"Aš saugau save ir kitus, o tu?" Surplys ragina naudoti apsaugos priemones rudenį

(atnaujinta 12:59 2020.08.21)
Anot premjero patarėjo, pavasarį tik visų žmonių pastangomis pavyko sustabdyti koronaviruso plitimą, todėl reikia nevengti imtis apsaugos priemonių ir rudenį

Premjero patarėjas, visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys savo Facebook paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame kreipiasi į Lietuvos gyventojus su raginimu saugoti save ir kitus šalyje plintant koronavirusui.

Surplys pažymėjo, jog pavasarį tik visų žmonių pastangomis pavyko sustabdyti koronaviruso plitimą.

"Neleisk šį rudenį virusui pavogti brangiausio laiko su tavo artimaisiais ir draugais. Būtinai tinkamai dėvėk veido apsaugos priemones ir laikykis saugaus atstumo. Aš saugau save ir kitus. O tu?" — pasakė premjero patarėjas ir užsidėjo medicininę veido kaukę.

Šiuo metu bendras koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 2564. 1755 pacientai pasveiko. Mirčių skaičius padidėjo iki 83.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 22,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 782 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Giedrius Surplys, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba
Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
Lietuvoje patvirtinta 83 mirtis nuo koronaviruso
Nustatyta pakartotinio užsikrėtimo koronavirusu priežastis

Krivickas moksliniu eksperimentu įrodo, jog kaukės neapsaugo nuo COVID-19 video

(atnaujinta 15:05 2020.09.20)
Politikas ir žurnalistas teigia, jog žmonės, peržiūrėję jo nufilmuotą vaizdo įrašą, bijos ne viruso, o būtent pačių kaukių

Televizijos laidų vedėjas, Centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas savo Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame "naudodamas pažangiausias priemones ir medžiagas" bando įrodyti, jog veido kaukės neapsaugo nuo COVID-19, o pačios tampa viruso kaupimo ir platinimo židiniu.

Tokiu būdu politikas siekia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga panaikintų "perteklinius įsakymus dėvėti kaukes mokyklose, parduotuvėse, kavinėse, darbovietėse, sporto klubuose".

Politiko teigimu, norint geriau apsisaugoti nuo koronaviruso užtenka gerai nusiplauti rankas kiekvieną kartą įėjus kur nors ar išėjus, dezinfekuoti jas bei laikytis saugaus atstumo.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per parą nustatyta 80 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų. Respublikoje per visą epidemijos laiką sirgo 3744 žmonės, 2198 pasveiko, 87 mirė.

Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
© Sputnik /
Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
Tegai:
vaizdo įrašas, koronavirusas, kaukės, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Brangioji kaukė: nauji ir seni COVID-19 apribojimai skirtingose šalyse
SAM perspėja apie augantį dezinformacijos kiekį, nukreiptą prieš kaukių dėvėjimą
Veryga atšaukė reikalavimą laukti maisto restoranuose su kauke

Klaidelė! Rusijos lėktuvai pateko į Trampo rinkimų kampanijos plakatą

(atnaujinta 12:08 2020.09.20)
Donaldo Trampo viešųjų ryšių specialistai supainiojo Amerikos lėktuvus su Rusijos naikintuvais

Amerikos prezidento kampanijos būstinėje buvo paskelbtas agitacinis plakatas, kuriame matomi naikintuvai MiG-29 ir automatas AK-74 "Kalašnikov". Kaip tai nutiko? Kas nutiks dizaineriui dabar? O kokią dovaną "Rostech" paruošė JAV lyderio kūrybiniam asistentui?

Išsamiai išnagrinėjome plakatą ir surinkome jums ryškiausius interneto vartotojų komentarus.

Tegai:
Rusija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas palygino Rusijos ir Amerikos vakcinas nuo koronaviruso  
"Rusijoje to nėra": Trampas papasakojo apie amerikiečių ginklus
"Degina tiltus". Kodėl JAV pyksta ant Kinijos
Britanijos naikintuvai Eurofighter Typhoon

Žiniasklaida pranešė apie Britanijos patruliavimo sustiprėjimą palei Rusijos sienas

(atnaujinta 16:54 2020.09.20)
Visų pirma, naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Britanijos oro pajėgų naikintuvai ir Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai žymiai sustiprino patruliavimą palei Rusijos sienas, kad būtų galima nustatyti "pažeidžiamas Rusijos gynybos puses", praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Sunday Times".

Anot pranešimo, laikotarpiu nuo paskutinės rugpjūčio savaitės prie Rusijos sienų Juodosios jūros regione, o taip pat prie Kolos pusiasalio krantų buvo išsiųsti mažiausiai 28 Karališkųjų oro pajėgų lėktuvai, beje skrydžiuose vienu metu dalyvavo iki penkių orlaivių.

Leidinys pažymi, kad tolimuosiuose skrydiuose dalyvavo naikintuvai "Typhoon" ir kuro papildimo ore lėktuvai "Voyager", taip pat žvalgybiniai lėktuvai "Sentinel", "RC-135" ir "Sentry E-3 AWACS". Prieš dvi savaites leidinys pranešė apie pirmuosius naikintuvų "Typhoon" skrydžius virš Ukrainos, ir, kaip pabrėžia laikraštis, "kariniai šaltiniai ir duomenys iš orlaivių sekimo tinklalapių patvirtino, kad nuo tada sustiprėjo patruliavimas virš Juodosios jūros".

Be to, pažymima, kad naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės.

Aukštą vietą britų žvalgyboje užimantis šaltinis laikraščiui pareiškė, kad informacija, surinkta atlikus tokias misijas, padės Britanijos gynybos departamento ekspertams "nustatyti pažeidžiamas priešininkų puses ir pabandyti jomis pasinaudoti".

Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Pagrindinės operacinės valdybos viršininkas — Generalinio štabo viršininko pirmasis pavaduotojas Sergejus Rudskojus penktadienį pranešė, kad užsienio žvalgybiniai orlaiviai Juodosios jūros regione pradėjo rodytis 40% dažniau nei pernai. Pasak jo, dar labiau padidėjo oro žvalgybos intensyvumas netoli Krymo pusiasalio.

Tegai:
Didžioji Britanija, NATO, Rusija
Dar šia tema
Karo ekspertas: Rusijos reakcija į provokacijas erzina NATO
Nufilmuota, kaip MiG-31 perėmė NATO lėktuvus virš Barenco jūros
Šoigu atkreipė dėmesį į NATO norą grįžti į konfrontaciją Šaltojo karo metu  
NATO šalys surengs jūrų operaciją Tolimojoje Šiaurėje
NATO sąjungininkai rengia Vokietijos ir JAV karą