(1:39 / 11.08Mb / просмотров видео: 488)

Paviešintas vaizdo įrašas išpuolio Vienos centre vietos video

(atnaujinta 09:49 2020.11.03)
Užpuolikų motyvai, tikslus skaičius, tapatybė dar nėra žinomi. Austrijos vidaus reikalų ministerija neatmeta teroro išpuolio versijos

Pirmadienio vakarą Vienos centre nenustatytų asmenų grupė pradėjo šaudyti. Trys žmonės žuvo, mažiausiai 15 žmonių buvo sužeisti, pranešė RIA Novosti.

Užpuolikų motyvai, tikslus skaičius, tapatybė dar nėra žinomi. Nenustatyta ir jų buvimo vieta — valdžia teigia, kad dėl taktinių vykstančios operacijos priežasčių neteiks informacijos, ir tęsia tariamų užpuolikų paiešką. Miesto gyventojams įsakoma likti namuose.

Šaudymas prie sinagogos

Sostinės centre įvyko keli ginkluoti išpuoliai. Iš pradžių šaudymas prasidėjo apie 20:00 (21:00 Lietuvos laiku) netoli miesto sinagogos. Todėl pirmosiose pranešimuose buvo teigiama, kad užpuolikų taikinys buvo būtent ji, tačiau tai dar nėra patikimai nustatyta.

На месте перестрелки в Вене, 3 ноября 2020 года
© REUTERS / RADOVAN STOKLASA
Susišaudymo vietoje Vienoje, 2020 m. lapkričio 3 d.

"Ar miesto šventykla buvo vienas iš taikinių, dabar negalima pasakyti", — "Twitter" rašė Austrijos žydų bendruomenės vadovas Oskaras Doičas, nurodydamas, kad ir sinagoga, ir administracinis pastatas, esantis tuo pačiu adresu, tuo metu jau buvo uždaryti.

Iš viso policija ir VRM pranešė apie šešias užpuolimo vietas. Beveik iškart po pirmųjų pranešimų žiniasklaidoje pradėjo pasirodyti informacija apie įkaitų paėmimą, tačiau jie nebuvo patvirtinti. Nebuvo patvirtinta ir informacija, kad kai kurie užpuolikai buvo sulaikyti. Austrijos televizija parodė kadrus apie grupės vyrų sulaikymą, tačiau vėliau vidaus reikalų ministras Karlas Nehameris teigė nepatvirtinęs sulaikymo — nusikaltėliai vis dar ieškomi.

Policija ir Vidaus reikalų ministerija ragino Vienos gyventojus neišeiti į lauką, likti namuose ar kitose uždarose patalpose. Kai kuriems teko slėptis restoranuose ir nusileisti į rūsius, maždaug tūkstantis žmonių buvo "uždaryti" Vienos operoje.

Yra žinoma, kad vienas užpuolikas buvo likviduotas. Jis turėjo ilgavamzdį šaunamąjį ginklą. Valdžia dar nepateikė informacijos apie nužudyto užpuoliko tapatybę.

Полицейские обыскивают место после перестрелки в Вене, Австрия, 3 ноября 2020 года
© REUTERS / RADOVAN STOKLASA
Susišaudymo vietoje, Vienoje, 2020 m. lapkričio 3 d.

Austrijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad nušautas užpuolikas prijautė džihadistų judėjimui "Islamo valstybė"*.

Jau po dviejų valandų nuo šaudymo pradžios Austrijos vidaus reikalų ministras Karlas Nehameris pavadino išpuolį teroro aktu.

Tikslus užpuolikų skaičius nenustatytas, žiniasklaida skelbia, kad gali būti iki septynių žmonių, valdžia nepateikia konkrečių duomenų, tačiau pabrėžė, kad keli užpuolikai vis dar laisvėje ir yra gerai ginkluoti. Šiuo atžvilgiu miesto gyventojams įsakoma likti namuose.

Reakcija

Prezidentas Aleksandras Van der Belenas, komentuodamas įvykius Vienoje, sakė, kad Austrija gins savo laisvę ir demokratiją.

"Mes ginsime savo laisvę ir demokratiją kartu ir visais reikalingais būdais. Mūsų parama visiems piliečiams, kuriems tenka susidurti su nesaugia situacija miesto centre", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Van der Belenas.

