Vilniuje baigtas bepiločių orlaivių testavimas "kasdieniam gyvenimui"

(atnaujinta 09:42 2020.11.11)
Kaip sumąstė savivaldybė, bepiločius galima naudoti miesto poreikiams ir įvairioms paslaugoms teikti, tačiau kai kuriuos teisinius klausimus dar reikia išspręsti

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip vyko dronų, kuriuos planuojama paversti kasdienio viešojo gyvenimo dalimi, testavimai. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas "YouTube".

Vilniaus miesto savivaldybės technikos direktorė Eglė Radvilė papasakojo, kad savivaldybė baigia sistemų su dronais tyrimą.

Drono skrydžio planą parengia pilotas ir įkelia per "Airmap" programą. Gavus skrydžio planą iš bepiločio orlaivio operatoriaus, skrydžio planas atsiranda žemėlapyje.

Taip pat gaunamas pranešimas į nurodytą e. paštą ir tada jungiamasi prie skrydžio žemėlapio. Bepiločio orlaivio operatorius gauna leidimą SMS žinute.

Žemėlapyje matyti aukštai skrendantys dronai ir trajektorijos. Skrydžio zonos ir patys bepiločiai orlaiviai žymimi skirtingomis spalvomis.

"Mes su Vilniaus tech mokslininkais jau esame išbandę daugybę situacijų, kuriose galima taikyti dronus — miesto poreikiams, miesto paslaugom teikti. Galbūt dar yra tam tikrų technologinių niuansų, kuriuos reikia pataisyti, bet pačias technologijas mes jau turime", — pridūrė ji.

Radvilė pažymėjo, kad tikriausiai dar yra teisinių momentų, kuriuos reikia išspręsti.

"Bendrai Vilnius yra pasiruošęs, kad visas šis dronų klausimas atsidurtų kasdienėje mūsų veikloje", — pridūrė ji.

Pandemijos metu gali būti atrasta naujų dronų naudojimo būdų, kurie kai kurias paslaugas padarytų efektyvesnes, sakė Radvilė.

Tegai:
vaizdo įrašas, dronas, Vilnius

Afganistanas be taikos: JAV išveda karius ir uždaro karines bazes

(atnaujinta 16:59 2020.12.01)
JAV uždarė mažiausiai 10 karinių bazių Afganistane nuo susitarimo su Talibanu (uždraustas Rusijoje) pasirašymo momento

Šią informaciją pateikė "The Washington Post" su nuoroda į neįvardintus Amerikos ir Afganistano pareigūnus. Pasak laikraščio, uždarytos bazės yra nestabiliose Afganistano provincijose. JAV ir Talibanas pasirašė istorinę taikos sutartį 2020 metų vasario mėnesį.

Pagal vieną iš sąlygų, amerikiečiai įsipareigojo per 14 mėnesių nuo sutarties pasirašymo išvesti savo karius iš šalies. Anksčiau prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV žymiai sumažins amerikiečių karių skaičių Afganistane. Anot pareigūnų, iki sausio vidurio jų skaičius gali būti sumažintas nuo 5000 iki 2500.

Tegai:
Afganistanas, Talibanas, JAV
Dar šia tema
Dėl COVID-19 pandemijos į Lietuvą grįžo dalis Afganistane dislokuotų karių
"Talibanas" vėl puola: Afganistane įvyko teroro išpuolių serija
Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano

Nemokamos vizos: Lietuva nori palengvinti tėvynėje persekiojamų baltarusių atvykimą

(atnaujinta 13:52 2020.12.01)
Lietuvos užsienio reikalų ministerija pasiūlė panaikinti konsulinį mokestį už nacionalinių vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams, kurie nukentėjo nuo valdžios veiksmų tėvynėje

Norintys gauti nemokamą vizą Lietuvos valstybės institucijoms ir Lietuvoje įregistruotoms nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms žmogaus teisių apsaugos ir demokratijos plėtros srityje, turi pateikti atitinkamą motyvuotą prašymą.

Užsienio reikalų ministerija pažymi, kad vis daugiau baltarusių atvyksta į respubliką dėl dabartinės padėties kaimyninėje šalyje.

Naujausiais Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, dėl ypatingų humanitarinių priežasčių 653 Baltarusijos piliečiai gavo leidimą atvykti į Lietuvą. Iš jų 246 jau yra Lietuvoje.

Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja. Slopindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta, didžiausios — sekmadieniais. 

Peržiūrėkite mūsų vaizdo įrašą apie tai, kaip Lietuva įgijo marginalizuotų ir bėgančių opozicionierių rojaus reputaciją.

Tegai:
viza, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą