Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą apie Ramiojo vandenyno laivyno jūrų aviacijos naikintuvų MiG-31 oro mūšį stratosferoje.
Gynybos departamento duomenimis, pratybos Kamčiatkoje buvo vykdomos pagal kovinio rengimo planą. Kariuomenė tobulino sąlyginio Rusijos oro erdvės pažeidėjo perėmimo užduočių atlikimą, naikintuvų pilotai — oro gynybai būtinus pilotavimo įgūdžius.
Atskiro mišraus aviacijos pulko naikintuvas MiG-31 atliko "įsibrovėlio" vaidmenį. Jis pasiekė viršgarsinį greitį ir maždaug 20 tūkstančių metrų aukštyje imitavo Rusijos oro sienos pažeidimą. Kitas MiG-31 buvo pakeltas perimti.
Pilotams užduotis buvo apsunkinta: jie turėjo patys susirasti priešą, nesinaudodami sausumos oro gynybos sistemomis. Radę "įsibrovėlį", pilotai elektroniniu būdu paleido tolimojo nuotolio "oras-oras" raketas. Į taikinį pataikė sėkmingai.
Lietuvos vidaus reikalų ministerija Facebook paskelbė vaizdo instrukciją, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atvejui.
Pirmąją pavasario dieną — kovo 1-ąją — minima Tarptautinė civilinės saugos diena. Šia proga Vidaus reikalų ministerija paskelbė vaizdo įrašą, padedantį pasirengti ekstremaliosioms situacijoms.
Vaizdo įraše patariama iš anksto paruošti krepšį, kuris padėtų išgyventi svarbiausias pirmąsias tris dienas ekstremalios situacijos atveju. Į jį būtina įdėti vandens ir maisto, dokumentus, drabužių, įrankių, asmens higienos ir pirmosios pagalbos reikmenų, grynųjų pinigų.
Tarptautinę civilinės saugos dieną (World Civil Defence Day) 1990 metais įsteigė Tarptautinės civilinės saugos organizacijos (International Civil Defence Organisation, ICDO) Generalinė asamblėja.
Kiekvienais metais Tarptautinės civilinės saugos dienos minėjimas susijęs su konkrečia tema. Atsižvelgiant į sudėtingą krizę, kurią pasaulio bendruomenė patiria nuo 2019 metų pabaigos dėl COVID-19, 2021 metais šios dienos tema yra "Stipri civilinė sauga siekiant išsaugoti nacionalinę ekonomiką".
Didžiosios Britanijos Antarkties tyrimas (BAS) užfiksavo milžinišką 1 270 kvadratinių kilometrų 150 metrų storio ledkalnį, atitrūkusį nuo Branto ledyno vakarų Antarktidoje.
Lietuvos sostinės plotas yra kiek daugiau nei 400 kvadratinių kilometrų.
Anot BAS, nėra jokių požymių, kad visuotinis atšilimas turėtų reikšmingą vaidmenį šiame įvykyje.
Dideli ledo plyšiai šioje Antarktidos dalyje pirmą kartą buvo užfiksuoti prieš dešimt metų, o nuo to laiko BAS reguliariai stebi šią teritoriją. Požymiai, kad ledo atskėlimas yra neišvengiamas, paaiškėjo praėjusių metų lapkritį, kai zonoje atsirado naujas gilus įtrūkimas.
Per šį sausį naujas plyšys kiekvieną dieną išsiplėtė kilometru. Praėjusios savaitės pabaigoje plyšys per kelias valandas padidėjo keliais šimtais metrų, ir ledkalnis atsiskyrė.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė į Lietuvą vykusią dvigubą Vokietijos ir Tadžikijos pilietybę turinčią moterį, kurios kaip kaltinamosios nusikaltimu paiešką yra paskelbusi Vokietija, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Antradienį VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Tarnaukos kaimu, kelyje Seinai–Lazdijai, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį mikroautobusą "Mercedes Benz Sprinter" lietuviškais numeriais. Pasieniečiai patikrino juo į Lietuvą vykusių asmenų dokumentus.
Tarp keleivių buvo moteris, kontrolei pateikusi 20-ies Vokietijos pilietei išduotą vairuotojo pažymėjimą. Kalvarijos pasieniečiams keleivė pasirodė įtartina, todėl jie ėmėsi papildomų patikros veiksmų. Netrukus nustatyta, kad ši moteris išties yra 37-erių ir turi dvigubą Vokietijos ir Tadžikijos pilietybę.
VSAT pareigūnai per Lietuvos ir Lenkijos pasienio, muitinės ir policijos tarnybų bendradarbiavimo centrą Budziske taip pat gavo informacijos, kad šios keleivės kaip kaltinamosios nusikaltimo padarymu paieška yra paskelbta Vokietijoje.
VSAT pareigūnai ją išlaipino iš mikroautobuso, sulaikė ir uždarė į areštinę. "Mercedes Benz Sprinter" vairuotojui ir kitiems keleiviams leista vykti toliau.
Dėl dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytajai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.