Paskelbtas vaizdo įrašas masinio žuvų gaišimo vietos Nemune

(atnaujinta 07:52 2020.06.17)
Nugaišusius upės faunos atstovus galima pamatyti centriniame Gardino paplūdimyje ir keletą kilometrų aukščiau upės tekėjimo kryptimi

Gardine didelis kiekis negyvų žuvų atsidūrė prie Nemuno krantų, skerdenos kelias dienas plūduriavo upe.

Nugaišusius upės faunos atstovus galima pamatyti net centriniame Gardino paplūdimyje.

Pirmosios žinios apie masinį žuvų gaišimą pasirodė socialiniuose tinkluose dar savaitgalį. Tuomet Žuvinto biosferos rezervatas padarė prielaidą, kad upių faunos atstovai nugaišo dėl cheminių medžiagų poveikio.

Vėliau Gardino regioninio gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos komiteto ekspertai teigė, kad tai įvyko dėl oro sąlygų. Anot jų, kai kuriose upės vietose temperatūra pakilo iki 30 laipsnių, atitinkamai sumažėjo deguonies kiekis.

Sputnik Baltarusija pateiktame vaizdo įraše centriniame paplūdimyje smėlyje, žolėje ir vandenyje galima pamatyti dešimtis negyvų žuvų.

Virš jų skraido daug kirų. Ypač daug jų yra prie tiltų, kur sulėtėja upės tėkmė ir paukščiams lengva ištraukti žuvis iš vandens.

Vietiniai žvejai mano, kad apdorojus namus dėl koronaviruso grėsmės, dezinfekcinės priemonės pateko į upę.

"Tai, kuo buvo dezinfekuojami namai, po lietaus pateko į upę, todėl prasidėjo tokia žuvų liga. Buvo dezinfekuojama balikliu, o žuvims baliklis — tiesiog mirtis", — sako žvejai.

Antradienį Lietuvos Seimas paragino užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dalyvauti objektyviame žuvų incidento Baltarusijoje tyrime ir, jei bus nustatyta, kad Lietuvos gamta patyrė nuostolių, Baltarusija turėtų juos kompensuoti.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, Nemunas

Neblaivus traktoriaus vairuotojas mėgino pasprukti nuo policijos video

(atnaujinta 15:24 2020.07.15)
Už vairavimą išgėrus traktoriaus vairuotojui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų

Iš pirmadienio į antradienį, apie 01:58 valandą, policijos pareigūnai patruliuodami Šilalės rajone, Galvyčių kaimo teritorijoje, pastebėjo įtartinai važiuojantį traktorių T-40. Apie tai informavo Tauragės policijos komisariatas.

Pradėjus jį stabdyti, vairuotojas nestojo ir nusprendė savo kelionę tęsti laukais. Tačiau šis įvažiavo į griovį ir traktorius apsivertė. Nustatyta, kad vairuotojas, gimęs 1984 metais, buvo neblaivus, į alkoholio matuoklį įpūtė 1,74 prom. ir nestodamas stengėsi išvengti akistatos su pareigūnais.

Vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo neblaiviam. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Tegai:
vairavimas išgėrus, policija, traktorius
Dar šia tema
Grigiškėse BMW dideliu greičiu rėžėsi į degalinę
Kėdainių rajone pavogta automobilyje palikta rankinė
Radviliškio rajone buvo pakabintas Skvernelį menkinantis plakatas

"Talibanas" vėl puola: Afganistane įvyko teroro išpuolių serija

(atnaujinta 14:07 2020.07.15)
Taikos susitarimui Afganistane vėl kyla pavojus. Pastarosiomis dienomis visoje šalyje įvyko keli teroristų ir kovotojų išpuoliai

Taikos susitarimui Afganistane vėl kyla pavojus. Priežastis — pastarosiomis dienomis šalį sukrėtusi teroro išpuolių serija.

Neseniai netoli Afganistano nacionalinio saugumo direktorato pastato Samangano provincijos Ajbako mieste nugriaudėjo galingas sprogimas. Išpuolio metu žuvo mažiausiai dešimt žmonių, daugiau kaip 50 buvo sužeista. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė radikaliojo "Talibano" judėjimo (uždrausto Rusijoje) kovotojai.

