Alytaus apskrities kriminalistai sulaikė narkotikų platintoją video

(atnaujinta 10:22 2020.09.03)
Kvaišalų pardavėjas pasiruošė Rugsėjo 1-osios šventei ir narkotines medžiagas ktino platinti moksleivių tarpe

Rugsėjo 1-ąją Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai sulaikė, įtariama, narkotinių medžiagų įsigijusius ir gabenusius moksleivius, o vėliau ir pardavėją.

Turėdami patikimos informacijos, pareigūnai sulaikė du devyniolikmečius draugus, pas kuriuos rasti folijos paketėliai su, įtariama, kanapėmis. Augalinės kilmės galimai narkotinių medžiagų jaunuoliai įsigijo iš Varėnos rajone gyvenančio 23 metų pažįstamo vyro.

Gavus duomenų, kad kvaišalų pardavėjas ruošiasi Rugsėjo 1-osios šventei ir narkotines medžiagas gali platinti moksleivių tarpe, pareigūnai reagavo žaibiškai. Savo gyvenamajame būste, Varėnos r., Merkinės seniūnijoje, su įkalčiais sulaikytas pardavėjas. Netvarkingame kambaryje visuose kampuose stovėjo indai, maišeliai, pakuotės su galimai narkotine medžiaga — kanapėmis. Vyras prisipažino, kad viskas, ką rado pareigūnai, priklauso jam.

Įtariamojo namuose kratos metu rasta ir paimta 230 vienetų pardavimui paruoštų folijos paketėlių, taip pat 54 įvairaus dydžio maišeliai ir krepšeliai su, įtariama, augalinės kilmės narkotine medžiaga — kanapėmis. Taip pat rasta grynųjų pinigų, svarstyklės bei prietaisų, skirtų "žolei" rūkyti. Juodojoje rinkoje rasto draudžiamų medžiagų kiekio kaina galėtų siekti apie 10 tūkst. eurų.

Alytaus profesinio rengimo centro auklėtiniams pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Už šį baudžiamąjį nusižengimą vaikinams gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas.

23-ejų metų Varėnos rajono gyventojui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (ir jų platinimo). Už šią nelegalią veiklą vyrui gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Dar šia tema
Vilniuje sulaikyta narkotikų platinimu įtariama dviejų savaičių kūdikio mama
Lietuvos policija pasidalijo narkotikų prekeivio sulaikymo vaizdo įrašu
Vilniuje sugautas tariamas narkotikų prekeivis
SAM: narkotikams gaminti naudojamų medžiagų apyvarta bus kontroliuojama griežčiau

Videofaktas: Vilniuje į Nerį tekėjo fekalijos

(atnaujinta 17:21 2020.09.22)
Vėliau "Vilniaus vandenų" atstovai patvirtino, kad į Nerį dėl remonto darbų vienoje iš įmonės siurblinių išsiliejo tik dalinai išvalytos nuotekos

Vilniuje popiet užfiksuota, kaip į Nerį ties Žvėryno tiltu galimai teka fekalijos. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook paskyroje "Lašišos Dienoraštis".

"Ir vėl ekologinė nelaimė Neryje‼ Šiuo metu Neries upėje, Vilniuje teka fekalijos", — rašoma Facebook įraše.

Į incidentą sureagavo "Vilniaus vandenys".

Bendrovės pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad gavus pranešimą apie Neries taršos atvejį Goštauto gatvėje, "Vilniaus vandenų" brigada buvo operatyviai išsiųsta į įvykio vietą, kad išsiaiškintų taršos šaltinį.

Pirminiais duomenimis buvo nustatyta, kad taršos šaltinis — ne iki galo išvalytos nuotekos, kurios į upę galimai pateko iš netoli taršos vietos esančios bendrovės "Vilniaus vandenys" siurblinės. Tvirtinama, kad siurblinėje bendrovės rangovas vykdė planinius nuotekų rezervuaro valymo darbus. Vykdant šiuos darbus, dalis ne iki galo išvalytų nuotekų iš siurblinės galimai pateko į upę. 

Tarša buvo operatyviai sustabdyta. Apie įvykį pranešta Vilniaus regiono aplinkosaugininkams. 

Pirminės priežastys, dėl ko ne iki galo išvalytos nuotekos pateko į upę — momentinis siurblinės rezervuaro valymo proceso sutrikimas. Preliminariais skaičiavimais, technologinis sutrikimas buvo fiksuotas nuo pusvalandžio iki valandos, per tą laiką galėjo išbėgti iki 100 kubinių metrų ne visai išvalytų, nedidelės koncentracijos nuotekų.  

