VSAT vaizdo įraše parodė sieną su Baltarusija saugančios užkardos darbą

(atnaujinta 09:49 2020.10.04)
Kadangi užkarda įsikūrė Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje, pasieniečiai glaudžiai bendradarbiauja su visuomene, be jų neapsieina jokios ten vykstančios šventės ar renginiai

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pasakojama apie sieną su Baltarusija saugančios Puškų užkardos istoriją ir veiklą. Vaizdo įrašas paskelbtas VSAT Facebook paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip atrodo užkardos teritorija.

Puškų pasienio užkardos vadas Andrius Abramavičius papasakojo, kad užkarda kaip vienetas pradėjo savo gyvavimą nuo 1992 m. rugsėjo 25 dienos, kai Visagino pasienio mokomoji užkarda pradėjo veikti kaip specializuoto mokomojo centro sudėtinė dalis. Tuo metu užkardai buvo priskirta saugoti 54 km valstybės sienos atkarpą.

Iš pradžių Visagino užkarda buvo prie Visagino miesto. 2006 metais buvo baigta naujos Visagino užkardos statyba Puškų kaime. O 2007 metais likvidavus Visagino užkardą buvo įsteigta Puškų užkarda.

Šiandien užkarda saugo beveik 54 km išorės valstybės sienos su Baltarusija ir 142 km vidaus sienos su Latvija.

Šiuo metu užkardoje dirba 67 pareigūnai, tai yra Ignalinos, Visagino, Zarasų ir Rokiškio rajonų gyventojai.

Užkardos saugomas ruožas eina Ignalinos, Zarasų, Rokiškio rajonų ir Visagino savivaldybės teritorijomis. Todėl užkarda turi daug socialinių partnerių su kuriais glaudžiai bendradarbiauja.

Ignalinos rajono savivaldybės Rimšės seniūnijos seniūnė Tatjana Jarutienė pažymėjo, jog seniūnijai pasisekė turėti tokią įstaigą kaip Puškų užkarda, nes be pasieniečių neapsieina jokia šventė, jokie renginiai seniūnijoje.

Ši užkarda gerai aprūpinta būtinomis darbui priemonėmis. Šiuo metu pareigūnai, patruliuojantys ruožą, dirba su ne senesniais kaip dvejų metų tarnybiniais automobiliais. Nuo šių metų balandžio užkardoje yra įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Su ja per gana trumpą laiką buvo nustatyti du valstybės sienos pažeidimo atvejai, taip pat pasitelkus ją yra kontroliuojamos pažeidžiamiausios valstybės sienos atkarpos.

Abramavičius pažymėjo, jog valstybės sienos apsaugai priemonių yra daug, bet jos yra bevertės be motyvuotų ir profesionalių pareigūnų. Tuo pat metu pareigūnų aprūpinimas tokiomis pažangiomis sistemomis kaip vaizdo stebėjimo sistema, dronai labai motyvuoja pareigūnus tarnyboje, daro jų tarnybą įdomesnę ir leidžia pasiekti gerų darbo rezultatų.

Tegai:
vaizdo įrašas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

"Kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse": Putinas atsakė Rusijos piktanoriams

(atnaujinta 11:22 2020.10.23)
Pandemija nesutrukdė Rusijos vadovui susitikti su "Valdai" klubo nariais, nors ir nuotoliniu formatu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamas apie tas šalis, kurios laukia Rusijos žlugimo, pareiškė, kad "mus jaudina tik vienas dalykas: kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse".

"Stiprinant savo šalį, žvelgiant į tai, kas vyksta pasaulyje, kitose šalyse, noriu pasakyti tiems, kas dar laukia laipsniško Rusijos nykimo: šiuo atveju mums rūpi tik vienas dalykas — kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse", — pasakė Putinas per savo kalbą tarptautinio diskusijų klubo "Valdai" posėdyje.

Susitikimas praėjo nepaisant pandemijos. Putinas tradiciškai susitiko su diskusijų klubo dalyviais, nors ir "online" formatu. Jis kalbėjo plenarinėje sesijoje ir atsakė į politologų klausimus.

Salėje buvo tik keli klubo ekspertai ir moderatorius, tačiau vaizdo ryšis leido užduoti klausimus Putinui politologams iš viso pasaulio — iš Australijos, Vokietijos, Kanados, JAV ir kitų šalių.

Pagrindinė šių metų tema buvo "Pandemijos pamokos ir nauja darbotvarkė: kaip pasaulinę krizę paversti galimybe taikai", tačiau buvo aptarti ir kiti klausimai. Rusijos vadovas gilinosi į situaciją pasaulio ekonomikoje ir santykius su užsienio partneriais.

