Karališkoji šeima specialiu vaizdo įrašu pasveikino princą Harį su gimtadieniu

(atnaujinta 09:34 2020.09.16)
Princo Hario 36-ojo gimtadienio proga karališkoji šeima paskelbė vaizdo įrašą su trumpa princo gyvenimo apžvalga

Šiandien, rugsėjo 15 dieną, Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkas princas Haris švenčia savo 36-ąjį gimtadienį.

Šia proga karališkosios šeimos YouTube kanale paskelbtas vaizdo įrašas su trumpa jo gyvenimo apžvalga.

"Sasekso hercogui sukanka 36 metai, todėl, švęsdami šį įvykį, atsigręžiame į jo gyvenimą. Iki šios dienos jo kelias buvo neįtikėtinas, per pastaruosius kelerius metus jis tapo Megan Markl vyru ir žavingo mažylio Arčio tėvu. Nors jis ir persikėlė į Los Andželą ir pasitraukė iš karališkųjų pareigų, negalėjome nepasidalinti keliomis geriausiomis jo gyvenimo karališkoje šeimoje akimirkomis", — sakoma vaizdo įrašo aprašyme.

Be to, sveikinimai princo gimtadienio proga skamba karališkosios šeimos Instagram paskyrose.

Karalienė Elžbieta II pasveikino savo anūką ir pasidalijo nuotrauka, daryta 2017 metais per Bakingamo rūmuose įvykusį priėmimą.

Princo tėvas princas Čarlzas ir jo žmona Kamila, linkėdami Hariui linksmo gimtadienio, pridėjo nuotraukų, kuriose tėvas ir sūnus šypsosi.

View this post on Instagram

Wishing a very happy birthday to The Duke of Sussex today! 🎂 📸 PA

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

"Sveikiname princą Harį su gimtadieniu", — princą pasveikino Kembridžo hercogai princas Viljamas ir Keitė Midlton ir pasidalino nuotrauka, kur jie su Hariu lenktyniauja bėgimo trasoje. Nuotraukoje parodyta, kad jis nugali juos abu lenktynėse Londone 2017 metais.

View this post on Instagram

Wishing a very happy birthday to Prince Harry today! 🎂🎈

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Šiais metais princas Haris savo gimtadienį švenčia naujame statuse. Jis ir jo žmona Megan Markl nusprendė atsisakyti karališkų pareigų šių metų pradžioje. Kovo pabaigoje jie oficialiai prarado karališkuosius titulus ir persikėlė į Šiaurės Ameriką. Haris buvo šeštas Britanijos sosto paveldėjimo eilėje.

Tegai:
vaizdo įrašas, Didžioji Britanija, gimtadienis, Princas Haris, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (105)
Dar šia tema
Atsiprašau, Čarlzai: princas Haris rado "naują tėvą" Holivude
Princas Haris ir Megan Markl slapta nusipirko namą JAV
Princas Haris ir jo žmona Megan pasirašė ilgalaikę sutartį su "Netflix"
Paaiškėjo, kiek pinigų per dieną išleidžia Megan Markl ir princas Haris

Paskelbta čiuožėjos Kostornajos treniruotė video

(atnaujinta 14:48 2020.09.21)
Anksčiau pranešta, kad sportininkė pasitraukė iš laisvosios programos per bandomuosius čiuožimus

"Pliuščenkos angelų" mokykla savo Instagram paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu iš Europos čempionės Alionos Kostornajos treniruotės.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip sportininkė atlieka sukimąsi, laikydamasi pačiūžos ašmenų.

Kai kurie interneto vartotojai pažymėjo, kad čiuožėjos įgūdžiai pagerėjo.

"Oho, va čia tai sukimasis. Tai neįtikėtinai gražu", — rašo vartotojas ffati__maa.

"Jei ji galėtų įterpti į programą tokį gražų biellmanną, tai būtų tiesiog dieviška", — pažymi lalalend_proga.

Aliona Kostornaja užėmė pirmąją vietą paskutiniame Europos dailiojo čiuožimo čempionate Grace, Austrijoje. Ana Ščerbakova palnė sidabrą, o Aleksandra Trusova — bronzą.

Liepos pabaigoje trenerė Eteri Tutberidzė paskelbė nutraukianti bendradarbiavimą su Kostornaja, naujuoju čiuožėjos treneriu tapo Jevgenijus Pliuščenka.

