Paskelbtas JAV naikintuvo perėmimo virš Juodosios jūros vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:06 2020.07.29)
Rusijos lėktuvas identifikavo orlaivį kaip JAV karinio jūrų laivyno žvalgybos lėktuvą P-8A "Poseidon"

Rusijos naikintuvas Su-27 perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą virš Juodosios jūros.

Vaizdo įraše — Amerikos orlaivis P-8A "Poseidon".

Rusijos oro gynybos sistemos aptiko objektą, artėjantį prie Rusijos valstybės sienos. Su-27, priklausantis Pietų karinės apygardos pajėgoms, buvo išsiųstas perimti. Jis identifikavo orlaivį. Naikintuvas lydėjo JAV lėktuvą per visą skrydį netoli sienų.

Pažymėtina, kad Su-27 skrido saugiu atstumu, įgula veikė griežtai pagal tarptautines oro erdvės naudojimo taisykles.

Tegai:
Juodoji jūra, lėktuvas, žvalgyba, JAV kariai
Dar šia tema
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Nufilmuotas amerikiečių orlaivių perėmimas virš Ochotsko jūros

Nufilmuotas MiG-31 "oro mūšis" virš Ramiojo vandenyno

(atnaujinta 10:32 2021.04.21)
Lakūnai taip pat praktikavo įvairius manevravimo elementus. "Priešui sunaikinti" buvo naudojamos raketos "oras-oras"

MiG-31BM naikintuvų įgulos vykdė pratybas virš Ramiojo vandenyno — "oro mūšį" su sąlyginio priešo lėktuvais. Vaizdo įrašą Rusijos gynybos ministerija paskelbė "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip virš Ramiojo vandenyno laivyno lėktuvai pakyla ir tobulina kovų ore vykdymo taktiką.

Gynybos ministerija pažymėjo, kad pilotai taip pat parengė manevravimo elementus dideliais kampais.

Kad "sunaikintų" priešą, įgula paleido "oras-oras" raketas.

MiG-31 orlaivis skirtas perimti ir sunaikinti oro taikinius itin žemame, vidutiniame ir dideliame aukštyje, bet kuriuo paros metu ir bet kokiomis oro sąlygomis, kai priešas naudoja aktyvius ir pasyvius radarų trukdžius, taip pat netikrus šiluminius taikinius. 

Tegai:
MiG-31

ETPA pirmininkas sudrausmino parlamentarą Ukrainos ir atėmė jo žodį

(atnaujinta 19:28 2021.04.20)
Savo kalbos metu Gončarenka, pažeisdamas kalbėjimo susirinkime taisykles, ištraukė Ukrainos vėliavą. Po to jo mikrofonas buvo išjungtas

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pirmininkas Hendrikas Damsas (Hendrik Dams) pertraukė deputatą iš Ukrainos Oleksijų Gončarenką, kuris per savo kalbą išsitraukė Ukrainos vėliavą. Pirmininkas nurodė, kad jis ne kartą pažeidė taisykles.

"Pranešime apie valstybių narių teritorinį vientisumą, apie valstybių narių suverenitetą nėra nė vieno žodžio. Apie taikų konfliktų Europoje sprendimą. O mes turime karus Europoje. Noriu jums tai priminti. Daugelis iš jūsų tai pamiršta. Aš paėmiau šią vėliavą", — sakė Gončarenka diskusijoje apie pranešimą "Europos Tarybos strateginių prioritetų asamblėjos vizija".

"Pone Gončarenka, tai neleidžiama ETPA", — į Ukrainos deputato veiksmus reagavo Damsas.

"Kokia mūsų nacionalinės vėliavos problema?" — atsakė deputatas, tęsdamas kalbą. Galiausiai jo mikrofonas buvo nutildytas.

ETPA vadovas ne kartą ragino Ukrainos deputatą laikytis tvarkos. "Tai ne pirmas kartas, kai jūs, pone Gončarenka, labai piktnaudžiaujate savo teise kalbėti", — sakė Damsas. Jis paprašė pasiaiškinimo dėl šio įvykio.

Tegai:
vėliava, Ukraina