Respublikonai trokšta kraujo: JAV ketina pripažinti Rusiją terorizmo rėmėja

(atnaujinta 10:58 2020.06.15)
JAV pasiūlė griežtesnes sankcijas Rusijai. Respublikonams nepatinka, kad Maskva stiprina savo kaip pasaulinės galios vaidmenį

JAV pasiūlė griežtesnes sankcijas Rusijai. Iniciatoriai — Respublikonų partijos atstovų grupė. Kongresui pranešimą su pasiūlymais pristatė Respublikonų tyrimų komitetas.

Respublikonai nori nubausti Rusiją už jos kaip pasaulinės galios vaidmens tvirtinimą, kuris tariamai sumenkina JAV dominavimą pasaulyje. Be to, jie kaltina Maskvą tariama parama teroristinėms organizacijoms ir todėl ragina ją įtraukti į "terorizmą remiančių šalių" sąrašą, kurį sudaro JAV prezidento administracija. Kalbama apie paramą Islamo revoliucinės gvardijos korpusui Irane ir Rusijoje uždraustiems judėjimams "Hezbollah" ir "Talibanui".

Maskva kaltinimus neigia. Respublikonų ataskaita kol kas yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau tikėtina, kad prieš rinkimus politikai imsis aktyvių veiksmų, nes Donaldui Trampui kol kas nesiseka spręsti vidaus problemas.

Tegai:
sankcijos Rusijai, sankcijos, JAV, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino, kodėl JAV reikalauja "griežčiausių istorijoje sankcijų" prieš Rusiją
Nufilmuotas amerikiečių bandymas blokuoti Rusijos patrulį Sirijoje
NI paaiškino, kodėl Rusija turi pagrindo bijoti NATO invazijos

Paskelbtas didelio gaisro JAV karinio jūrų laivyno desantiniame laive vaizdo įrašas

(atnaujinta 09:04 2020.07.13)
Daugiau nei 20 žmonių buvo sužeista, jie yra vietinėje ligoninėje. Taip pat pranešama, kad laive yra daugiau kaip 3500 tonų kuro

Gaisras kilo desantiniame laive "USS Bonhomme Richard" (LHD 6). Gaisro vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Incidentas įvyko jūreivystės bazėje, San Diege, sekmadienį, 8:30 valandą (18:30 val. Lietuvos laiku).

Ekipažą sudaro apie tūkstantis žmonių, tačiau avarijos metu laive buvo apie 160 jūreivių.

17 kariškių ir keturi civiliai buvo išvežti į vietinę ligoninę. Jų gyvybei pavojaus nėra.

Kaip JAV Ramiojo vandenyno flotilės vado atstovas, admirolas Filipas Sobekas (Philip Sobeck), desantiniame laive gaisras prasidėjo ne dėl sprogimo, o greičiau gaisras paskatino detonaciją.

Pasak Sobeko, gaisras kilo apatiniame krovinių denyje, kur saugoma jūrinė įranga. Gaisro priežastys tiriamos.

Laive yra daugiau nei 3700 tonų kuro, dabar ugniagesiai bando užkirsti kelią jo užsidegimui.

Kaip CNN pasakojo San Diego ugniagesių vadovas Kolinas Stouvelas (Colin Stowell), gaisras gali tęstis kelias dienas, o laivas dega prie vandenžymės. Nepaisant to, kaip tikisi Sobekas, laivą vis tiek galima išgelbėti.

Tegai:
gaisras, laivas, JAV

Paskelbtas vaizdo įrašas apie pirmųjų Lietuvos prezidento pirmininkavimo metų akimirkas

(atnaujinta 17:28 2020.07.12)
Siužetai surinkti iš įvairių renginių ir švenčių, kuriose Gitanas Nausėda dalyvavo nuo inauguracijos

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Facebook pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos jo pirmųjų pirmininkavimo metų akimirkos.

Vaizdo įraše buvo filmuota medžiaga iš Lietuvos vadovo inauguracijos, įvairių renginių ir švenčių, kuriose jis dalyvavo, taip pat susitikimų su kitų valstybių vadovais. Vaizdo įraše galima pamatyti Baltijos šalių prezidentus Kersti Kaljulaid ir Egils Levits, Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą, Ukrainos lyderį Vladimirą Zelenskį ir kai kuriuos kitus šalių vadovus.

Gitanas Nausėda laimėjo Lietuvos prezidento rinkimus 2019 metų gegužę, įveikdamas konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę. Jis pradėjo eiti pareigas praėjusių metų liepos 12 dieną. Šiame poste Nausėda pakeitė Dalia Grybauskaitę, kurios kadencija tesėsi dešimt metų.

Interviu Sputnik Lietuva politologas Vadimas Volovoius pažymėjo, kad Nausėda ir toliau laikosi "gerovės valstybės" idėjos, kurią paskelbė savo rinkimų programoje. Anot jo, pirmieji dabartinio valstybės vadovo metai vyko "mokomuoju režimu" ir ieškant savo vietos politinėje sistemoje.

Tegai:
Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Kaip atgimė J. Lelevelio gimnazijos stadionas — video
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą
Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

"Valstiečiai" nutraukia susitarimą su socdemais dėl bendrų kandidatų kėlimo

(atnaujinta 08:57 2020.07.13)
LVŽS tarybos posėdyje nuspręsta, jog sąjunga nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija dėl bendrų kandidatų kėlimo

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Penktadienį vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje nuspręsta, jog LVŽS nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo, rašoma partijos tinklalapyje.

Toks sprendimas priimtas išsiskyrus nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo.

Pasak partijos pirmininko Ramūno Karbauskio LVŽS taryboje išreikštas susirūpinimas, kad po praėjusio Tarybos posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas kelti bendrus su koalicijos partneriais kandidatus, LSDDP frakcijos nariai neparėmė Seime LVŽS frakcijos, balsuojant dėl esminių vertybinių klausimų, ypač tų, kurie susiję su sveikatos politika, alkoholio vartojimo mažinimo priemonėmis.

"Mūsų programos įgyvendinimo laukiantiems bei mūsų politiką remiantiems žmonėms būtų sudėtinga paaiškinti, kodėl vieni ar kiti asmenys, viešai neremiantys mūsų vertybių ar net prieš jas balsuojantys, keliami kaip bendri kandidatai", – sprendimą komentuoja LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Nežiūrint visų susiklosčiusių aplinkybių, LVŽS taryba dėkoja Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariams už bendrą darbą Seime ir Vyriausybėje įgyvendinant Vyriausybės programą bei linki kolegoms sėkmės artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Tegai:
socialdemokratai, valstiečiai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Paaiškėjo, kokia partija gali laimėti Seimo rinkimus
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"