Lietuvos VRM vadovė pasveikino visus valstybės tarnautojus su profesine švente

(atnaujinta 12:09 2020.06.23)
Savo kalboje ministrė Rita Tamašunienė pažymėjo, kad nuo jų kasdieninio darbo, profesionalumo, atsakingumo priklauso Lietuvos gerovė ir ateitis

Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasveikino ministerijų, joms pavaldžių įstaigų, savivaldybių darbuotojus, statutinių tarnybų pareigūnus su Tarptautine valstybės tarnautojų diena.

Ministrė pažymėjo, kad šiandien, birželio 23 dieną, savo profesinę šventę mini 25,6 tūkstančio Lietuvos valstybės tarnautojų.

VRM vadovės sveikinimas paskelbtas oficialioje ministerijos Facebook paskyroje.

Tamašunienė pabrėžė, kad nuo valstybės tarnautojų kasdieninio darbo, profesionalumo, atsakingumo priklauso Lietuvos gerovė ir ateitis, tap pat pačios valstybės tarnybos reputacija bei žmonių pasitikėjimas ja.

Ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad pastaraisiais metais į valstybės tarnybą pavyksta pritraukti vis daugiau profesionalių specialistų, ambicingo jaunimo, kuris nebijo iššūkių ir pasitiki atsinaujinančia valstybės tarnyba.

Pasak ministrės, šiandien valstybės tarnyba yra moderni, lanksti, pažangi ir sugebanti atliepti kiekvieno piliečio lūkesčius. Tokia valstybės tarnyba reikalinga valstybei, ir būtent valstybės tarnautojai kuria tokią valstybės tarnybą, kuri kasdien stiprėja, pabrėžė ji.

Net ir sunkiu koronaviruso pandemijos sukeltu laikotarpiu Lietuva įrodė, kad visos valstybės institucijos gali susitelkti, dirbti kartu, greitai ir kokybiškai priimti žmonėms svarbius sprendimus, greitai perorientuoti savo veiklą, pareiškė ministrė.

"Jūs, mieli valstybės tarnautojai, buvote ir esate ten, kur jūsų labiausiai reikėjo. Linkiu kiekvienam iš jūsų: būkite veržlūs, stiprūs, siekiantys maksimalių ambicingų tikslų, drąsiai eikime savo pasirinktu profesiniu keliu", — savo kreipimesi pasakė Tamašunienė.

Ministrė pabrėžė, kad valstybės tarnautojai vykdo labai svarbią misiją — tarnauja žmogui.

Tegai:
vaizdo įrašas, šventė, valstybės tarnautojai, Lietuva, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Rita Tamašunienė

Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas

(atnaujinta 22:58 2020.07.06)
Pratybos vyko Tverės regione. Pilotai turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir aukščio išlyginimo santykį

Rusijoje vyko karinės transporto aviacijos įgulų pratybos, kurių metu buvo rengiamas kilimas ir nusileidimas ant žemės. Šis elementas laikomas vienu sunkiausių mokymų metu.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip lėktuvas pakyla betoninio kilimo ir tūpimo tako, po to sėkmingai nusileidžia. 

Pratybos vyko Tverės regione. Manevrus pilotai atliko su dešimčia lėktuvų Il-76MD.

Pastebima, kad dirvožemio paviršiaus tankis skiriasi nuo aerodromo betoninės dangos, todėl šis elementas yra pavojingas. Vykdydami pratybas, pilotai, rinkdamiesi nepadengtos juostos lietimo tašką, turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir išlyginamojo aukščio santykį.

Tegai:
skrydžiai
Dar šia tema
Videofaktas: išriedėjo pirmasis karinis transporto lėktuvas IL-112V
Internete pasirodė Rusijos IL-38 ekstremalaus skrydžio vaizdo įrašas

Trispalvė dūmų: neįprastas sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga

(atnaujinta 17:46 2020.07.06)
Ankstyvą ketvirtadienio rytą žiedinėje sankryžoje ties Kauno pilimi cypė padangos, riaumojo varikliai bei rūko geltoni, raudoni ir žali dūmai

"Red Bull" pasveikino Lietuvą Valstybės dienos proga, apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Kauno savivaldybė.

"Geltona, žalia, raudona — trys spalvos, kurias kiekvienas branginame ir išreiškiame savaip. Jos lydi nuolat — kur bebūtume ir ką bedarytume", — rašoma pranešime.

"Red Bull" atletas ir motoakrobatas Aras Gibieža kartu su drifteriais Benediktu Čirba bei Norbertu Daunoravičiumi Kaune parengė savo sveikinimą Valstybės dienos proga ir žiedinę sankryžą ties Kauno pilimi nuspalvino trispalvės spalvomis.

"Triukus demonstruoti visada smagu, bet kai už to stovi dar ir gilesnė prasmė, šiuo atveju, didžiavimasis savo šalimi ir tauta, viskas įgauna kur kas daugiau didingumo. Tuo pačiu norėčiau pridėti ir padėką Lietuvos policijai bei Kauno savivaldybei, kuri leido ir padėjo mūsų dūminei trispalvei įvykti", — cituoja Arą Gibiežą "Red Bull" spaudos tarnyba.

Visi trys sportininkai — patyrę savo sričių žinovai. Aras Gibieža — geriausias šalies motoakrobatas: pirmose varžybose dalyvavęs vos šešiolikos, o 2012 metais Aras jau tapo Europos čempionu. Benediktas Čirba — Lietuvos drifto čempionas, pasižymėjęs ir Europos drifto čempionate. Norbertas Daunoravičius yra didelis šio automobilių sporto puoselėtojas, filmų apie driftą kūrėjas.

Tegai:
vaizdo įrašas, Valstybės diena, Kaunas
Dar šia tema
Kur Kaune švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020
Į Vilniaus televizijos bokštą iškelta didžiausia šalies vėliava
Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti iš Galvės ežero
Žmonės važinėja dviračiais Vilniuje

Pateikta jau per 1000 paraiškų kompensacijoms sunaikintą taršų automobilį

(atnaujinta 08:27 2020.07.07)
Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Į Aplinkos projektų valdymo agentūrą jau kreipėsi daugiau kaip 1000 gyventojų, kurie nori gauti kompensacijas už sunaikintą taršią transporto priemonę ir įsigyti elektrinę transporto priemonę, praneša Aplinkos ministerija.

Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos.

Pranešama, kad kompensacinių išmokų daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams bei paprastiems dviračiams. Dėl to, kad galima įsigyti ne vieną priemonę, dažnai kreipiamasi dėl kelių dviračių ar paspirtukų.

"Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų — už paprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų — už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Tegai:
aplinkos tarša, oro tarša, kompensacija
Dar šia tema
Sinkevičius ir Mažeika aptarė inicijuojamą projektą "Klaipėdos uostas — žalias uostas"
Lietuvos URM Rusijai įteikė notą dėl naftos gavybos platformoje Baltijos jūroje