Primorėje upė tapo ryškiai žalia video

(atnaujinta 08:06 2020.10.29)
Pirminiais duomenimis, į vandenį pateko reagentas, kurį šilumos tiekimo organizacijos naudoja šilumnešiui dažyti

Primorės krašte Griaznaja upės vanduo tapo ryškiai žalias, praneša RIA Novosti.

Tai nutiko Knevičių kaime. Pasak Artiomovsko miesto apygardos administracijos aplinkos apsaugos ir gamtos tvarkymo skyriaus viršininkės Aleksandros Murzinos, upė pakeitė spalvą dėl organinių dažų.

Remiantis preliminaria informacija, upė įgavo ryškiai žalią spalvą dėl reagento, kurį šilumos tiekimo organizacijos naudoja šilumnešiui dažyti.

"Šio tipo organiniai dažai, uraninas, yra nekenksmingas gyvybei ir sveikatai. Nepaisant to, išmetimo faktas buvo užfiksuotas, medžiaga bus išsiųsta priežiūros institucijoms", — pasakė Murzina.

Anot jos, spalio 28 dieną Knevičių darželyje buvo atlikti šilumos magistralės remonto darbai, kurių metu reagentas galėjo patekti į upę.

Tegai:
Primorės kraštas, Rusija, upė

Naktinė Pergalės dienos parado repeticija Raudonojoje aikštėje video

(atnaujinta 13:45 2021.05.05)
Maskvoje, Raudonojoje aikštėje, įvyko naktinė parade, skirtame 76-osioms pergalės Didžiojoje Tėvynės kare metinėms, dalyvaujančių pėsčiųjų tarnybų ir mechanizuotos kolonos repiticija

Rusijos Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kaip vyksta naktinė parado, skirto 76-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės kare metinėms, repeticija Raudonojoje aikštėje.

Pažymima, jog pirmąją koloną sudarė 37 parado tarnybos, kurių sudėtyje yra kariuomenės dalinių karininkai, puskarininkiai ir kareiviai, karinių švietimo įstaigų klausytojai ir kariūnai, Suvorovo ir Nakhimovo karo mokyklų kariūnai, kadetai, kitų jėgų struktūrų ir kazokų atstovai.

Pėsčiųjų kolonos skaičius sieks daugiau nei 12 tūkstančių karių. Šiemet pirmą kartą žygiuos Centrinės karinės apygardos karo policijos paradinė tarnyba. Mechanizuotoje kolonoje dalyvaus daugiau nei 190 karinės technikos pavyzdžių.

Prieš naktinę repeticiją parado įgulos ir mechanizuotos kolonos įgulos surengė 11 bendrų treniruočių Alabino mieste netoli Maskvos specialioje aikštelėje, kuri yra pagrindinės šalies aikštės maketas.

Generalinė parado repeticija vyks gegužės 7 dieną.

Tegai:
karinis paradas, paradas, Pergalės diena, Maskva, Rusija

"Įspūdinga žirafa": nufilmuotas naujas ship-to-shore kranas Klaipėdos uoste

(atnaujinta 18:54 2021.05.04)
Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio. Skelbiama, kad investicijos į naujos kartos įrangą ir suprastruktūrą prisideda prie uosto pajėgumo didinimo

Klaipėdos uostą pasiekė neįprastas krovinys  — iš Suomijos Hanko uosto į Klaipėdos konteinerių terminalą (KKT) atplukdytas pirmas iš dviejų STS (ship-to-shore) kranų, užsakytų iš vieno didžiausių pasaulyje kranų gamintojo "Konecranes", skelbia uosto spaudos tarnyba. 

Ant specialios baržos užkeltas kranas atvyko jau visas surinktas ir po maždaug mėnesį truksiančio testavimo bei kranininkų mokymo bus pradėtas eksploatuoti. Naujasis kranas daug didesnis ir galingesnis už šiuo metu terminale dirbančius senosios kartos STS kranus. Jo keliamoji galia 65 t, yra galimybė krauti po du 20 pėdų konteinerius vienu pakėlimu. 53 m ilgio strėlė leidžia pasiekti 19 konteinerių eilių ant laivo denio. Maksimalus konteinerio pakėlimo aukštis — 42 m, bendras krano su pakelta strėle aukštis — 116 m.  Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio.

Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio.

KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika teigia, kad su šia investicija pradedamas naujas įmonės raidos etapas.

Tegai:
Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Skuodis žada diskusijas dėl Klaipėdos jūrų uosto žemės nuomos mokesčio
Klaipėdos uostą pasiekė pirmas iš dviejų STS kranų
Klaipėdos SGD terminale laukiama pirmojo krovinio iš Egipto
Senjorų poros rankos

Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą

(atnaujinta 17:54 2021.05.05)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, viena iš savivaldybių reitinge parodė ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamentas paskelbė senjorų skiepijimo respublikoje statistiką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

"Marijampolė yra senjorų skiepijimo herojė! Per dvi savaites iš savivaldybių reitingo apačios Marijampolė atsidūrė viršuje ir neketina sustoti. Ši savivaldybė yra vienintelė rodanti ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją reitinge", — sakoma pranešime.

Dabar Marijampolė užima 13 vietą.

Reitingo lyderiai išlieka tie patys — Neringa ir Birštonas. Toliau eina Kaunas, Anykščių rajonas, Jurbarko rajonas, Elektrėnai. Mažiausi senjorų skiepijimo rodikliai yra Vilniaus rajone, Visagine ir Šalčininkų rajone.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant tam tikrų sušvelninimų, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 252 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

Tegai:
senjorai, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Estijoje nustatyta apie 100 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos
Europos Sąjunga pradėjo vertinti Kinijos vakciną nuo koronaviruso "Vero Cell"
Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuotas pirmasis milijonas gyventojų