Anksčiau pranešta, kad čiuožėja pasitraukė iš laisvosios programos per bandomuosius čiuožimus. Kaip paaiškino Pliuščenka, šis sprendimas buvo priimtas, nes sportininkės programa dar nebuvo parengta.

Tegai:
dailusis čiuožimas, Rusija
Dar šia tema
Rusijos raketnešių Tu-160 skrydį lydėjo naikintuvai iš penkių šalių — video
Naras plaukiojo su pavojingais krokodilais — video

Nepaisant spaudimo: ar Rusija ir Europa užbaigs "Nord Stream-2"

(atnaujinta 12:57 2020.09.21)
Tariamas Aleksejaus Navalno apnuodijimas sukėlė abejones dėl dujotiekio likimo. Nemažai Europos šalių nusprendė pasinaudoti situacija ir vėl bandyti sutrukdyti "Nord Stream-2" statybą

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas yra įsitikinęs, kad bus visiškai įgyvendintas dujotiekio "Nord Stream-2" projektas, kuris rusiškas dujas leis pristatyti Europai per Baltijos jūrą. Energetikos ministerijos vadovas pridūrė, kad projektas yra visiškai parengtas. Tariamas Aleksejaus Navalno apnuodijimas sukėlė abejones dėl dujotiekio likimo. Nemažai Europos šalių nusprendė pasinaudoti situacija ir vėl bandyti sutrukdyti "Nord Stream-2" statybą, ko Jungtinės Valstijos jau seniai reikalavo laikydamosi savo pačių interesų, o Europos Parlamentas netgi priėmė rezoliuciją, raginančią įšaldyti projektą. Vokietijos gyventojai reaguoja į JAV spaudimą, o Mukrano uostas Zasnico mieste atsidūrė politinio skandalo dėl "Nord Stream-2" centre — apie tai pasakojame savo vaizdo įraše.

Tegai:
Europa, Vokietija, Nord Stream-2
Mikroskopas, archyvinė nuotrauka

Mokslo ir studijų institucijoms 10 mln. eurų verslo inovacijoms kurti

(atnaujinta 14:45 2020.09.21)
Šias lėšas aukštosios mokyklos ir mokslo institutai galės naudoti mokslo rezultatų diegimo rinkoje įgūdžiams plėtoti

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Inovatyvių, verslių idėjų kūrimui ir įgyvendinimui mokslo ir studijų institucijose skatinti skiriama 10 mln. eurų Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatytų ES investicijų, apie tai pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šias lėšas aukštosios mokyklos ir mokslo institutai galės naudoti mokslo rezultatų diegimo rinkoje įgūdžiams plėtoti.

"Nors Lietuvos mokslininkai, taip pat ir pasitelkdami kolegas iš užsienio, kuria modernias technologijas ir padeda gimti inovatyvioms verslo idėjoms, vis dar stinga veiksmingo mokslo įveiklinimo visuomenės, ekonomikos, verslo plėtrai. Tam reikia papildomos realios pagalbos", — sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas.

Finansavimas skiriamas siekiant padidinti žinių komercinimo ir technologijų perdavimo apimtis.

Bus finansuojamos komandiruotės ir stažuotės, skirtos įgyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) vadybos, antreprenerystės žinių, pristatyti MTEP produktus, taip pat mokymai, susiję su antreprenerystės įgūdžių formavimu ir žinių ir technologijų perdavimo, tyrėjų verslumo įgūdžių stiprinimu.

Mokslo ir studijų institucijos taip pat galės gauti finansavimą veikloms, padėsiančioms vystyti ir komercinti MTEP produktus: konsultacijoms, ekspertinėms paslaugoms, rinkodarai, MTEP vadybos sistemų diegimui, taip pat veikloms, susijusioms su MTEP produkto pristatymu visuomenei.

Vienam projektui numatoma skirti iki 700 tūkst. eurų. Paraiškas finansavimo konkursui galima teikti iki spalio 19 dienos.

Tegai:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Greitaisiais testais pradedami tirti švietimo įstaigų darbuotojai
Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
Nutarta mokėti ligos išmoką, jeigu nesergančiam vaikui paskiriama privaloma izoliacija