Sprogimas Samangane įvyko po talibų išpuolių prieš Kundūzo ir Badachšano provincijų kontrolės punktus. Prieš kelias dienas kovotojai užpuolė Afganistano teisėsaugos pareigūnus Nangarharo provincijoje.

Konflikto eskalavimas Afganistane sutapo su publikacijomis Vakarų žiniasklaidoje — pasirodė straipsniai apie tariamą Rusijos ir "Talibano" sąmokslą. Išsamiau žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
teroristinis išpuolis, JAV, Afganistanas, Talibanas
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
"Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija
Rail Baltica statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvos valdžia atskleidžia kortas kovoje dėl pinigų "Rail Baltica"

(atnaujinta 23:43 2020.07.15)
Kuo labiau vilkinamas geležinkelio projekto įgyvendinimas, tuo atviriau Baltijos šalių vadovybė kalba apie jo neekonominę reikšmę, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Svarbu pažymėti, kad Lietuvos politikai pradėjo atvirai kalbėti apie karinius "Rail Baltica" projekto tikslus, interviu Sputnik Lietuva sakė ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius.

"Ankstesniais metais jie vis dar bandė užmaskuoti tikruosius "Rail Baltica" tikslus ir bandė įrodyti, kad šis projektas turės ekonominės naudos, kad buvo siekiama padidinti Baltijos šalių BVP, kas buvo paneigta visų tiek Rusijos, tiek Baltijos šalių ekonomistų. Jei dabar Baltijos šalių vadovai atvirai kalba apie šio projekto karinius tikslus, tai reiškia, kad būdų, kaip gauti pinigų iš Vakarų sąjungininkų, nebeliko. Tik apeliuoti į Baltijos šalių karinės apsaugos poreikį, kalbėti apie "Rusijos grėsmę" ir būtinybę stiprinti rytinį NATO flangą", — sakė ekspertas.

Anot jo, remiantis tuo, kad Lietuvos politikai atverčia kortas ir vadina dalykus savo vardais, galime daryti išvadą, kad "Rail Baltica" finansavimas turi labai didelių problemų.

"Tai nereiškia, kad "Rail Baltica" geležinkelis tikrai bus nutiestas, nes apsaugoti Baltijos šalis ir negailėti tam pinigų — Vakarų sąjungininkams tai nėra aksioma <...> Jei dar prieš pandemiją buvo sumažintas "karinis Šengenas", tai kyla labai didelių abejonių, kad atsižvelgus į visas ekonomikos problemas, kurias turėjo ES, bus lėšų šiam geležinkeliui nutiesti. Ir aš manau, kad Saulius Skvernelis su manimi sutiktų, nes jis taip užtikrintai pareiškia, kad "Rail Baltica" bus tikrai pastatytas ne vėliau kaip 2026 metais. Jei jam teko visa tai pasakyti garsiai, tai reiškia, kad Lietuvos vadovybė neįsitikinusi, kad tai įvyks", — sakė Nosovičius.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Europos Komisijos narei, atsakingai už transportą, Adinai Vălean ir išreiškė dėkingumą už susidomėjimą projektu "Rail Baltica" bei paramą jam. Apie tai pranešė premjero spaudos tarnyba.

Pasak Skvernelio, "Rail Baltica" — pavyzdinis geležinkelių infrastruktūros projektas ir svarbiausias Lietuvos bei Baltijos šalių prioritetas". Skvernelis taip pat pabrėžė, kad projektas atliks svarbų vaidmenį užtikrinant karinį mobilumą regione. Lietuva pradėjo parengiamuosius darbus su Krašto apsaugos ministerija ir NATO, siekiant geriau panaudoti "Rail Baltica" infrastruktūrą kariniams ištekliams gabenti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba
Dar šia tema
"Rail Baltica": kaip miršta mėgstamiausias NATO ir ES projektas
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES
Lietuva derybose sieks konkurencingumą užtikrinančio ES daugiamečio biudžeto