Nufilmuotas naktinis MiG-31 "perėmimas", "pažeidžiant" Rusijos sieną

(atnaujinta 09:04 2020.11.11)
Pasak pratybų legendos, perėmėjas dideliu greičiu bandė priartėti prie raketų paleidimo nuotolio, kad galėtų smogti svarbiai Kamčiatkos infrastruktūrai

Rusijos gynybos ministerija paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas orlaivis, kuris sąlyginai pažeidė Rusijos sieną Kamčiatkoje. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas ministerijos "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip MiG-31BM įgula kyla "įsibrovėlio", kurio vaidmenį atliko lėktuvas MiG-31, perimti.

"Pasak legendos, perėmėjas dideliu greičiu bandė priartėti prie raketų paleidimo nuotolio, kad galėtų smogti svarbiai Kamčiatkos infrastruktūrai", — sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

MiG-31BM rado ir klasifikavo taikinį savarankiškai, minimaliai įtraukdamas antžeminės oro gynybos pajėgumus. Tada elektroniniu būdu buvo paleistos tolimojo nuotolio "oras-oras" raketos.

Pratybos vyko naktį.

Tegai:
MiG-31, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė komplekso "Murmansk-BN" išskleidimą — video
Armėnijoje numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-24
Nufilmuotas dieninis ir naktinis Rusijos naikintuvų degalų papildymas ore

Rusijos taikdariai stebi saugumą Lačino koridoriuje

(atnaujinta 11:24 2020.11.26)
Rusijos taikos palaikymo pajėgų daliniai nepripažintoje Kalnų Karabacho respublikoje stebi, kaip laikomasi trišalio taikos susitarimo ir paliaubų

Rusijos minininkai išvalė Lačino koridoriaus teritoriją ir kelio atkarpą į Stepanakertą Kalnų Karabache. Tai patvirtino oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Kariuomenė visą parą stebi situaciją iš 23 stebėjimo postų, esančių prie kontaktinės linijos KKR. Taip pat taikdariai užtikrina eismo saugumą palei Lačino koridorių — pagrindinę transporto arteriją, jungiančią Armėniją ir nepripažintą Kalnų Karabacho Respubliką.

"Rusijos taikos palaikymo kontingento inžineriniai daliniai visiškai išminavo ir išvalė nuo sprogių objektų, sulaužytos ir apgadintos įrangos, Lačino koridorių ir 28 km kelio atkarpą iki Stepanakerto", — sakė Konašenkovas.

Šiuo keliu į KKR jau grįžo daugiau nei 11 tūkstančių pabėgėlių. Taikos palaikymo kontingentas iš Rusijos padeda vietos gyventojams ir valdžios institucijoms atkurti taikų gyvenimą.

Minininkai valo minas tose srityse, kurias paveikė karo veiksmai. Inžineriniai padaliniai valo kelius, padeda sukurti eismą regione ir atkuria vandens, energijos ir šilumos tiekimą gyvenamiesiems rajonams. Rusijos taikdarių patruliai lydi pabėgėlių kolonas ir maisto gabenimą į atokias NKR vietoves.

Tegai:
taikdariai, Rusija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Stebima Rusijos: kaip Kalnų Karabachas grįžta į taikų gyvenimą
Dar 18 Rusijos karinių lėktuvų į Armėniją pristatė taikdarius ir įrangą — video
Taikos palaikymo operacijos Kalnų Karabache įvertinimas
(1:25 / 10.72Mb / просмотров видео: 287)

Paskelbti operacijos, skirtos užkirsti kelią teroro išpuoliams Maskvos regione, kadrai

(atnaujinta 14:10 2020.11.25)
Saugumo pareigūnams pavyko paimti sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas

Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB) užkirto kelią teroristinės organizacijos "Islamo valstybė" (IV) * tarpregioninės  grupuotės veiklai. FSB pranešė, kad jos dalyviai planavo teroro išpuolius Maskvos regione.

Vaizdo įraše nufilmuotas nusikaltėlių sulaikymas. Be to, atlikdami tyrimo veiksmus radikalių islamistų buvimo vietose, FSB pareigūnai rado ir paėmė sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. Buvo paimti ir kiti daiktai bei dokumentai.

FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas.

Saugumo pajėgoms pavyko sulaikyti Vladimiro srityje grupės narį, vienos iš Vidurinės Azijos šalių pilietį. Kitų įtariamųjų buvimo vieta nenurodoma.

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Tegai:
Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB), teroro išpuolis, Rusija