Ispanijoje vergijos išlaisvinti 8 lietuviai video

(atnaujinta 18:17 2020.05.23)
Nusikaltėliai iš aukų atėmė asmens tapatybės korteles, banko korteles ir darbo sutartis, įbaugino ir smurtavo

Ispanijos policija ir kriminalinės policijos biuras atliko operaciją, kurios metu aštuoni Baltijos šalies piliečiai buvo išlaisvinti iš vergijos Ispanijoje, pranešė Lietuvos policija.

Šią savaitę įvykdyta policijos operacija Valensijos regione. Nukentėjusiųjų amžius — nuo 29 iki 44 metų. Taip pat buvo sulaikyti du Lietuvos piliečiai — vyras ir moteris, įtariami prekyba žmonėmis.

Atliktos trys kratos, kurių metu rastos nukentėjusiesiems priklausančios asmens tapatybės kortelės, prašymai dėl užsieniečio tapatybės numerio suteikimo, užrašai dėl darbo, darbo užmokesčio duomenys, banko kortelės, daugiau nei 10 400 eurų grynaisiais, pagrobtų/atimtų iš nukentėjusiųjų.

Institucijos atliko tris kratas. Jų metu buvo rastos nukentėjusiesiems priklausančios asmens tapatybės kortelės, prašymai gauti užsieniečio kortelę, darbo įrašai, duomenys apie atlyginimą, banko kortelės ir daugiau nei dešimt tūkstančių eurų, kuriuos, pasak policijos, užpuolikas pavogė iš vergijoje laikomų žmonių.

Pranešama, kad įtariamieji šiais nusikaltimais rasdavo pažeidžiamiausias aukas — jais tapo žmonės, turintys menkas kalbų žinias, ribotas finansines galimybes ir socialines izoliacijas.

Pasak policijos, prekeiviai ruošdavo dokumentus, tvarkė bankinius reikalus bei tarpininkaudavo vaisių rinkimo įmonėms, įdarbinant būsimas aukas.

Siekiant, kad nukentėjusieji nepraneštų teisėsaugai apie vykdomą nusikalstamą veiklą, prekeiviai  laikė juos "įkalintus", atėmę asmens dokumentus, banko korteles, darbo sutartis.

Vyksta ikiteisminis tyrimas.

Kaip perspėjo policijoje, prekyba žmonėmis dažnai užfiksuojama su sezoniniu darbu susijusiose srityse — pavyzdžiui, nuimant žemės ūkio derlių ūkiuose. Prekiautojai žmonėmis savo aukas verbuoja apgaule. Prekiautojų tikslas — neteisėtai išnaudoti žmones ir neteisėtai pelnytis iš jų darbo.

Tegai:
vergija, policija, lietuviai, Ispanija
Dar šia tema
Kaune policijos pareigūnu apsimetęs sukčius iš senjorės išviliojo 5 tūkst. eurų
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką

Vilniaus savivaldybė parodė Laisvės prospekto remonto vaizdo įrašą

(atnaujinta 11:22 2020.06.01)
Kelio darbai vyksta maždaug kilometro ruože. Kanalizacijos šuliniai, šaligatviai jau pakeisti ir ketinama atnaujinti išdėstymą

Vilniuje karantino metu remontuojama didelė judriausio miesto greitkelio — Laisvės prospekto — atkarpa nuo Kavoliuko viaduko iki Sausio 13-osios gatvės viaduko, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Beveik kilometro ruože klojamas asfaltas, kelio bordiūrai, kanalizacijos šuliniai jau pakeisti, o artimiausiu metu bus atnaujintas išdėstymas. Prospekto remontui Vilniaus savivaldybė skyrė apie 300 tūkst. eurų.

Mero kabinetas pažymi, kad kiekvieną dieną Laisvės prospektu pereina apie 55 tūkst. žmonių — tai vilniečiai, gyvenantys Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose. Taip pat artimiausiu metu planuojama suremontuoti likusią dalį prospekto Justiniškėse nuo Spaudos rūmų iki Viršuliškių gatvės.

