertų įžvalgų pagrindu parengtos rekomendacijos galimiems politiniams sprendimams keisti. Aukšto lygio vaizdo konferencijoje taip pat dalyvavo Europos Komisijos komisarė, atsakinga už inovacijų ir mokslo politikas, Mariya Gabriel.

ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Prezidentas pasiūlė svarstyti galimybę įsteigti vyriausiojo mokslo ir inovacijų pareigūno pareigybę, sukurti už mokslą ir inovacijas atsakingų atstovų valstybės institucijose tinklą.

Be to,  įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, inicijuoti už mokslo ir inovacijų politikos įgyvendinimą atsakingų institucijų pertvarką, konsoliduojant jų veiklą.

Akcentuota, kad Lietuva didžiuojasi gyvybės mokslų ir informacinių technologijų plėtra, lyderiaujančiomis pozicijomis mokslinių lazerių eksporto, kibernetinio saugumo, žaliosios energetikos srityse. Pasak prezidento, dar labiau sustiprindami dėmesį šiems sektoriams, ne tik greičiau Lietuva grįš į tvaraus augimo kelią, bet ir įgaus konkurencinio pranašumo kitų šalių atžvilgiu.

"Esu tikras, kad ši diskusija ir parengtos rekomendacijos bus geras pagrindas mūsų politikams, valstybės tarnautojams, verslo ir mokslo atstovams priimti reikalingus sprendimus, siekiant proveržio mokslo ir inovacijų politikoje bei spartesnės Lietuvos ekonomikos transformacijos", – sakė šalies vadovas.
Tegai:
prezidentas, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
EK nori suteikti ES šalims dotacijas iš naujojo atkūrimo fondo
Nausėda įvertino Europos atsigavimo fondo nuostatas
ES vyriausiasis diplomatas paskelbė Amerikos epochos pabaigą