VSAT vaizdo įraše parodė sieną su Rusija saugančios užkardos darbą

(atnaujinta 10:02 2020.08.31)
Visas Bardinų užkardos saugomas ruožas, kuris tęsiasi 29 kilometrus, eina Nemuno upės vaga ir pakrante

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pasakojama apie sieną su Kaliningrado sritimi saugančios Bardinų užkardos istoriją ir dabartinę veiklą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas VSAT Facebook paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip atrodo užkardos teritorija.

Bardinų pasienio užkardos vadas Raimondas Sauspreikšis pasakojo, kad užkarda kaip vienetas pradėjo savo gyvavimą nuo 1990 lapkričio 3 dienos, kai buvo sukurta Pagėgių pasienio policijos rinktinė, ir jai buvo priskirta Pagėgių pasienio policijos užkarda. 2001 metais Vyriausybės nutarimu buvo nutarta reorganizuoti Pasienio policijos departamentą į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, nuo tų metų gegužės susiformavo Pagėgių rinktinė ir jos sudėtyje Pegėgių pasienio užkarda.

Pasak Sauspreikšio, tuometinė pasienio užkarda kontroliavo ir prižiūrėjo apie 50 km valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija. Taip pat jos sudėtyje buvo daug pasienio kontrolės punktų, tarp jų Panemunės tarptautinis pasienio kontrolės punktas ir Pagėgių geležinkelis tarptautinis pasienio kontrolės punktas.

Pagrindinis užkardos išskirtinumas — tai Nemuno upė. Visas saugomas ruožas — 29 km — eina Nemuno upės vaga ir pakrante.

Užkardoje dirba beveik 120 pareigūnų. Pareigūnai atvyksta iš įvairių Lietuvos regionų tarnybos vykdyti.

Užkardoje naudojama labai daug įvairių techninių priemonių, kurios padeda užtikrinti šalies valstybės sienos apsaugą — visureigiai, kateriai, sniego rogės, įvairi optinė technika.

Pažymima, kad pagrindinė techninė priemonė, kuri kardinaliai pakeitė kriminogeninę situaciją — tai 2006 metais įteikta universali sienos stebėjimo sistema.

Pasak užkardos vado, nesant sistemai, iki jos įdiegimo kriminogeninė situacija buvo itin sudėtinga. 2005 metais kontrabandos mastai buvo labai dideli ir per metus buvo sulaikyta daugiau nei 1,2 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Pradėjus funkcionuoti sistemai, 2008 metais buvo sulaikyta tik 78 tūkst. pakelių cigarečių. Ir tas skaičius kiekvienais metais gerėjo, srautai mažėjo, pavyzdžiui, 2018–2019 metais jau buvo sulaikyta vos iki 4 tūkst. pakelių cigarečių.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Rusija, Lietuva

Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip vyksta jūrų pėstininkų treniruotė

(atnaujinta 20:49 2020.09.19)
Kareiviai šoko iš skirtingų aukščių — nuo 600 iki 3000 metrų — naudodami parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Šiaurės laivyno jūrų pėstininkų mokymus ore. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame ministerijos Facebook puslapyje.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip iš sraigtasparnio kariai šoka su parašiutu.

Mokymai vyko Murmansko srityje, Kolos rajone, kur yra nusileidimo vieta. Kariškiai šoko iš skirtingų aukščių nuo 600 iki 3000 metrų. Jie naudojo parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui.

RF Gynybos ministerija pažymi, kad patyrę desantininkai nusileido iš didžiausio aukščio ir specialiosioms pajėgoms naudojo sistemas "Arbalet-1" ir "Arbalet-2".

Be kita ko, kariškiai šuolių metu buvo su visa kovine apranga ir su standartiniais ginklais. Nusileidę jie užėmė ir laikė sąlyginius įtvirtintus šaudymo taškus.

Tegai:
desantininkai, oro desantas, Rusija

Naras plaukiojo su pavojingais krokodilais video

(atnaujinta 12:42 2020.09.19)
Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų

Naras praplaukė šalia krokodilų netoli Banko Činčoro koralų rifo Meksikoje ir socialiniame tinkle paskelbė savo nardymo vaizdo įrašą, praneša "Lenta.ru".

Italijos gyventojas, užsiimantis nardymu, Bartolomeo Bove'as, gyvenantis JAV Floridos valstijoje, Instagram tinkle paskelbė vaizdo įrašą, padarytą per kelionę į Meksiką liepos pabaigoje, kuriame matyti, kaip jis nardo tarp mirtinai pavojingų žmonėms krokodilų.

"Štai neįtikėtino nardymo su krokodilais nepaliestuose Banko Činčoro, turtingiausio Meksikos koralų rifo, turinčio unikalią gamtą, vaizdo įrašas", — rašė jis.

Šiame rife gyvena apie 500 Amerikinių krokodilų. Jie gyvena atolo centrinės salos mariose, kartais išplaukia į atvirą jūrą ir priartėja prie ant polių pastatytų žvejų namų. "Krokodilai ir žvejai turi praktiškai simbiozę. Kai žvejai valo ir supjausto šviežią laimikį, jie išmeta vidurius į vandenį, o krokodilai juos greitai suvalgo", — paaiškino naras.

Kai kiti vartotojai paklausė, ar jis nebijojo dėl savo gyvybės, naras atsakė: "Jie galėtų bet kada mane užpulti, jei tik turėtų galimybę. Nors dauguma krokodilų yra didesni už žmones, iš tikrųjų jie atpažįsta suaugusį žmogų kaip per didelį ir ne itin patogų grobį, palyginti su tuo, kurį paprastai medžioja."

Jis pasidalijo patarimais, kaip tinkamai prieiti prie krokodilo. "Saugiausias būdas priartėti prie krokodilo yra iš priekio. Jie sutverti taip, kad nepuola to, kas yra tiesiai priešais juos. Reikia būti tame pačiame lygyje kaip roplys arba šiek tiek žemiau", — rašė italas.

Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų.

Tegai:
vaizdo įrašas, krokodilas, naras, Meksika
Dar šia tema
Milžiniškas penkių metrų ilgio ryklys priplaukė prie žuvų mylėtojo — video
Jūrų muziejus parodė, kaip išleido ruoniukus rastinukus į Baltiją — video
Koronaviruso testai

PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono

(atnaujinta 15:42 2020.09.19)
Pranešime teigiama, kad svarbu, jog per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nauja koronavirusinė infekcija parodė, kad ji nepriklauso nuo metų laiko ir sąlygų, COVID-19 niekur nedingo, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje, praneša RIA Novosti.

"COVID-19 parodė, kad nepriklauso nuo laiko ir sąlygų. Visi tikėjosi, kad vasarą tai pasibaigs, bet dar nesibaigė, net kažkur plynaukštėje. Mes matome nedidelį, bet pakilimą", — virtualioje spaudos konferencijoje sakė ji.

Pasak Vujnovič, dabar svarbu, kad per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti.

"Tai svarbu, šis darbas atliekamas, ir mes tikimės, kad šis požiūris padės išvengti rimtų karantino priemonių bet kurioje šalyje", — sakė PSO atstovė.

Vujnovič pabrėžė, kad tolesnis infekcijos plitimas priklausys nuo to, kaip bus nustatytos atvejų grandinės. Jos teigimu, viruso plitimas gali būti sustabdytas tik tuo atveju, jei šios žmonių grupės bus laiku izoliuotos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 930 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 plitimas: auga židiniai Raseinių policijoje bei "Klaipėdos energijoje"
Įsigaliojo 10 dienų izoliacija grįžusiesiems iš užsienio