"Rosneft" vadovas padovanojo Putinui butelį "premijinės naftos"

(atnaujinta 20:01 2020.08.18)
Sečinas taip įvardijo naftą, išgautą 31-ajame Vakarų Erginskojės telkinyje. Anot jo, ji geresnė už Artimųjų Rytų

"Rosneft" vadovas Igoris Sečinas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įteikė buteliuką "premijinės naftos".

Sečinas taip įvardijo naftą, išgautą 31-ajame Vakarų Erginskoje telkinyje. Anot jo, ji geresnė už Artimųjų Rytų.

"Žinoma, geresnė. Juk ji mūsų", — juokavo Rusijos prezidentas.

Susitikime prezidentas ir "Rosneft" vadovas kalbėjosi apie bendrovės darbą koronaviruso pandemijos kontekste. Prezidentas domėjosi, kaip organizuojamas gamybos procesas, ar išsaugomos darbo vietos.

Vladimiras Putinas su Emanueliu Makronu
© Sputnik / Алексей Никольский

Be to, Putinas nurodė Sečinui pateikti pasiūlymus dėl naujo rytų naftos chemijos komplekso statybos.

Vakarų Erginskojės telkinys yra Krasnojarsko krašto šiaurėje, kur yra pelkės ir Brechovo salų gamtos rezervatas.

Dalis Pajachskojės naftos telkinio taip pat yra šioje vietoje. Manoma, kad išgaunamos C2 naftos atsargos yra 11,94 mln. tonų; D1 kategorijai — dešimt milijonų tonų: dujų atsargos D1 kategorijoje — 120 milijardų kubinių metrų, D2 kategorijoje — 150 milijardų kubinių metrų.

Tegai:
nafta, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Į Lietuvą atvyko antrasis rugpjūtį Rusijos SGD krovinys
Lietuvoje per metus sumažėjo eksportuotų ir importuotų prekių kainos

Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje

(atnaujinta 12:05 2020.09.20)
Greitkelių departamentas prašo žmonių rimtai atsižvelgti į įspėjimus apie laukinius gyvūnus ir sulėtinti greitį

Estijoje vaizdo įraše buvo paridyta Kozė-Vyybu magistralės atkarpa, kurioje dažnai galima sutikti laukinių gyvūnų. Vairuotojus įspėja automatinės gyvūnų atpažinimo sistemos, praneša portalas ERR.ee.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip laukiniai gyvūnai priartėja prie kelio toje vietoje, kur nėra tvoros. Iš pradžių jie ilgai dvejoja, ar eiti į priekį, o tada grįžta į mišką. Po to briedžiai antrą kartą bando išeiti į kelią, tačiau pravažiuojantis automobilis juos atbaido. Ir taip kelis kartus, kol gyvūnai pasitraukia iš kameros filmavimo spindulio.

Greitkelių departamentas prašo žmonių rimčiau atsižvelgti į šią problemą, nes buvo atvejų, kai, nepaisant įspėjimų ir apribojimų, vairuotojai nesumažino greičio, net kai gyvūnai priartėjo prie kelio krašto arba pradėjo kirsti važiuojamąją dalį.

Naujoje keturių eismo juostų Kozė-Vyybu magistralės atkarpoje buvo sukurtos trys vietos, kuriose gyvūnai kerta važiuojamąją dalį. Ten tvora kelio pakraštyje ir magistralės viduryje nutraukima. Šiose vietose įrengta moderni automatinė gyvūnų atpažinimo sistema. Ji identifikuoja tokius stambius gyvūnus kaip briedis, lokys, stirna ir šernas. Gyvūnui išėjus, įspėjamieji ženklai užgęsta.

Briedžiai beveik kasdien kerta Kozė-Vyybu greitkelį, taip pat buvo pastebėtos stirnos, šernai, mažesni gyvūnai ir net lokys.

Tegai:
vaizdo įrašas, briedis, Estija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai padėjo briedžiukui grįžti pas mamą
"Kaip raketa": briedis kirto nusekusį Nemuną Lietuvoje
Lenkijoje briedis suniokojo vietinę parduotuvę
Videofaktas: kaip po Klaipėdą klaidžiojo pasiklydęs briedis
Medžiotojų būrelio nariai bus nubausti už neteisėtai sumedžiotą briedį
Sužeistas briedis atkeršijo į jį šovusiam medžiotojui
Rujos metu stiprinama tauriųjų elnių ir briedžių apsauga

Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip vyksta jūrų pėstininkų treniruotė

(atnaujinta 20:49 2020.09.19)
Kareiviai šoko iš skirtingų aukščių — nuo 600 iki 3000 metrų — naudodami parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Šiaurės laivyno jūrų pėstininkų mokymus ore. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame ministerijos Facebook puslapyje.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip iš sraigtasparnio kariai šoka su parašiutu.

Mokymai vyko Murmansko srityje, Kolos rajone, kur yra nusileidimo vieta. Kariškiai šoko iš skirtingų aukščių nuo 600 iki 3000 metrų. Jie naudojo parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui.

RF Gynybos ministerija pažymi, kad patyrę desantininkai nusileido iš didžiausio aukščio ir specialiosioms pajėgoms naudojo sistemas "Arbalet-1" ir "Arbalet-2".

Be kita ko, kariškiai šuolių metu buvo su visa kovine apranga ir su standartiniais ginklais. Nusileidę jie užėmė ir laikė sąlyginius įtvirtintus šaudymo taškus.

