Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, skirtą Pasaulinei aplinkos dienai

(atnaujinta 17:49 2020.06.05)
Ministerijos vadovas Kęstutis Mažeika paragino pasirūpinti gamta ir įvairiomis gyvybės formomis, kad jos būtų išsaugotos ateities kartoms

Lietuva mini Pasaulinę aplinkos dieną. Aplinkos ministerija savo Facebook puslapyje paskelbė vaizdo įrašą su sveikinimais.

Aplinkos ministerija priminė, kad 2020 metai buvo paskelbti biologinės įvairovės metais.

"Mielieji, sveikinu visus su Pasauline aplinkos diena. Šie metai yra paskelbti biologinės įvairovės metais, todėl kiekvienas pasirūpinkime aplinkui esančia gamta, įvairiomis gyvybės formomis ir saugokime tai ateities kartoms", — sakė ministras Kęstutis Mažeika.

Savo ruožtu Aplinkos apsaugos departamento darbuotoja Olga Vėbrienė pažymėjo, kad Lietuvos visuomenė, ypač jaunimas, vis labiau kreipia dėmesį į gamtą.

"Šiemet mes norime pabrėžti būtent biologinės įvairovės, kuri vystosi jau beveik keturis milijardus metų, svarbą. Vis dėlto aplinkosaugininkai ir mokslininkai liūdnai juokauja, kad jei nesugebėsime jos išsaugoti, mūsų pačių nebeliks — visai kaip kažkada nebeliko ir dinozaurų. Verta susimąstyti", — sakė ji.

Pasaulinė aplinkos diena yra minima kasmet birželio 5 dieną.

Tegai:
Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, Aplinkos ministerija, Kęstutis Mažeika
Dar šia tema
Švelnėja reikalavimai darželiams, mokykloms ir universitetams
Septynios iš dešimties ligoninių Lietuvoje atnaujino darbą

Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 10:14 2020.08.06)
Kaip pažymėta Rusijos Federacijos gynybos ministerijoje, raketos taikliai pataikė į sąlyginius taikinius, esančius 90 kilometrų atstumu

"Iskander-M" raketų sistemos buvo paleistos Astrachanės srities Kapustin Jar poligone. Vaizdo įrašą paskelbė televizijos kanalas "Zvezda".

Raketos buvo paleistos kaip specialiųjų operatyvinių pratybų dalis.

Nufilmuotas kompleksų paruošimas raketoms paleisti, o po to masinis raketų smūgis į sąlyginį priešą.

Tikslo sunaikinimo kontrolė buvo vykdoma iš oro. Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, sąlyginiai taikiniai, esantys 90 kilometrų atstumu, buvo numušti labai tiksliai.

Pratybų metu raketų komplekso "Iskander" įgula atliko nuo komplekso užtaisymo iki kovos padėties normatyvas. Taikiniams aptikti buvo naudojami "Orlan-10" bepiločiai.

Tegai:
vaizdo įrašas, Iskander M, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Rusijos Su-27 perima du JAV lėktuvus
Rusijos ginklai: kokiu tikslu "Iskander" matuojasi jūreivio marškinėlius
Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų

Paskelbtas vaizdo įrašas apie gulbino gelbėjimą

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Kaip teigiama pranešime, neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti šiam gulbinui gyvybę, todėl raginama aptiktas šiukšles išmesti jas į tam skirtas vietas

Vakar buvo gautas pranešimas apie šalia marių gulintį, nusilpusį gulbiną. Savo Facebook paskyroje praneša Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Apie gulbiną pranešė parkui paskambinusi susirūpinusi moteris.

"Šiukšlė ne vietoje, galinti kainuoti gyvybę. Parsivežėme jauniklį turėdami mažai vilties... Apžiūrėję atidžiau pamatėme, kad ne tik visas paukščio kūnas, sparnai, kojos, bet ir gerklė bei snapas apraizgyti valu, todėl jis jau nebegalėjo nei judėti, nei maitintis", — teigiama pranešime.

Pranešama, kad pavyko sėkmingai išpainioti ir nutraukti visas valo gijas bei atsigavusį jauniklį grąžinti atgal į jo gyvenamąją buveinę.

"Dėkojame moteriai, nelikusiai abejingai ir pranešusiai mums apie rastą leisgyvį paukštį, ir primename, kad radę žvejybinius valus, virves ir kitas šiukšles gamtoje, surinkime jas ir išmeskime jas tinkamoje vietoje. Padėkime gamtai tapti saugesne vieta", — rašoma pranešime. 

Pažymima, kad neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti gulbiukui gyvybę.

Tegai:
Kuršių nerijos nacionalinis parkas, gelbėjimas, gulbė
Dar šia tema
Savanoriams, išbandžiusiems Rusijos vakciną nuo COVID-19, atliekamas tyrimas – video
Kaip atrodo atnaujintas Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas su pripučiamu kupolu — video