JAV nori nubausti Rusiją ir Kiniją bandymą "numarinti badu" sirus

(atnaujinta 08:53 2020.07.11)
JAV pareiškė, kad Rusija ir Kinija piktnaudžiauja JT veto, kai Maskva ir Pekinas blokavo rezoliuciją dėl humanitarinės pagalbos Sirijai per sieną su Turkija

JAV valstybės sekretorius mano, kad Rusija ir Kinija turėtų būti nubaustos už piktnaudžiavimą JT veto. Vakar šios šalys blokavo rezoliuciją dėl humanitarinės pagalbos Sirijai. Belgija ir Vokietija pasiūlė palikti du patikros punktus Turkijos ir SAR pasienyje, tačiau Maskva ir Pekinas su tuo nesutiko.

JAV valstybės sekretorius mano, kad Rusiją ir Kiniją reikia už tai nubausti.

JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje siūloma Sirijos žmonėms suteikti pagalbą per du pasienio kontrolės punktus. Rusija reikalavo tik vieno patikros punkto ir pateikė savo rezoliucijos projektą. Kokios yra paslėptos amerikiečių nepasitenkinimo priežastys — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO), JAV, Rusija, Sirija
Dar šia tema
Nufilmuotas amerikiečių bandymas blokuoti Rusijos patrulį Sirijoje
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį

Nufilmuotas JAV karinių sraigtasparnių atvykimas į pratybų vietą Lietuvoje

(atnaujinta 09:31 2020.08.03)
Paskelbta, kad iš viso į Lietuvą atskrido devyni sraigtasparniai, priklausantys Amerikos oro pajėgoms

Jungtinių Amerikos Valstijų sraigtasparniai Apache nusileido Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje. Jie dalyvaus "Žemaitijos" brigados pratybose "Grifono kirtis/Medžiotojas 2020", Facebook puslapyje paskelbė Lietuvos kariuomenė.

Filmuotoje medžiagoje matyti keli sraigtasparniai, besisukantys danguje. Tada vienas iš jų nusileidžia.

Kaip rašo TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą, į Lietuvą atskrido devyni JAV oro pajėgų kovos sraigtasparniai — septyni "Apache" ir du "Black Hawk". Kur tiksliai į Lietuvą atkeliavo karinė technika, nepranešama.

Anksčiau tapo žinoma, kad Vilnius rugsėjį planuoja įsigyti šešis "Black Hawk" sraigtasparnius. Sandorio vertė siekia 380 milijonų dolerių (apytiksliai 332 milijonus eurų), kurio dalį finansuos JAV.

Pokalbyje su Sputnik Lietuva karo ekspertas, pensininkas pulkininkas Viktoras Litovkinas pareiškė, kad toks pirkinys yra brandus Lietuvai, tačiau JAV gali suteikti paskolą. Anot jo, šią skolą turės sumokėti kitos kartos Lietuvos piliečiai.

Tegai:
pratybos, Lietuva, JAV, sraigtasparnis

Baltarusijoje per mėnesį buvo sustabdyta 20 bandymų nelegaliai įvežti gėlių Lietuvos

(atnaujinta 14:49 2020.08.02)
Gėlės buvo atvežtos per patikrinimo punktus "Beniakonys" ir "Kamenny Log" gavėjams iš Eurazijos ekonominė bendrija

Nuo liepos pradžios Gardino muitininkai sustabdė 20 bandymų nelegaliai įvežti gėles iš Lietuvos į Eurazijos ekonominės sąjungos teritoriją, praneša "BelTA".

Gėlės buvo atvežtos per patikrinimo punktus "Beniakonys" ir "Kamenny Log" gavėjams iš EEB (Eurazijos ekonominė bendrija).

"Paskutinius kelis pažeidimus nustatė Lietuvos ir Rusijos vežėjai. Buvo perkelta daugiau įvairių rūšių ir pavadinimų gėlių gaminių, nei buvo deklaruota muitinės kontrolei pateiktuose dokumentuose", — pažymėjo Baltarusijos Valstybinis muitinės komitetas.

Pavyzdžiui, Lietuvos vežėjo transporto priemonėje, atsiųstoje apžiūrėti iš "Kamenny Log", buvo apie 30 tūkstančių rožių, gerberų, gvazdikų, monsterų ir kitų gėlių. "Beniakonys" patikrinimo punkte praėjusį savaitgalį tokie pažeidimai išaiškėjo daugiausia tikrinant Rusijos vežėjų transporto priemones: bendras nedeklaruotų rožių skaičius siekė beveik 30 tūkstančių. Tame pačiame patikrinimo punkte savaitę anksčiau Lietuvos vežėjas "pamiršo" deklaruoti dar 7,4 tūkstančio rožių.

Gardino regioninė muitinė pradėjo administracinius procesus pagal Administracinio kodekso 14.5 straipsnio (prekių nedeklaravimas) 1 dalį, kurios sankcijoje numatyta bauda iki 30% neteisėtai perkeltų prekių vertės be jų konfiskavimo.

Nuo metų pradžios šios muitinės veiklos srityje buvo užgniaužta daugiau nei 90 bandymų neteisėtai importuoti gėlių gaminius, kurių dauguma patenka į Baltarusijos ir Lietuvos sienos ruožą. Bendros nedeklaruotų gėlių išlaidos siekė apie Br250 tūkst. Šie nusikaltimai leido užkirsti kelią žalai, nesumokėjus muitų, sudarančių maždaug Br62,5 tūkst.

Tegai:
gėlės, Lietuva, muitininkai, Baltarusija, Gardinas
Dar šia tema
"Per sieną keliauja be dokumentų": Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje užfiksuotas viesulas
Paaiškėjo, kada pradės veikti Lavoriškių–Kotlovkos kontrolės punktas
Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

(atnaujinta 14:27 2020.08.03)
Incidentas įvyko liepos viduryje, tačiau policija vis dar neranda nusikaltėlių ir prašo visuomenės pagalbos

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vilniuje pradėtas tyrimas dėl valstybės vėliavos išniekinimo, pranešė Lietuvos policija.

Trečiasis miesto policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 127 straipsnį dėl valstybės simbolių išniekinimo.

Неизвестные надругались над государственным флагом
Nežinomi asmenys išniekino Lietuvos vėliavą

Tyrimo duomenimis, liepos 14 dieną, apie 01:45 valandą Vilniaus gatvėje trys nežinomi jaunuoliai nuplėšė vėliavą nuo Radvilų rūmų dailės muziejaus fasado, kuris yra Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus dalis.

Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos. Tų, kurie atpažino fotografijose užfiksuotą jaunimą, prašoma susisiekti su Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato antrojo skyriaus tyrėja Aurelija Smilginyte.

Tegai:
išniekinimas, vėliava, policija
Dar šia tema
Plungės rajone "Mercedes Benz" vairuotojas sukėlė mirtiną eismo įvykį
Vilniuje vėl apgadintas Gaono paminklas