Ar gamtai žala buvo padaryta ir kokio ji dydžio, turėtų įvertinti aplinkosaugininkai.  

Siekdama, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ateityje, bendrovė savo ruožtu artimiausiu metu peržiūrės siurblinių rezervuarų valymo procesą, prevenciškai patikrins ir siurblinėse esančius technologinius įrenginius.

Rugpjūčio viduryje panaši situacija buvo užfiksuota Palangoje, dar anksčiau vasarą Kaune į Nemuną irgi tekėjo nevalytos nuotekos.

Tegai:
Vilniaus vandenys, nuotekos, Neris
Dar šia tema
Į Nemuną "Kauno vandenų" vamzdžiu leidžiamos užterštos nuotekos
Į Nemuną tekėjusios nuotekos sustabdytos
Kaune po nuotekų tinklų avarijos į Nemuną pateko nevalytos nuotekos

Užfiksuotas žemės drebėjimas Baikalo regione video

(atnaujinta 13:48 2020.09.22)
Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip dėl drebėjimo kratosi parduotuvių lentynos, krenta prekės

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota žemės drebėjimo Baikalo regione pradžia. Vaizdo įrašas buvo nufilmuotas apsaugos kameros parduotuvėje.

Filmuotoje medžiagoje galima pamatyti, kaip drebėjimo metu kaip dėl drebėjimo kratosi parduotuvių lentynos, krenta prekės.

Antradienio vakarą Irkutsko srityje įvyko žemės drebėjimas. RIA Novosti duomenimis, jo galingumas buvo 5,9, o epicentras buvo už 15 kilometrų nuo Kultuko kaimo Sliudiankos rajone. Niekas nesugriauta, nėra nukentėjusiųjų. Sliudiankos rajone nutrūko elektros tiekimas, tačiau vėliau jis atkurtas.

Tegai:
vaizdo įrašas, žemės drebėjimas
Dar šia tema
Rusijos raketnešių Tu-160 skrydį lydėjo naikintuvai iš penkių šalių — video
Naras plaukiojo su pavojingais krokodilais — video
Jaunimas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje per metus du kartus padidėjo jaunimo nedarbas

(atnaujinta 18:17 2020.09.22)
Pranešime teigiama, jog kreiptis į Užimtumo tarnybą skatina ir atsiradusi galimybė gauti darbo paieškos išmokas

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvos Užimtumo tarnyboje rugpjūtį 42,4 proc. įregistruotų darbo neturinčių asmenų buvo jaunesni nei 30 metų, o tai du kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, skelbiama tarnybos pranešime žiniasklaidai.

Pabrėžiama, kad didėjantis jaunimo nedarbas daugybėje Europos Sąjungos (ES) šalių jau seniai yra vienas rimčiausių darbo rinkos iššūkių. Ši tendencija pastaruoju metu ryškėja ir Lietuvoje

Užimtumo tarnybos duomenimis, pirmą rudens dieną darbo neturėjo 50,5 tūkst. jaunuolių. Daugiausia jų buvo Kaune — 15,4 proc., Lazdijų rajone — 15 proc. ir Alytuje — 15 proc. Mažiausia — Neringoje (3 proc.) ir Pakruojo rajone (3,5 proc.). 

"Jaunimo nedarbo šuolį lėmė keletas priežasčių. Visų pirma, didžioji jų dalis dirbo prekybos, paslaugų ir aptarnavimo sektoriuose veikiančiose įmonėse, kurias labiausiai paveikė paskelbtas karantinas ir ekstremali situacija. Darbdaviai persvarstė veiklos perspektyvas, optimizavo funkcijas ir darbo jėgos apimtis. Dėl to teko atleisti dalį mažiau kvalifikuotų ir mažesnę darbo patirtį turinčių darbuotojų", — teigė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Be to, kai kurie savarankišką veiklą vykdę jaunuoliai pasibaigus karantinui neatnaujino savo veiklos ir tapo bedarbiais.

Pranešime teigiama, jog kreiptis į Užimtumo tarnybą skatina ir atsiradusi galimybė gauti darbo paieškos išmokas. 

Pažymima, kad 2020 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais darbdaviai registravo 130,8 tūkst. laisvų darbo vietų neterminuotam ir 12,2 tūkst. terminuotam įdarbinimui.

Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę
© Sputnik /
Užimtumas ir nedarbas Lietuvoje 2020 metų gegužę
Tegai:
Lietuva, jaunimas, Užimtumo tarnyba
Dar šia tema
Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl BelAE grėsmės ES
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyti dar 9 COVID-19 atvejai