Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje

(atnaujinta 15:20 2020.07.06)
Dėl ribojamųjų priemonių, susijusių su koronavirusu, bendruomenės atstovai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje

Valstybės dienos proga — Mindaugo karūnavimo diena — Los Andželo lietuviai prisijungė prie visame pasaulyje vykstančios akcijos "Tautiška giesmė aplink pasaulį". Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele.

Televizijos bokštas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vaizdo įraše matyti, kaip Amerikos lietuviai bažnyčioje gieda Tautišką giesmę. Visi dalyviai dėvi kaukes.

Dėl ribojamųjų priemonių, susijusių su staigiai išaugusiu koronaviruso atvejų skaičiumi Los Andžele, lietuviai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje.

"Tačiau net ir prieš dvi dienas Kalifornijos valstijoje įvestas draudimas giedoti šv. Mišių dalyviams nesukliudė Los Andželo lietuviams prisijungti prie šios gražios akcijos. <...> Susirinkę lietuviai klausėsi kompozitoriaus Kęstučio Daugirdo atliekamo himno ir jį giedojo savo širdimis", — rašoma generaliniame konsulate.

Liepos 6 d., 21:00, daugelio Los Andželo ir visos JAV Vakarų pakrantės lietuvių namuose skambės Lietuvos himnas.

Šventė kasmet nuo 1991 metų švenčiama liepos 6 dieną.

Lietuvoje kunigaikščio Mindaugo karūnavimo diena 1253 metais laikoma Lietuvos valstybės gimimu. Jis tapo valdovu, kuriam pavyko suvienyti susiskaldžiusią Lietuvos kunigaikštystę ir suteikti Lietuvai politinį svorį Europoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Remiantis naujausiais duomenimis, JAV užima pirmąją vietą pasaulyje pagal atvejų skaičių — visoje šalyje yra daugiau nei 2,7 milijono užsikrėtusių žmonių. Lietuvoje buvo nustatyti daugiau nei 1835 COVID-19 atvejai.

Tegai:
himnas, lietuviai, Los Andželas, JAV
Dar šia tema
Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Kur Kaune švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020

JAV pagrasino Rusijai "dėl ryšių su Talibanu". Rusija reikalauja įrodymų

(atnaujinta 14:34 2020.08.15)
JAV valstybės sekretorius paskelbė, kad Rusija sumokės didžiulę kainą, jei bus patvirtinti jos tariami ryšiai su Talibanu

Istorija prasidėjo birželio mėnesį, kai buvo paskelbtas "The New York Times" straipsnis. Amerikos laikraščio autoriai tvirtino, kad Maskva tariamai mokėjo pinigus teroristams Afganistane, kad tie žudytų Amerikos karius. Tiesa, konkrečių faktų straipsnyje nebuvo. Tik nepagrįsti teiginiai. Ir net šie duomenys yra pagrįsti informacija iš bevardžių specialiųjų tarnybų šaltinių.

Rusijos užsienio reikalų ministerija "The New York Times" straipsnį pavadino suklastotu ir pareikalavo iš JAV įrodymų. Ką amerikiečiai bando slėpti už garsių pareiškimų ir ar kaltinimai Rusijos ryšiais su teroristais padės Trampui pasakojame mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
Talibanas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija

Nufilmuotas S-400 komplekso dalyvavimas pratybose Kaliningrado srityje

(atnaujinta 10:27 2020.08.15)
Potencialaus priešininko vaidmenį "atliko" naikintuvai "Su-27", kurie tariamai pažeidė Rusijos oro sienas

Kaliningrado srityje, Baltijos laivyno priešlėktuvinių raketų pulke buvo surengtos planuojamos pratybos, kuriose dalyvavo priešlėktuvinės raketų sistemos "S-400 Triumf".

Praktinėje pratybų dalyje kariškiai atidirbo veiksmų algoritmą signalo apie oro sienų pažeidimą atveju.

Sąlyginio priešo vaidmenį atliko naikintuvai "Su-27".

Gavę signalą, kariai laikėsi S-400 dislokavimo standartų, taip pat atliko mokymų tikslų paiešką, klasifikavimą ir sekimą. Raketos sunaikino sąlyginio priešo oro taikinius.

Priešlėktuvinės raketų sistemos "Triumf" yra pasirengusios vienu metu spręsti priešlėktuvines ir strategines priešraketinės gynybos užduotis. O automatinės priemonės, naudojamos šioje priešlėktuvinėje raketų sistemoje, praktiškai nerodo klaidų, kurias sukelia vadinamasis žmogiškasis faktorius.

Tegai:
Kaliningrado sritis, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"
Dar šia tema
Karo ekspertas: JAV apmaudu, kad Turkija atsisakė "Patriot" ir pasirinko S-400
"Baimės kurstymas": žiniasklaida papasakojo apie naują erą pasirodžius S-500
Rusijos užsienio reikalų ministerija paaiškino S-400 sistemų atsiradimą Arktyje
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Atskleistos ES sankcijų Baltarusijai detalės

(atnaujinta 16:22 2020.08.15)
Varšuvoje šiuo metu besilankysiantis Maikas Pompėjas aptarė su Lenkijos užsienio reikalų ministru ES sankcijas Baltarusijai

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. ES sankcijos Baltarusijai bus tik asmeninės, spaudos konferencijoje po šeštadienio Varšuvoje vykusio susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėju sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius.

Jis priminė, kad penktadienį ES užsienio reikalų ministrai nusprendė, kad Baltarusijai bus įvestos sankcijos, ir pradėjo formuoti sankcijų sąrašą.

"Diskutavome, kaip užtikrinti, kad sankcijos nepakenktų paprastiems žmonėms. Nutarėme to vengti. Sankcijas turėtų apimti asmenis, kurie eina vadovaujančias pareigas", — cituoja jį RIA Novosti.

Savo ruožtu Pompėjas taip pat paragino Baltarusijos valdžios institucijas užmegzti dialogą su protestuotojais.

"Kalbėjome, kad rinkimai nebuvo laisvi ir sąžiningi", — sakė jis.

JAV valstybės sekretorius taip pat paskelbė, kad toliau kalbės apie situaciją Baltarusijoje su ES atstovais.

Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų. Nuo sekmadienio šalyje tęsiasi protesto akcijos. Pirmosiomis dienomis valstybės saugumo pajėgos žiauriai slopino nesankcionuotas akcijas.

Teisėsaugininkai prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant 121 teisėsaugos pareigūnus. Vienas protestuotojas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, mirė bandydamas mesti į pareigūnus sprogstamąjį įtaisą.

Tegai:
sankcijos, protestai, Lenkija, JAV, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų