Rusijos priešlaiviniai lėktuvai susekė "priešą" Ochotsko jūroje

(atnaujinta 17:08 2020.11.14)
Be to, orlaivio įgula praktikavo įgūdžius, kaip įveikti tam tikrą kursą neorientuotoje vietovėje

Ramiojo vandenyno laivyno tolimojo nuotolio priešpovandeninių lėktuvų Tu-142MZ įgulos atliko sąlyginio priešo povandeninio laivo paiešką, identifikavimą ir sekimą, praneša Rytų karinės apygardos spaudos tarnyba.

Pratybos vyko virš Ochotsko jūros. Jose dalyvavo dviejų Tu-142MZ ekipažai, kurie pakilo iš Kamennyj Ručej aerodromo.

Pratybų metu pilotai komplekse naudojo radarus ir hidroakustinio aptikimo įrangą, įrengė plūdurus, taip pat gavo ir analizavo perduotą informaciją.

Be to, orlaivio įgulos nariai įgijo įgūdžius įveikti tam tikrą kursą neorientuotu reljefu ir nuoseklų pilotavimą, kai nėra antžeminių radijo techninių priemonių oro navigacijai.

Tegai:
pratybos, lėktuvai, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo oro mūšį su naikintuvais Su-35S
Nufilmuotas dieninis ir naktinis Rusijos naikintuvų degalų papildymas ore
Rusijos sraigtasparnių pristatymas į Kalnų Karabacho konflikto zoną — video
Nufilmuotas didžiausio pasaulyje turbopropelerinio lėktuvo An-22 "Antej" skrydis 

Klaipėdos policija sulaikė turto prievartautojus video

(atnaujinta 12:08 2020.11.24)
Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai sulaikė turto prievartavimu įtariamus penkis asmenis.

Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto.

Šių metų lapkričio mėnesį Klaipėdoje, Dubysos g., KPONTV ir Patrulių rinkinės 1-osios kuopos Mobilaus būrio pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamus 5 asmenis, iš kurių vienas yra 20-metis Latvijos pilietis.

Pažymima, kad minėti asmenys (18, 19, 20, 21 ir 39 metų amžiaus) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo ir grasindami susidorojimu, prievartavo turtą iš nukentėjusiojo dėl neva prieš keletą metų padarytų nuostolių remontuojant automobilius.

"Du įtariamieji teisėsaugai jau žinomi. 39 m. amžiaus Klaipėdos rajono gyventojas, dirbantis vadovu vienoje iš Klaipėdos rajono įmonių, anksčiau teistas dėl neteisėto disponavimo pornografinio turinio dalykais. 2020 metais jam taip pat buvo pareikštas įtarimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo", — teigiama pranešime.

Kitam asmeniui, kuris yra 18 metų amžiaus Mažeikių gyventojui praeitais metais buvo pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Pabrėžiama, kad penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vienam iš jų — 18-mečiui, paskirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Kitiems keturiems yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
nusikaltėliai, nusikaltimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Vairuotojai su telefonu rankose tampa kasdienybe Lietuvos keliuose — video
Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis — video

Ispanijos oro uoste užsidegė "British Airways" keleivinis lėktuvas video

(atnaujinta 09:12 2020.11.24)
Vaizdo įraše galima pamatyti kadrus, nufilmuotus įvykio vietoje. Pranešama, jog incidento metu žmonės nenukentėjo

Oro linijų bendrovės "British Airways" keleivinis lėktuvas Boeing 747-400 užsidegė Kasteljon de la Plana miesto oro uoste.

Gaisras kilo tiesiog piloto kabinoje. Ugniagesiai greitai atvyko į įvykio vietą ir užgesino gaisrą.

Anot vietos valdžios, incidento metu niekas nenukentėjo, tačiau laineris buvo rimtai apgadintas.

Šiuo metu vyksta tyrimas, ekspertai nustato gaisro priežastis.

Tegai:
Ispanija, gaisras, lėktuvas
Generalinė prokuratūra

Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 12:35 2020.11.24)
Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Į naujosios kadencijos Seimą jis buvo išrinktas nuo Darbo partijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Seimą, prašydamas sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį Darbo partijos pirmininką, deputatą Vytautą Gapšį, kuris kaltinamas prekybą poveikiu ir kyšininkavimu, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

Prokuratūra pažymėjo, kad Gapšys buvo išrinktas į naujosios kadencijos (2020–2024 m.) Seimą ir įgijo Seimo nario asmens neliečiamybę. Pagal Lietuvos Konstituciją Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tik šalies generalinis prokuroras gali kreiptis dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn bei jo laisvės suvaržymo. Ryšium su tuo Pašilis kreipėsi į parlamentą su prašymu panaikinti Gapšio Seimo nario asmens neliečiamybę.

Skandalas aplink "MG Baltic"

2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudą, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

"MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

Tegai:
MG Baltic, Lietuva, Seimas, Generalinė prokuratūra