Офицер полиции стоит на страже перед зданием Министерства внутренних дел во время пресс-конференции после перестрелки в Вене, Австрия, 3 ноября 2020 года
© REUTERS / LISI NIESNER
Susišaudymo vietoje, Vienoje, 2020 m. lapkričio 3 d.

Europos ir pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Vienoje. Europos Vadovų Tarybos vadovas Šarlis Mišelis pavadino jį "niekšišku"."[Užpuolimas] trypia mūsų žmogiškąsias vertybes. Po šios siaubingos atakos, įvykusios praėjusią naktį, mano mintys yra su aukomis ir Vienos gyventojais", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Mišelis.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas išreiškė solidarumą su Austrijos žmonėmis.

"Mes, prancūzai, esame sukrėsti ir liūdime kartu su Austrijos žmonėmis. Austrija yra taiki šalis, tai yra mūsų Europa. Mūsų priešai turi žinoti, su kuo jie susidūrė. Mes nepasiduosime", — rašo Makronas "Twitter".

Полицейские охраняют территорию после перестрелки в Вене, Австрия, 3 ноября 2020 года
© REUTERS / RADOVAN STOKLASA
Susišaudymo vietoje, Vienoje, 2020 m. lapkričio 3 d.

Palaikymą išreiškė ir Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas.

"Esu šokiruotas siaubingomis atakomis Vienoje šį vakarą. Mes tvirtai stovėsime išvien kartu su jumis, kad įveiktume terorą", — sakė jis.

Įvykius Vienoje taip pat pakomentavo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. "Rusijos ambasada Vienoje palaiko ryšį su kompetentingomis Austrijos valdžios institucijomis, kad išsiaiškintų teroro išpuolyje žuvusiųjų ir sužeistųjų pilietybės klausimą. Užjaučiame Austriją!" — parašė Zacharova savo "Facebook" puslapyje.

*Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija

Tegai:
Viena

Ačiū Rusijai: Kalnų Karabache atidaromos mokyklos ir ligoninės

(atnaujinta 22:25 2020.12.02)
Rusijos taikdariai aktyviai padeda atkurti taikų gyvenimą Kalnų Karabacho regione, anksčiau buvo paskelbta, kad rusai įrengė lauko ligoninę

Stepanakerto mokyklose atnaujinamas ugdymo procesas, o vietiniai gimdymo namai taip pat atnaujina savo veiklą, čia po karo jau buvo priimtos pirmosios gimdyvės. Nepripažintos Kalnų Karabacho Respublikos sostinėje jau teka ramus gyvenimas.

Žmonės grįžta į savo namus, parduotuvės dirba, važinėja viešasis transportas, jau galima ramiai vaikščioti miesto gatvėmis, nesijaudinant dėl savo saugumo. Kitose gyvenvietėse taip pat vyksta civilinės infrastruktūros atkūrimo darbai. Tai daugiausia lemia Rusijos taikdariai, kurie daro viską, kas jų galioje, kad vietos gyventojai kuo greičiau galėtų grįžti į taikų gyvenimą.

Tegai:
parama, Rusija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Kodėl Vakarai nepatenkinti konflikto valdymu Kalnų Karabache
Išminavimo perspektyvos Kalnų Karabache
Rusijos taikdariai stebi saugumą Lačino koridoriuje
Rusijos kariuomenė Stepanakerte įrengė ligoninę

RF Gynybos ministerija parodė, kaip šaudoma raketinio tanko "Terminator"

(atnaujinta 16:35 2020.12.02)
Šios kovos mašinos gali smogti lengvai šarvuotiems taikiniams, tankams ir pėstininkų kovos mašinoms. Ginkluotės kompleksas vienu metu gali apšaudyti iki keturių taikinių

Centrinės karinės apygardos (CKA) įvaldo naują tankų palaikymo kovinę techniką "Terminator", skirtą priešo prieštankiniams ginklams sunaikinti. Vaizdo įrašas paskelbtas Rusijos gynybos ministerijos "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip tankistai išbando transporto priemonių kovines galimybes ir vykdo mokomąjį šaudymą.

Ministerija pažymėjo, kad "Terminatorius" gali sunaikinti lengvai šarvuotus taikinius, tankus ir pėstininkų kovos mašinas, taip pat kovoti su sraigtasparniais ir žemo greičio lėktuvais kartu su oro gynybos pajėgomis.

Raketinių tankų ginkluotės kompleksas paleidžia didelio tankio ugnį ir gali vienu metu pulti iki keturių taikinių.

