Tiesiog būkite kantrūs: nuolatinės pratybos Baltijos šalyse trukdo vietos gyventojams

(atnaujinta 11:02 2020.11.04)
Kai kurie naujausi atvejai yra susiję su karinės technikos kolonų judėjimu Baltijos valstybių keliais

Periodiškai vykstančios karinės pratybos Baltijos valstybių teritorijose sukelia nepatogumų vietos gyventojams.

Estijos kariai grįžo iš Latvijos pratybų "Teraskilp" ("Plieninis skydas") net tris dienas. Kartu su karine technika jie turėjo važiuoti per Iklą, Pernu, Turi, Paidę, Tapu. Karinės technikos kolonos trukdė eismui magistralėse.

Savo ruožtu Lietuvoje prasidėjo NATO pratybos "Brilliant Jump 2020", kurios rengiamos nuo spalio 29 iki lapkričio 7 dienos. Piliečiai buvo įspėti, kad viename iš ruožų planuojamas intensyvesnis karinės technikos eismas, ir paprašė vairuotojų būti atsargesnių, pateikdami rekomendacijas — neaplenkti, neįsiskverbti į kolonos vidų, nemanevruoti tarp didelių karinių transporto priemonių.

NATO šalių kariai, kurie atvyksta į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes, kartais pažeidžia vietos įstatymus. Kalbama ne tik apie girtavimą ir muštynes, bet ir apie eismo įvykius.

Baltijos valstybių valdžios transliuoja savo gyventojams mitą apie Rusijos "grėsmę" ir ragina stiprinti aljanso pajėgas rytiniame flange. Tačiau būtent Vakarai kuria savo karinį kontingentą netoli Rusijos sienų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija neketina pulti, tačiau ji turės sustiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius šalia Rusijos valstybių sienų išaugo kelis kartus.

Tegai:
karinės pratybos, pratybos, Baltijos šalys
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuva itin vertina Norvegijos paramą suvaldant Astravo AE keliamas grėsmes
Lietuvos kariuomenei perduota vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
Kuriluose pasirodys naujausia priešlėktuvinių raketų sistema S-300V4

Naktinė Pergalės dienos parado repeticija Raudonojoje aikštėje video

(atnaujinta 13:45 2021.05.05)
Maskvoje, Raudonojoje aikštėje, įvyko naktinė parade, skirtame 76-osioms pergalės Didžiojoje Tėvynės kare metinėms, dalyvaujančių pėsčiųjų tarnybų ir mechanizuotos kolonos repiticija

Rusijos Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kaip vyksta naktinė parado, skirto 76-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės kare metinėms, repeticija Raudonojoje aikštėje.

Pažymima, jog pirmąją koloną sudarė 37 parado tarnybos, kurių sudėtyje yra kariuomenės dalinių karininkai, puskarininkiai ir kareiviai, karinių švietimo įstaigų klausytojai ir kariūnai, Suvorovo ir Nakhimovo karo mokyklų kariūnai, kadetai, kitų jėgų struktūrų ir kazokų atstovai.

Pėsčiųjų kolonos skaičius sieks daugiau nei 12 tūkstančių karių. Šiemet pirmą kartą žygiuos Centrinės karinės apygardos karo policijos paradinė tarnyba. Mechanizuotoje kolonoje dalyvaus daugiau nei 190 karinės technikos pavyzdžių.

Prieš naktinę repeticiją parado įgulos ir mechanizuotos kolonos įgulos surengė 11 bendrų treniruočių Alabino mieste netoli Maskvos specialioje aikštelėje, kuri yra pagrindinės šalies aikštės maketas.

Generalinė parado repeticija vyks gegužės 7 dieną.

Tegai:
karinis paradas, paradas, Pergalės diena, Maskva, Rusija

"Įspūdinga žirafa": nufilmuotas naujas ship-to-shore kranas Klaipėdos uoste

(atnaujinta 18:54 2021.05.04)
Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio. Skelbiama, kad investicijos į naujos kartos įrangą ir suprastruktūrą prisideda prie uosto pajėgumo didinimo

Klaipėdos uostą pasiekė neįprastas krovinys  — iš Suomijos Hanko uosto į Klaipėdos konteinerių terminalą (KKT) atplukdytas pirmas iš dviejų STS (ship-to-shore) kranų, užsakytų iš vieno didžiausių pasaulyje kranų gamintojo "Konecranes", skelbia uosto spaudos tarnyba. 

Ant specialios baržos užkeltas kranas atvyko jau visas surinktas ir po maždaug mėnesį truksiančio testavimo bei kranininkų mokymo bus pradėtas eksploatuoti. Naujasis kranas daug didesnis ir galingesnis už šiuo metu terminale dirbančius senosios kartos STS kranus. Jo keliamoji galia 65 t, yra galimybė krauti po du 20 pėdų konteinerius vienu pakėlimu. 53 m ilgio strėlė leidžia pasiekti 19 konteinerių eilių ant laivo denio. Maksimalus konteinerio pakėlimo aukštis — 42 m, bendras krano su pakelta strėle aukštis — 116 m.  Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio.

Antras toks pat kranas bus pristatytas iki šių metų vidurio.

KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika teigia, kad su šia investicija pradedamas naujas įmonės raidos etapas.

Tegai:
Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Skuodis žada diskusijas dėl Klaipėdos jūrų uosto žemės nuomos mokesčio
Klaipėdos uostą pasiekė pirmas iš dviejų STS kranų
Klaipėdos SGD terminale laukiama pirmojo krovinio iš Egipto
Johnson & Johnson vakcina

Lenkija nori išpirkti Danijos "J&J" vakcinas

(atnaujinta 16:57 2021.05.05)
Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson"

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lenkija nori išpirkti "Johnson & Johnson" vakcinas iš Danijos, Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis rašė Danijos premjerei Mette Frederiksen, pranešė "Polsat" televizijos kanalas.

Anksčiau Danija dėl galimų trombozės atvejų atsisakė naudoti "Johnson & Johnson" ir "AstraZeneca" vakcinas.

"Lenkai teigiamai vertina vakcinavimą, ir vis daugiau mano tautiečių naudojasi vakcinų suteikiama apsauga. Pastarosiomis dienomis gavau informacijos, kad Danija nusprendė atsisakyti "Johnson & Johnson" vakcinos vidaus rinkoje. Jei Danija nuspręs perparduoti dalį savo atsargų, Lenkija yra pasirengusi išpirkti šias vakcinas", — rašoma Moravieckio laiške, kurį cituoja televizijos kanalas.

Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Šalis jau gavo iš viso daugiau nei 12 milijonų vakcinų dozių.

Tegai:
Danija, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Jau netrukus šalies gyventojai vaistinėse galės skiepytis nuo COVID-19
COVID-19 Lietuvoje: per parą virš 1200 naujų atvejų ir 15 mirčių