Nufilmuoti pažeidėjai, važinėję keturračiais Kauno marių parke

(atnaujinta 15:57 2020.11.11)
Tai gali pakenkti ne tik dirvožemiui ir sutrikdyti lankytojus, bet ir pakenkti gamtinės zonos gyventojams  

Kauno marių regioniniame parke keturračiais važinėjantys žmonės kenkė gamtai. Vaizdo įrašą su ekstremalais parko vadovybė paskelbė Facebook.

Pažymima, kad vaizdo įrašą nufilmavo sąžiningi piliečiai, kurie, be kita ko, užfiksavo visų transporto priemonių numerius, išskyrus vieną.

Direkcija pažymėjo, kad keturračių ir kitų transporto priemonių vairuotojai trukdo ne tik gamtai, bet ir kitiems parko lankytojams.

"Apie jų daromą žalą gamtai jau daugybę kartų kalbėta, rašyta. Bet kaip įeina pro vieną ausį, taip išeina pro kitą", — teigiama pranešime.

Direkcija išreiškė viltį, kad šįkart pažeidimas nebus "praleistas" policijos.

Kauno marių regiono direkcija primena, kad valstybiniuose ir savivaldybių draustiniuose draudžiama eksploatuoti kelias savaeiges transporto priemones. Transporto priemonių vairuotojai gali važiuoti tik keliais, kurie nurodyti Kelių įstatyme.

Keturračių vairuotojams taikomos tos pačios sankcijos, kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams. Be to, keturračių vairuotojams, kaip ir kitoms transporto priemonėms, taikomos ne tik eismo taisyklės, bet ir aplinkosaugos teisės aktų reikalavimai.

Regioniniuose parkuose draudžiama naikinti reljefo formas, važiuoti vandens telkinių dugnu, gadinti dirvožemį, florą ir fauną, naikinti gamtos ir kultūros paveldo objektus.

Pažeidimai užtraukia teisinę atsakomybę, o žala gamtai apskaičiuojama atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį.

Tegai:
pažeidimas, Kaunas
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė komplekso "Murmansk-BN" išskleidimą — video
Pasieniečiai parodė savo naują uniformą — video

Pasirodė vaizdo įrašas apie cigarečių kontrabandą cisternoje

(atnaujinta 17:24 2020.11.28)
Kaip pranešta, cisternoje buvo pagamintas specialus izoliuotas skyrius, kuriame gabenta kontrabanda

Lietuvos muitinės darbuotojai alyvos cisternoje rado kontrabandinių cigarečių.

Kaip pranešama vaizdo įraše, radinys buvo padarytas trečiadienį viename iš kontrolės punktų prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Anot muitinės, rezervuare su 23 tonomis aliejaus buvo įrengtas specialus izoliuotas skyrius, kuriame buvo kontrabandinių cigarečių. "Išvalius" cisterną, rasta talpykla.

Kaip matoma filmuotoje medžiagoje, skyriuje yra popierinės dėžės su neteisėtu kroviniu.

Pranešama, kad iš viso muitininkai paėmė 340 tūkstančių eurų vertės cigaretes.

Tegai:
cigaretės, kontrabanda

Programišiai per kelias minutes išlaužė elektromobilio "Tesla" apsaugą video

(atnaujinta 12:45 2020.11.28)
"Vagystę" atliko Belgijos ekspertai, kurie dar prieš paskelbdami savo eksperimentą, pranešė apie elektromobilio pažeidžiamumą

Elektromobilio "Tesla" borto apsaugos sistemą galima nulaužti per kelias minutes. Eksperimentą su automobiliu atliko Belgijos kibernetinio saugumo ekspertai.

Išbandomas tapo "Tesla Model X". Elektromobilio apsauga pasirodė esanti lengvai pažeidžiama firmos rakto-pakabučio atnaujinimo įdiegimo procese. Paaiškėjo, kad galima nulaužti pažangią sistemą turint elektroninį valdymo bloką, paimtą iš panašaus automobilio.

Tyrėjai surinko įrenginį, skirtą nulaužti Elono Masko elektromobilį, už 195 dolerius. Automobilio vagystei prireikė vos kelių minučių — programišiai nurskaitė atrakinimo signalą, nuotoliniu būdu perprogramavo raktą-pakabutį, atrakino duris ir pririšo naują raktą prie automobilio borto sistemos. Po šių manipuliacijų "Tesla" buvo "pavogtas".

Belgijos ekspertai, dar prieš paskelbdami savo eksperimentą, pranešė apie elektromobilio pažeidžiamumą. Gamintojas žada išspręsti problemą — išleisti naują programinės aparatinės įrangos versiją.

Tegai:
elektromobilis, Tesla
Dar šia tema
Lietuvoje elektromobiliai tapo patrauklesni už dyzelinius automobilius
Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą
Buvęs RAN prezidentas Vladimiras Fortovas

Mirė buvęs RAN prezidentas Vladimiras Fortovas

(atnaujinta 09:46 2020.11.29)
Sovietų ir rusų mokslininkas dirbo TSRS mokslų akademijos Cheminės fizikos institute ir Aukštų temperatūrų institute. RAN jis vadovavo 2013–2017 metais

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Buvęs Rusijos mokslų akademijos prezidentas, akademikas Vladimiras Fortovas mirė sekmadienio rytą, pranešė RIA Novosti Rusijos mokslų akademijos prezidento pavaduotojas Vladimiras Ivanovas.

Режиссер Роман Виктюк
© Sputnik / Виталий Белоусов

"Šį rytą mirė iškilus sovietų ir rusų mokslininkas, 2013-2017 metų Rusijos mokslų akademijos prezidentas, Rusijos mokslų akademijos akademikas Vladimiras Evgenijevičius Fortovas. Tai yra nepataisoma nuostolis Rusijai, Rusijos ir pasaulio mokslui", — sakė Ivanovas.

Jis pridūrė, kad Fortovui buvo 74 metai.

Vladimiras Fortovas dirbo TSRS mokslų akademijos Cheminės fizikos institute ir Aukštų temperatūrų institute. Jis iš esmės prisidėjo prie impulsinės plazmos fizikos, ekstremalių materijos būsenų fizikos, energetikos, kosmoso fizikos ir raketų technikos raidos. Jo darbo rezultatai buvo labai svarbūs užtikrinant Rusijos gynybinius pajėgumus.

1996–1997 metais Fortovas buvo vyriausybės vicepremjeras — Rusijos Federacijos valstybinio mokslo ir technologijų komiteto pirmininkas. 1997-1998 metais Rusijos Federacijos mokslo ir technologijų ministras. 1996-2001 metais — Rusijos mokslų akademijos viceprezidentas. RAN jis vadovavo 2013–2017 metais.

Jis buvo apdovanotas daugybe ordinų ir medalių, daugelio prestižinių tarptautinių mokslo premijų laureatu.