Praėjusiais metais buvo suremontuota dalis prospekto nuo viaduko Architektų gatvėje iki Oslo gatvės. 1,6 kilometro ruože buvo nutiestas naujas asfaltas, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, atnaujintos autobusų stotelės ir iškabos.

Prieš dvejus metus savivaldybė suremontavo 1,2 kilometro ilgio atkarpą kitoje Laisvės prospekto pusėje: suremontavo šaligatvį, kelio kraštus ir atnaujino ženklinimus.

Tegai:
tvarkymas, keliai, Vilnius
Dar šia tema
FNTT atliko kratas Vilniaus miesto savivaldybėje
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video

Lietuvos policija parodė, kodėl negalima dalintis asmeniniais duomenimis internete

(atnaujinta 07:51 2020.06.01)
Lietuvos teisėsaugos institucijos sukūrė trumpą animacinį vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip lengva internete sutikti sukčių

Lietuvos policija paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip lengva būti apgautam internete. Vaizdo įrašas skelbiamas Facebook.

Policija pažymėjo, kad naudojantis internetu viskas atrodo labai paprasta ir aišku.

"Tačiau tu niekuomet nežinai, kas slepiasi kitoje ekrano pusėje ir maigo klaviatūrą. Pasižiūrėk šį video ir įsitikinsi, kaip paprasta apsigauti", — priminė teisėsaugos pareigūnai.

Vaizdo įraše pateikiama situacija, kaip apgavikas, apsimesdamas mergina, paprašo jaunuolio atsiųsti asmeninę informaciją apie save, nuotraukas, o paskui siūlo susitikti. Teisėsaugos institucijos pažymi, kad tokio "pasimatymo" rezultatas gali būti bet kas — nuo šantažo iki apiplėšimo.

"Internete ne viskas yra taip, kaip atrodo", — priminė policija.

Tegai:
saugumas, internetas, sukčiautojai, policija
Dar šia tema
"Orlen Lietuva" neatlygintinai skyrė SAM 1 mln. asmens apsaugos priemonių — video
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Eurai, archyvinė nuotrauka

Klaipėdiečiui, pasiskolinusiam virš 142 tūkst. eurų, pareikšti įtarimai dėl sukčiavimų

(atnaujinta 13:46 2020.06.01)
Informuojama, kad už sukčiavimą Klaipėdos gyventojui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Klaipėdoje baigtas ir teismui perduotas didelės apimties, ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimų, pranešė miesto policijos departamentas.

2018 metais, 1974 metasi gimęs, neteistas, dirbantis klaipėdietis, pareigūnų akiratin pakliuvo, kai policijoje ėmė gauti nuo šio asmens nukentėjusių piliečių pareiškimus.

Nustatyta, jog vyras nuo 2017 metų pradžios iki 2018 metų balandžio mėnesio iš pažįstamų asmenų skolindavosi įvairias sumas žadėdamas dideles palūkanas — galimai savo pinigus įtariamajam paskolino daugiau asmenų, bet į policiją kreipėsi 12 nukentėjusių  — paskolintos sumos buvo nuo 4500 iki 47 000 eurų. Bendra "pasiskolintų" pinigų suma sudarė daugiau nei 142 000 eurų.

Iš pradžių įtariamasis pasiskolintus pinigus kai kuriems nukentėjusiesiems grąžindavo su palūkanomis, įtariama, kad  vėliau Asmuo galimai pinigus skolinosi iš vienų asmenų, jog atiduotų palūkanas kitiems. 2019 metais pareiškus įtarimus, klaipėdiečiui teko pasirašyti rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Už sukčiavimą vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tegai:
sukčiavimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Sostinėje automobilių padegėjai pasodinti už grotų
Policininką nušovusio vyro paieškos pasibaigė: rastas užpuoliko kūnas
Mažeikiuose vyras grasino buvusiai žmonai ginklu