Tegai:
desantininkai, oro desantas, Rusija
Baltijos jūra

Dėl gražaus kadro! Ekstremalios mylinčio jūrą fotografo kelionės

(atnaujinta 12:06 2020.09.20)
Kelionių fotografas Pavelas Matvejevas ekstremaliai keliavo iš Kaliningrado į Kamčiatką, išplaukė į jūrą "Kruzenšernu", savaitę gyveno palapinėje Jakutijoje, esant 50 laipsnių šalčiui

Interviu RIA Novosti jis pasakojo, kur Rusijoje galima pamatyti juodus paplūdimius, Marsą primenančius peizažus, baltas uolas ir ruošti pusryčius karšto vandens šaltinyje.

Gimiau Maskvoje, bet visą savo suaugusį gyvenimą praleidau Kaliningrado srityje. Ir svarbiausias traukos taškas man yra, žinoma, Baltijos jūra.

Aš galiu kelias valandas laukti pakrantėje, kad sulaukčiau reikiamos šviesos ir padaryčiau gražų kadrą. Jūros fotografavimo grožis yra tas, kad net jei kamera nukreipta į tą patį tašką, visi kadrai yra skirtingi — dėl vandens, šviesos ir debesų judėjimo. Jūros negalima nufotografuoti vienodai du kartus.

Путешествие по Северному морю
© Фото : Павел Матвеев
Kelionė Šiaurės jūroje.

Daugumai žmonių geras oras yra giedras dangus su kaitria saule.

Fotografui yra priešingai. Geriausias mano išėjimas į jūrą yra per lietų. Labai neįprastas jausmas, kai ateini į pakrantę arčiau saulėlydžio, supranti, kad artėja audra. Eini prie jūros, o priešaky tave pasitinka minia žmonių. Poilsiautojai stengiasi kuo greičiau palikti paplūdimį, kad jų neužkluptų lietus. Ir aš vienintelis einu prie jūros. Būtent besikeičiant orui nufotografuojami neįtikėtini saulėlydžiai.

Балтийское море на закате
© Фото : Павел Матвеев
Saulėlydis Baltijos jūroje.

Fotografuoti jūrą aš galiu be galo.

Ir nors sėkminga pasirodo tik viena ar dvi nuotraukos iš dešimties (ne visada pavyksta pagauti tinkamą šviesą kartu su debesuotumu), pakrantėje praleistas laikas savaime yra nuostabus. Dėl to, kad dažniausiai fotografuoju jūrą "ne paplūdimio" oru, ji visada būna vieniša. Eini kelis kilometrus palei vandenį — ir nė gyvos dvasios! Tai tokia palaima!

Sachalinas yra viena gražiausių vietų Rusijoje.

Daugelis žmonių jūrą sieja su atostogomis paplūdimyje. Bet tik ne aš. Ir būtent šios vietos man yra patraukliausios. Be to, spalio pabaigoje. Pačią pirmą dieną nuvykome į pakrantę. Beveik dešimt valandų lėktuvuose, porą valandų automobiliu. Aš nemiegojau daugiau nei parą. Bet prie jūros mintys apie miegą visiškai išsisklaidė!

Мыс Евстафия. Путешествие на остров Сахалин
© Фото : Павел Матвеев
Sachalino sala.

Palei visą pakrantę nuo Paukščių kyšulio iki Milžino kyšulio yra daugybė grotų, arkų ir stulpų, kuriuos jūroje sukūrė vėjas ir jūros bangos, o ant jų — paukščių kolonijos.

Ši vieta turi gamtos paminklo statusą, ji labai unikali!

Мыс Птичий, мыс Великан, Сахалин
© Фото : Павел Матвеев
Paukščių ir Milžino kyšulys.

Juodas smėlis Eustafijaus kyšulyje atrodo nuostabiai!

Paplūdimys išmargintas kriauklėmis. Tai sukuria absoliučiai unikalų vaizdą.

Iturupas yra sala Kurilų salų Didžiojo kalvagūbrio pietinėje grupėje, didžiausia salyne.

Įdomiausia vieta yra Jankito lavos plynaukštė. Vos dešimt minučių kelio nuo Kurilsko!

Лавовое плато Янкито
© Фото : Павел Матвеев
Jankito lavos plynaukštė.

Manau, kad visi turi asociacijų su Marso peizažais.

Ir man tai tikrai yra užšalusi vulkaninė lava, susiformavusi pajūryje išsiveržus Bogdano Chmelnickio ugnikalniui. Uolų formos yra labai specifinės. Jos taip pat yra aštrios ir šiurkščios, netyčia užsikabinę drabužius galite lengvai perplėšti.

Плато Янкито
© Фото : Павел Матвеев
Jankito lavos plynaukštė.

Tačiau dar įspūdingesnis reginys saloje yra baltos uolos.

Jos yra iš pemzos ir taip pat susidarė dėl ugnikalnio išsiveržimo. Norėdami patekti į jas, turite judėti pakrante. Vietomis uolos priartėja taip arti vandens, kad reikia laukti akimirkos, kai banga palieka smėlį — tada galima pajudėti.

Белые скалы на острове Итуруп
© Фото : Павел Матвеев
Baltos uolos Iturupo saloje.

Iturupas yra vulkaninė sala su kalnuotu reljefu. Saloje man daug kas priminė Islandiją. Pavyzdžiui, geizerių slėnis, kuriame lengva išsivirti savo pusryčius karšto vandens šaltinyje.

Be to, augalija man atrodė labai neįprasta. Visur auga... bambukai. Taip pat keistų kontūrų medžiai, tarsi specialiai susukti bonsų meistrų.

Tegai:
fotografija, jūra