Murmansko komercinis jūrų uostas, archyvinė nuotrauka

Atimti dalį tranzito Baltijos šalių: Murmansko uoste bus pastatytas naujas terminalas

(atnaujinta 09:06 2020.12.03)
Tikimasi, kad įrenginys bus pradėtas eksploatuoti 2023 metų kovo mėnesį, jo pajėgumas bus keturi milijonai tonų per metus su galimybė didinti apimtis iki šešių milijonų

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Įmonė "Jūrų terminalas TULOMA" Murmansko jūrų uoste planuoja pastatyti modernų birių krovinių terminalą.

Įgyvendinus terminalo statybos ir priežiūros projektą, įmonė tapo ketvirtuoju prioritetinės plėtros srities (TOP) "Arkties sostinė" rezidentu.

Investicijų apimtis sieks daugiau nei 12,5 mlrd. rublių (apie 137 mln. eurų).

Murmansko srities gubernatoriaus pavaduotoja Olga Kuznecova, komentuodama projektą, atkreipė dėmesį į jo perspektyvą ir svarbą, ypač atsižvelgiant į tai, kad mineralinių trąšų gamyba Rusijoje nuolat auga.

"Reikėtų pažymėti, kad šių produktų gamintojai įgyvendina prezidento iškeltą užduotį perorientuoti savo produktų perkrovimą iš užsienio terminalų, visų pirma esančių Baltijos šalyse, į jūrų terminalus Rusijos uostuose", — pridūrė ji.

Tikimasi, kad terminalo eksploatacija prasidės 2023 metų kovo mėnesį, jo pajėgumas bus keturi milijonai tonų per metus su galimybe padidinti iki šešių milijonų tonų. Dėl to bus sukurta 249 naujos darbo vietos.

Šiandien TOP "Arkties sostinė" rezidentai tai taip pat NOVATEK-Murmanskas, terminalas "Udarnik" ir "Renesans Arktik". Bendra investicijų apimtis viršija 95 milijardus rublių (1,04 mlrd. eurų).

2020 metų gegužę miesto apygardos "Murmansko miestas" ir Murmansko srities savivaldybių darinio "Kolskio rajonas" teritorijose buvo sukurta pažangios socialinės ir ekonominės plėtros teritorija "Arkties sostinė". Tai yra pirmoji Tolimuosiuose Rytuose pažangios socialinės ir ekonominės plėtros teritorija Arkties regione su pirmenybėmis.

Lapkritį Rusijos Federacijos susisiekimo ministerijos vadovo pavaduotojas Jurijus Cvetkovas sakė, kad departamentas gali pasiūlyti Baltarusijos siuntėjams viename iš Rusijos uostų pastatyti nuosavą trąšų perkrovimo terminalą. Pasak jo, Baltarusijos naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose klausimas kol kas išlieka atviras.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad Minskas yra pasirengęs svarstyti jūrų terminalo statybą Leningrado srityje už sutaupytas BelAE paskolos lėšas.

Baltarusijos prekių nukreipimo iš Baltijos uostų į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pusės pareiškimų ir veiksmų po Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos oficialiais šalies CRK duomenimis, Lukašenka laimėjo.

Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, lietuviška ekonomika smarkiai nukentės.

Krovinių iš Baltijos uostų perorientavimas į Rusiją

Pastaruoju metu Rusija didina uostų aktyvumą Baltijos jūroje. Kaip pažymėjo buvęs Latvijos ekonomikos ministras Viačeslavas Dombrovskis, Rusijos pusė, anksčiau naudojusi tranzitą per Baltijos uostus, jau dešimt metų stato ir plėtoja savo uostus.

Baltijos šalyje valdžia mano, kad Rusijos Federacija turi nuostatą "atimti iš Baltijos šalių tranzitą", tačiau Maskva paprasčiausiai nenori priklausyti nuo šalių, kurios demonstruoja nedraugišką ir nestabilų požiūrį į ją.

Baltijos šalių politikai ir ekspertai ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos krovinių kiekio sumažėjimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos uostuose.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, uostas, tranzitas, Baltijos šalys
Dar šia tema
Šūvis į koją: dėl spaudimo Minskui Lietuva gali sužlugdyti Klaipėdos uostą
Lietuvos elgesys gali turėti įtakos Minsko sprendimui dėl tranzito, pareiškė Makėjus