Putinas pažymėjo, kad jo neįžeidžia kritika iš užsienio, susijusi su jo, kaip valstybės vadovo, darbu, nes eidamas pareigas jis "virsta funkcija", kurios pagrindinis tikslas yra "užtikrinti Rusijos žmonių interesus".

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija

Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai "Unimog"

Iš viso Lietuvos kariuomenė jau yra gavusi 340 sunkvežimių "Unimog" ir ateityje planuoja įsigyti daugiau

Trečiadienį, spalio 21 dieną, Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių tonų keliamosios galios sunkvežimiai "Unimog" U5000. Vaizdo įrašu su naujais įsigytais sunkvežimiais KAM pasidalino savo Youtube kanale.

Su šia nauja sunkvežimių partija Lietuvos kariuomenė jau yra gavusi iš viso 340 tokio tipo sunkvežimių.

Вооруженным силам Литвы передали грузовики Unimog U5000
Nauji sunkvežimiai "Unimog"

Naujieji sunkvežimiai pakeis senąsias Lietuvoje naudojamas "Unimog" mašinas, kurias irgi gamino Vokietijos įmonė "Daimler AG".

Sunkvežimiai Lietuvos kariuomenei pristatyti tęsiant Krašto apsaugos ministerijos bendradarbiavimą su NATO Paramos ir pirkimų agentūra pagal 2015 m. pasirašytą ir vėliau atnaujintą sutartį dėl 340 sunkvežimių Lietuvos kariuomenei pirkimo. Šios sutarties vertė — 70 mln. eurų.

Naujieji sunkvežimiai yra skirti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgoms, jie papildys tos pačios techninės bazės ir kariams puikiai pažįstamas transporto priemones.

Sunkvežimiai — viena dažniausiai kariuomenėje naudojamų transporto priemonių, todėl jų poreikis yra labai didelis. Šios transporto priemonės yra naudojamos karių užduotims vykdyti, logistiniam aprūpinimui užtikrinti, kariams transportuoti.

Pasak Gynybos resursų agentūros direktoriaus Sigito Dzekunsko, atsižvelgiant į poreikį, nuspręsta pratęsti sutartį ir Lietuvos kariuomenei nupirkti papildomai dar 42 sunkvežimius "Unimog" U5000". Planuojama, kad jie kariuomenei bus pristatyti kitais metais.

Tegai:
kariuomenė, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva atšaukė VSD agentų saviizoliaciją, kad jų neprarastų
Ekspertas: Baltarusija suprato, kad Lietuva ir Lenkija yra jos "priešės"
Šiauliuose pradėjo veikti Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras
Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiams nepavyko pagauti traukinio išmestas cigaretes krovusių kontrabandininkų

(atnaujinta 13:54 2020.10.23)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, iš viso sulaikyta daugiau kaip 12 tūkstančių pakelių baltarusiškų rūkalų

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kėdainių rajone pasieniečiai užklupo kontrabandininkus, į automobilį kraunančius iš traukinio išmestas nelegalių cigarečių dėžes, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienio naktį VSAT pareigūnai kartu su AB "Lietuvos geležinkeliai" Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais tikrino išankstinę informaciją apie nelegalų krovinį.

Nuvykę į Kėdainių rajone esantį Zabieliškio mišką, šalia geležinkelio bėgių pasieniečiai pastebėjo, kad iš pravažiuojančio traukinio mėtomi paketai. Šis krovininis sąstatas važiavo iš Baltarusijos į Klaipėdą.

Šalia geležinkelio buvę trys žmonės išmestą krovinį nešė į automobilį "Audi A6" lietuviškais numeriais. Pamatę artėjančius pareigūnus asmenys sėdo į "Audi A6" ir dideliu greičiu spruko.

Pasieniečiai juos pradėjo persekioti, o bėglių automobiliui sulaikyti buvo panaudota priverstinio stabdymo juosta, vadinamasis "ežys".

Automobilis "Audi A6" buvo aptiktas šalia esančiame miške, apie 1,5 km nuo geležinkelio. Jame VSAT pareigūnai rado 6996 pakelius cigarečių "Fest" su baltarusiškais akcizo ženklais. Sprukusių asmenų paieškai buvo pasitelktas policijos kinologas su šunimi, tačiau tai rezultatų nedavė.

VSAT pareigūnai šalia geležinkelio bėgių rado dar 5500 pakelių cigarečių "Fest". Iš viso operacijos metu aptikti 12 496 pakeliai cigarečių "Fest" su baltarusiškais akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 38 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai rado 20 tūkst. cigarečių kontrabandą vagone po akmens skalda
Sostinės oro uoste sučiupta nusikaltimu įtariama devyniolikmetė vilnietė
Pasieniečiai sulaikė, įtariama, Jungtinėje Karalystėje vogtą automobilį