Helovino atmosfera: liudininkai pasidalijo "mėlynojo Mėnulio" vaizdais

(atnaujinta 14:21 2020.11.01)
Be šiuolaikinės interpretacijos, pagal kurią antroji per mėnesį pilnatis laikoma "mėlynuoju Mėnuliu", yra ir tradicinis aiškinimas. Pagal sezoninį apibrėžimą taip vadinama trečia pilantis per sezoną, kuriame buvo keturios, o ne trys pilnatys

Vakar skirtingų šalių gyventojai galėjo stebėti danguje "mėlynąjį Mėnulį". Šio reiškinio liudininkai socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašais ir nuotraukomis.

Tai antroji pilnatis iš dviejų, kurios įvyko per vieną mėnesį. Šį pavadinimą Mėnulis gavo dėl angliško posakio "Once in a Blue Moon" (pažodžiui — "Kartą esant mėlynam Mėnuliui"), tai yra, itin retai arba niekada.

​Pati pilnatis turi įprastą spalvą. Mėlynas atspalvis atsiranda itin retai ir yra sąlygojamas optinio efekto.

​Be šiuolaikinės interpretacijos, pagal kurią antroji per mėnesį pilnatis laikoma "mėlynuoju Mėnuliu", yra ir tradicinis aiškinimas. Pagal sezoninį apibrėžimą taip vadinama trečia pilnatis per sezoną, kuriame buvo keturios, o ne trys pilnatys.

​Šiais metais pilnatis sutapo su Helovinu — švente, švenčiama daugelyje Vakarų šalių visame pasaulyje, ypač JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Kitą kartą antroji pilnatis spalį įvyks 2039, 2058, 2077 ir 2096 metais.

Tegai:
Helovinas, vaizdo įrašas, nuotraukos, Mėnulis

Ačiū Rusijai: Kalnų Karabache atidaromos mokyklos ir ligoninės

(atnaujinta 22:25 2020.12.02)
Rusijos taikdariai aktyviai padeda atkurti taikų gyvenimą Kalnų Karabacho regione, anksčiau buvo paskelbta, kad rusai įrengė lauko ligoninę

Stepanakerto mokyklose atnaujinamas ugdymo procesas, o vietiniai gimdymo namai taip pat atnaujina savo veiklą, čia po karo jau buvo priimtos pirmosios gimdyvės. Nepripažintos Kalnų Karabacho Respublikos sostinėje jau teka ramus gyvenimas.

Žmonės grįžta į savo namus, parduotuvės dirba, važinėja viešasis transportas, jau galima ramiai vaikščioti miesto gatvėmis, nesijaudinant dėl savo saugumo. Kitose gyvenvietėse taip pat vyksta civilinės infrastruktūros atkūrimo darbai. Tai daugiausia lemia Rusijos taikdariai, kurie daro viską, kas jų galioje, kad vietos gyventojai kuo greičiau galėtų grįžti į taikų gyvenimą.

Tegai:
parama, Rusija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Kodėl Vakarai nepatenkinti konflikto valdymu Kalnų Karabache
Išminavimo perspektyvos Kalnų Karabache
Rusijos taikdariai stebi saugumą Lačino koridoriuje
Rusijos kariuomenė Stepanakerte įrengė ligoninę

RF Gynybos ministerija parodė, kaip šaudoma raketinio tanko "Terminator"

(atnaujinta 16:35 2020.12.02)
Šios kovos mašinos gali smogti lengvai šarvuotiems taikiniams, tankams ir pėstininkų kovos mašinoms. Ginkluotės kompleksas vienu metu gali apšaudyti iki keturių taikinių

Centrinės karinės apygardos (CKA) įvaldo naują tankų palaikymo kovinę techniką "Terminator", skirtą priešo prieštankiniams ginklams sunaikinti. Vaizdo įrašas paskelbtas Rusijos gynybos ministerijos "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip tankistai išbando transporto priemonių kovines galimybes ir vykdo mokomąjį šaudymą.

Ministerija pažymėjo, kad "Terminatorius" gali sunaikinti lengvai šarvuotus taikinius, tankus ir pėstininkų kovos mašinas, taip pat kovoti su sraigtasparniais ir žemo greičio lėktuvais kartu su oro gynybos pajėgomis.

Raketinių tankų ginkluotės kompleksas paleidžia didelio tankio ugnį ir gali vienu metu pulti iki keturių taikinių.

Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainai išpranašautas žlugimas

(atnaujinta 08:09 2020.12.03)
Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainos politologas Pavelas Rudiakovas numatė apytikslį šalies žlugimo laiką. Apie tai praneša "Ukraina.ru".

Pasak eksperto, jei Kijevas tęs tokį politinį kursą kaip per pastaruosius 15–18 metų, šalis žlugs.

"Vadinasi, po 40 ar net 35 metų turėsime kalbėti apie šio nacionalinio projekto uždarymo priežastis", — sakė politologas.

Rudiakovas įsitikinęs, kad Kijevas neturi kuo didžiuotis. Nepaisant to, kad Ukraina pagal Konstituciją yra gerovės valstybė, jos sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinės apsaugos sistema buvo sunaikinta. Šalis pagal gyvenimo lygį Europoje yra paskutinėje vietoje po Moldovos, o ukrainiečių tauta yra susiskaldžiusi.

"Nežinia, prie ko tai prives", — apibendrino ekspertas.

Tegai:
Ukraina