Paskelbtas įspūdingiausių Pergalės parado oro erdvėje akimirkų vaizdo įrašas

(atnaujinta 22:13 2020.06.29)
Trečiadienį į dangų virš paties Rusijos sostinės centro pakilo 75 orlaiviai — tiek, kiek metų praėjo nuo nuo 1945-ųjų gegužės 9 dienos

Raudonojoje aikštėje, Maskvoje, įvyko jubiliejinis paradas, skirtas pergalės Didžiajame Tėvynės kare 75-osioms metinėms paminėti. 

Aviacijos dalis uždarė iškilmingą žygį. Trečiadienį virš paties Rusijos sostinės centro danguje skrido 75 orlaiviai — tiek, kiek metų praėjo nuo nuo 1945-ųjų gegužės 9 dienos. Virš Raudonosios aikštės praskrido 16 aviacijos grupių.

Taip pat Pergalės parade dalyvavo apie 14 tūkst. kariškių ir daugiau nei 200 vienetų šiuolaikinių ginklų ir karinės įrangos.

Tarp lėktuvų buvo sraigtasparniai Mi-26 ir Mi-8, Mi-35, Ka-52, Mi-28. Taip pat skraidė karinio transporto, specialiosios ir tolimos aviacijos "atstovai", įskaitant sunkiuosius karinio transporto lėktuvus Il-76, strateginius bombonešius Tu-95MS ir kitus.

Žiūrovai galėjo pamatyti operacinę taktinę aviaciją — naikintuvus MiG-29 ir bombonešius Su-24, taip pat naujausius naikintuvus MiG-31K ir Su-57.

Paskutinėje dalyje vyko akrobatinis skraidymas "Russkije vitiazi" ir "Striži". Už jų šeši lėktuvai Su-25 nudažė dangų Rusijos trispalvės spalvomis.

Pagal tradiciją, pergalės paradas rengiamas kasmet Rusijoje, gegužės 9-ąją — Pergalės dieną. Tačiau šiais metais dėl sunkios epidemiologinės situacijos koronaviruso fone Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusprendė atidėti iškilmes. Gegužės pabaigoje buvo paskelbta nauja parado data — birželio 24 diena. Tą dieną prieš 75 metus buvo surengtas pirmasis, istorinis Pergalės paradas.

Tegai:
Pergalės diena, paradas

Rusija pradėjo statyti didžiausią pasaulyje branduolinį ledlaužį

(atnaujinta 09:57 2020.07.08)
Objekto statybas planuojama baigti 2027 metais, jo ilgis bus daugiau nei du šimtai metrų

Primorsko krašte pradėtos didžiausio pasaulyje projekto "Lider" ledlaužio statybos. Laivas bus 210 metrų ilgio. Jis taip pat bus dvigubai galingesnis už esamus tokio tipo įrenginius — iki 120 megavatų, o greitis — 22 mazgai.

Branduoliniam ledlaužiui buvo suteiktas "Rossija" vardas. Planuojama jį aprūpinti dviem RITM-400 branduoliniais reaktoriais, keturiomis turbinomis ir keturiais elektriniais varikliais.

Bendra talpa leis ledlaužiui įveikti daugiau nei keturių metrų storio ledą. Tikimasi, kad laivas plauks Šiaurės jūros keliu ir ten kurs įvairaus sudėtingumo maršrutus, nepriklausomai nuo metų laiko.

Projektą užsakė "Rosatom", o tarp "Atomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" yra pasirašyta statybos sutartis. Ledlaužį planuojama pradėti eksploatuoti 2027 metais.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu

Kaip Vilniuje vyko akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį"

(atnaujinta 16:45 2020.07.07)
Vilniaus savivaldybė pasidalino nuostabiomis Valstybės dienos šventės akimirkomis sostinės centre bei parodė, kaip vilniečiai ir miesto svečiai kartu atliko "Tautišką giesmę"

Jau gera tradicija tapusi akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį" kasmet sujungia daugelį lietuvių visame pasaulyje.

Bet kurioje pasaulio valstybėje esantys lietuviai šią dieną pasiruošę garsiai atlikti valstybės himną ir nors kelioms minutėms mintimis sugrįžti į gimtinę. O gyvenantys Lietuvoje mielai renkasi atvirose aikštėse ir taip pat garsiai gieda "Tautišką giesmę" ir bent akimirkai susijungia su artimaisiais, kurie gyvena toli nuo gimtųjų kraštų.

Žiūrėkite kaip "Tautišką giesmę" atliko Šventojoje >>

Vilniuje buvo gausu žmonių. Jie, stovėdami prie Neries ir laikydami trispalves, sugiedojo himną.

Kaip akcija "Tautiška giesmė aplink pasaulį" vyko Vilniuje, vaizdo įraše parodė Vilniaus savivaldybė.

Tegai:
Tautiška giesmė, Vilnius, Valstybės diena
Nord Stream-2

Laivas "Fortūna", galintis užbaigti "Nord Stream-2", išplaukė Mukrano

(atnaujinta 10:26 2020.07.08)
Barža, galinti dalyvauti užbaigiant dujotiekio tiesimą, projekto logistikos bazę pasuko į pietryčius

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. "Fortūna" vamzdį klojanti inkarinė barža, kuria galima užbaigti dujotiekį "Nord Stream-2", išplaukė iš Vokietijos Mukrano uosto, praneša RIA Novosti su nuoroda į portalų duomenis, skirtus sekti laivus "Marine Traffic" ir "Myshiptracking".

Antradienio vakarą laivas išplaukė iš Mukrano, "Nord Stream-2" logistikos bazės, kur buvo laikomi vamzdynai dujotiekio tiesimui, ir pasuko į pietryčius.

Danija pirmadienį projekto operatoriui "Nord Stream 2 AG" išdavė atnaujintą leidimą statyti "Nord Stream-2"jos vandenyse. Dabar įmonės gali naudoti įgyvendinant projektą ne tik laivus su dinaminiu padėties nustatymu, bet ir inkarus, nes dujotiekio trasa eina už Baltijos jūros dugne palaidotų cheminių ginklų sąlyčio zonos ribų. Į vamzdžių klojimo darbus galima grįžti ne anksčiau kaip rugpjūčio 3 dieną, kai pasibaigs šio sprendimo apskundimo laikotarpis.

Galimas "Nord Stream-2" dujotiekio užbaigimo variantas yra inkarinio vamzdyno klojimas kartu su kitu laivu — naudojant dinaminę padėties nustatymo sistemą, kuri gali išlaikyti laivą norimoje vietoje be inkarų ir švartuoti.

Vienas iš laivų, galinčių užbaigti statyti "Nord Stream-2" dujotiekį, yra MRTS inkarinė barža "Fortūna". Antrasis kandidatas yra "Akademik Čerskij" vamzdžių sluoksnis su dinaminio padėties nustatymo sistema, kuris taip pat yra Mukrane.

"Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekių tiesimą, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos jo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukrainoje ir keliose Europos šalyse. 2019 metų gruodžio mėnesį valstybės įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos statybų bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio sustabdymą.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Nord Stream-2, laivas
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Danija leido užbaigti statyti "Nord Stream-2" naujais laivais
"Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos