"Pastatysime juos į vietą": kodėl Minskas nustos naudotis Lietuvos uostais

(atnaujinta 17:42 2020.09.03)
Baltarusijos valdžia Baltijos šalių veiksmus vertina kaip kišimąsi į šalies klausimus ir ėmėsi atsakomųjų veiksmų

Baltijos šalys paskelbė atsisakančios pirkti elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės, o prieš tai uždraudė atvykti Aleksandrui Lukašenkai ir kitiems Baltarusijos prezidento administracijos pareigūnams.

Minskas šį požiūrį vertina kaip kišimąsi į Baltarusijos reikalus ir paragino Baltijos valstybes "pažvelgti į save".

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad tokie Baltijos šalių politiniai sprendimai kenkia ne tik politiniam įvaizdžiui, bet ir ekonomikai. Visų pirma draudimas pirkti Baltarusijos energiją verčia Baltijos valstybes elektrą įsigyti daug didesnėmis kainomis.

Savo ruožtu, Lukašenka, reaguodamas į panašius Baltijos šalių politikų pareiškimus, pažadėjo perorientuoti Baltarusijos krovinius, kurie tranzitu gabenami per Baltijos uostus. Tokie veiksmai taip pat labai pakenks Lietuvos ir Estijos ekonomikai.

Pasak Baltarusijos lyderio, krovinių perorientavimas Baltijos šalis "pastatys į savo vietą".

Greičiausiai kroviniai eis per Kaliningrado uostus. Rusija taip pat anksčiau nustojo naudotis Baltijos uostais ir nusprendė plėsti nuosavus.

Apie tai, kur bus nukreipti kroviniai ir ar Baltijos šalys išsivers be Baltarusijos energijos — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
ekonomika, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Minskas parengė atsakomąsias sankcijas Baltijos šalių atstovams
Lavrovas ES ir NATO pareiškimus Baltarusijos atžvilgiu pavadino destruktyviais
Lietuvos Vyriausybė patvirtino "paramos" planą Baltarusijai
Lukašenka patarė Lietuvai rūpintis savo, o ne Baltarusijos problemomis

Krivickas moksliniu eksperimentu įrodo, jog kaukės neapsaugo nuo COVID-19 video

(atnaujinta 15:05 2020.09.20)
Politikas ir žurnalistas teigia, jog žmonės, peržiūrėję jo nufilmuotą vaizdo įrašą, bijos ne viruso, o būtent pačių kaukių

Televizijos laidų vedėjas, Centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas savo Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame "naudodamas pažangiausias priemones ir medžiagas" bando įrodyti, jog veido kaukės neapsaugo nuo COVID-19, o pačios tampa viruso kaupimo ir platinimo židiniu.

Tokiu būdu politikas siekia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga panaikintų "perteklinius įsakymus dėvėti kaukes mokyklose, parduotuvėse, kavinėse, darbovietėse, sporto klubuose".

Politiko teigimu, norint geriau apsisaugoti nuo koronaviruso užtenka gerai nusiplauti rankas kiekvieną kartą įėjus kur nors ar išėjus, dezinfekuoti jas bei laikytis saugaus atstumo.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per parą nustatyta 80 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų. Respublikoje per visą epidemijos laiką sirgo 3744 žmonės, 2198 pasveiko, 87 mirė.

Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
© Sputnik /
Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
Tegai:
vaizdo įrašas, koronavirusas, kaukės, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Brangioji kaukė: nauji ir seni COVID-19 apribojimai skirtingose šalyse
SAM perspėja apie augantį dezinformacijos kiekį, nukreiptą prieš kaukių dėvėjimą
Veryga atšaukė reikalavimą laukti maisto restoranuose su kauke

Klaidelė! Rusijos lėktuvai pateko į Trampo rinkimų kampanijos plakatą

(atnaujinta 12:08 2020.09.20)
Donaldo Trampo viešųjų ryšių specialistai supainiojo Amerikos lėktuvus su Rusijos naikintuvais

Amerikos prezidento kampanijos būstinėje buvo paskelbtas agitacinis plakatas, kuriame matomi naikintuvai MiG-29 ir automatas AK-74 "Kalašnikov". Kaip tai nutiko? Kas nutiks dizaineriui dabar? O kokią dovaną "Rostech" paruošė JAV lyderio kūrybiniam asistentui?

Išsamiai išnagrinėjome plakatą ir surinkome jums ryškiausius interneto vartotojų komentarus.

Tegai:
Rusija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas palygino Rusijos ir Amerikos vakcinas nuo koronaviruso  
"Rusijoje to nėra": Trampas papasakojo apie amerikiečių ginklus
"Degina tiltus". Kodėl JAV pyksta ant Kinijos
Britanijos naikintuvai Eurofighter Typhoon

Žiniasklaida pranešė apie Britanijos patruliavimo sustiprėjimą palei Rusijos sienas

(atnaujinta 16:54 2020.09.20)
Visų pirma, naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Britanijos oro pajėgų naikintuvai ir Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai žymiai sustiprino patruliavimą palei Rusijos sienas, kad būtų galima nustatyti "pažeidžiamas Rusijos gynybos puses", praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Sunday Times".

Anot pranešimo, laikotarpiu nuo paskutinės rugpjūčio savaitės prie Rusijos sienų Juodosios jūros regione, o taip pat prie Kolos pusiasalio krantų buvo išsiųsti mažiausiai 28 Karališkųjų oro pajėgų lėktuvai, beje skrydžiuose vienu metu dalyvavo iki penkių orlaivių.

Leidinys pažymi, kad tolimuosiuose skrydiuose dalyvavo naikintuvai "Typhoon" ir kuro papildimo ore lėktuvai "Voyager", taip pat žvalgybiniai lėktuvai "Sentinel", "RC-135" ir "Sentry E-3 AWACS". Prieš dvi savaites leidinys pranešė apie pirmuosius naikintuvų "Typhoon" skrydžius virš Ukrainos, ir, kaip pabrėžia laikraštis, "kariniai šaltiniai ir duomenys iš orlaivių sekimo tinklalapių patvirtino, kad nuo tada sustiprėjo patruliavimas virš Juodosios jūros".

Be to, pažymima, kad naikintuvai "Typhoon" pirmą kartą buvo išsiųsti už Poliarinio rato patruliuoti netoli Murmansko, kur yra pagrindinės Rusijos povandeninių laivų bazės.

Aukštą vietą britų žvalgyboje užimantis šaltinis laikraščiui pareiškė, kad informacija, surinkta atlikus tokias misijas, padės Britanijos gynybos departamento ekspertams "nustatyti pažeidžiamas priešininkų puses ir pabandyti jomis pasinaudoti".

Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Pagrindinės operacinės valdybos viršininkas — Generalinio štabo viršininko pirmasis pavaduotojas Sergejus Rudskojus penktadienį pranešė, kad užsienio žvalgybiniai orlaiviai Juodosios jūros regione pradėjo rodytis 40% dažniau nei pernai. Pasak jo, dar labiau padidėjo oro žvalgybos intensyvumas netoli Krymo pusiasalio.

Tegai:
Didžioji Britanija, NATO, Rusija
Dar šia tema
Karo ekspertas: Rusijos reakcija į provokacijas erzina NATO
Nufilmuota, kaip MiG-31 perėmė NATO lėktuvus virš Barenco jūros
Šoigu atkreipė dėmesį į NATO norą grįžti į konfrontaciją Šaltojo karo metu  
NATO šalys surengs jūrų operaciją Tolimojoje Šiaurėje
NATO sąjungininkai rengia Vokietijos ir JAV karą