Nufilmuotas dieninis ir naktinis Rusijos naikintuvų degalų papildymas ore

(atnaujinta 09:05 2020.11.10)
Pratybos vyko daugiau nei penkių tūkstančių metrų aukštyje, lėktuvų skrydžio greitis siekė apie 600 kilometrų per valandą

Rusijos Federacijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė, kaip naikintuvai ir bombonešiai Su-30SM, Su-34 ir Su-24M praktikuoja dieninį ir naktinį kuro papildymą ore. Vaizdo įrašas paskelbtas ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip lėktuvai artėja prie Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų oro tanklaivių Il-78 daugiau nei penkių tūkstančių metrų aukštyje.

Pratybose dalyvavo Pietų karinės apygardos Karinių oro pajėgų ir oro gynybos susivienijimų orlaiviai.

"Dienos metu ore kuro papildymas vyksta esant natūraliai šviesai, o naktį tam naudojami papildomi šviesos šaltiniai, sumontuoti degalus pildančiuose orlaiviuose ir tanklaivyje", — pranešė Gynybos ministerija.

Orlaivių skrydžio greitis siekė apie 600 kilometrų per valandą.

Tegai:
lėktuvai, naikintuvai, Rusija

Klaipėdos policija sulaikė turto prievartautojus video

(atnaujinta 12:08 2020.11.24)
Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai sulaikė turto prievartavimu įtariamus penkis asmenis.

Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto.

Šių metų lapkričio mėnesį Klaipėdoje, Dubysos g., KPONTV ir Patrulių rinkinės 1-osios kuopos Mobilaus būrio pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamus 5 asmenis, iš kurių vienas yra 20-metis Latvijos pilietis.

Pažymima, kad minėti asmenys (18, 19, 20, 21 ir 39 metų amžiaus) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo ir grasindami susidorojimu, prievartavo turtą iš nukentėjusiojo dėl neva prieš keletą metų padarytų nuostolių remontuojant automobilius.

"Du įtariamieji teisėsaugai jau žinomi. 39 m. amžiaus Klaipėdos rajono gyventojas, dirbantis vadovu vienoje iš Klaipėdos rajono įmonių, anksčiau teistas dėl neteisėto disponavimo pornografinio turinio dalykais. 2020 metais jam taip pat buvo pareikštas įtarimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo", — teigiama pranešime.

Kitam asmeniui, kuris yra 18 metų amžiaus Mažeikių gyventojui praeitais metais buvo pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Pabrėžiama, kad penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vienam iš jų — 18-mečiui, paskirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Kitiems keturiems yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
nusikaltėliai, nusikaltimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Vairuotojai su telefonu rankose tampa kasdienybe Lietuvos keliuose — video
Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis — video

Ispanijos oro uoste užsidegė "British Airways" keleivinis lėktuvas video

(atnaujinta 09:12 2020.11.24)
Vaizdo įraše galima pamatyti kadrus, nufilmuotus įvykio vietoje. Pranešama, jog incidento metu žmonės nenukentėjo

Oro linijų bendrovės "British Airways" keleivinis lėktuvas Boeing 747-400 užsidegė Kasteljon de la Plana miesto oro uoste.

Gaisras kilo tiesiog piloto kabinoje. Ugniagesiai greitai atvyko į įvykio vietą ir užgesino gaisrą.

Anot vietos valdžios, incidento metu niekas nenukentėjo, tačiau laineris buvo rimtai apgadintas.

Šiuo metu vyksta tyrimas, ekspertai nustato gaisro priežastis.

Tegai:
Ispanija, gaisras, lėktuvas
Nord Stream-2

Vokietija vadina JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" nepriimtinomis

(atnaujinta 13:43 2020.11.24)
Vokietijos vyriausybė taip pat nurodė, kad ji derins tolesnius veiksmus su Europos partneriais, Europos Komisija ir įmonėmis, dalyvaujančiomis projekte

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė pakartojo savo poziciją JAV, kad ekstrateritorinės sankcijos prieš "Nord Stream-2" yra nepriimtinos, pirmadienį pranešė "Bloomberg", remdamasi lapkričio 17 dienos vyriausybės ataskaita, išsiųsta Bundestagui.

"Niekas nepasikeitė principinėje federalinės vyriausybės pozicijoje, kuri atmeta ekstrateritorines sankcijas ir mano, kad jos prieštarauja tarptautinei teisei. Mes atidžiai stebėsime tolesnių diskusijų eigą JAV Kongrese ir, kiek tai įmanoma, lydėsime jas derybose su Amerikos puse", — teigiama pranešime.

Vokietijos vyriausybė taip pat nurodė, kad ji derins tolesnius veiksmus su Europos partneriais, Europos Komisija ir įmonėmis, dalyvaujančiomis projekte.

"2020 metų lapkričio 6 dieną Vokietijos ir Europos įmonių susitikime su JAV Valstybės departamento, Teisingumo departamento ir JAV ambasados ​​atstovais, kuriame taip pat dalyvavo Vokietijos vyriausybės atstovai, Vokietijos vyriausybės pozicija vėl buvo pristatyta JAV vyriausybės atstovams", — rašoma dokumente.

Anksčiau DPA agentūra, remdamasi JAV vyriausybės atstovu, pranešė, kad JAV valdžios institucijos susisiekia su Europos įmonėmis, dalyvaujančiomis "Nord Stream-2" statybose, ir įspėja jas apie sankcijų grėsmę.

"Handelsblatt" lapkričio 22 dieną pranešė, kad Rytų Vokietijos ekonomikos komitetas kreipėsi į JAV Atstovų rūmų pirmininkę Nensi Pelosi su pasiūlymu atsisakyti "Nord Stream-2" sankcijų. Lapkričio 17 dienos laiške pažymėta, kad Vokietijos verslas susirūpino sužinojęs, kad "Amerikos demokratai nori "Nord Stream-2" projektui taikyti naujas, ekstrateritorines sankcijas Europos įmonių sąskaita". Rytų komitetas paragino JAV "susilaikyti nuo ekonominių baudų".

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

Nord Stream-2
© Photo : Nord Stream / Axel Schmidt

Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Vokietija, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Gautas EK pritarimas dėl valstybės pagalbos suteikimo SGD laivui išpirkti
Ekspertė: Lietuvą galės "išmokyti" tik krovinių iš Baltarusijos praradimas