Atminimo ženklu "Už paramą policijai" apdovanotas laidos "Farai" žurnalistas

(atnaujinta 21:54 2020.11.15)
Šis ženklas generalinio komisaro įsakymu teikiamas asmenims, kurie padėjo policijai palaikant viešąją tvarką, stiprinant teisėtvarką, atskleidžiant ir užkardant nusikalstamas veikas

Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas atminimo ženklu "Už paramą policijai" ir "Angelo sargo" skulptūrėle apdovanojo LNK televizijos operatorių ir žurnalistą Šiauliuose Artūrą Konderauską, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Žurnalistas-kriminalistas — taip Šiaulių apskrities policijos pareigūnai su šypsena vadina LNK reporterį Šiauliuose Artūrą Konderauską. Jį ir Šiaulių policiją sieja 22 bendradarbiavimo metai.

Iš Panevėžio į Šiaulius gyventi atvykęs Artūras įsidarbino "Splius" televizijoje ir specializavosi, rengdamas reportažus teisėsaugos temomis, o vėliau tapo laidos apie teisėsaugą "01 02 03" redaktoriumi. Vėliau jis buvo pakviestas dirbti į LNK televiziją, o dar vėliau jam pasiūlyta bendradarbiauti ir populiarioje laidoje "Farai".

"Nuo pat žurnalistinės karjeros pradžios Artūras dažnai su filmavimo kamera dalyvaudavo įvairiuose policijos rengiamuose reiduose, praleido ne vieną bemiegę naktį kartu su jais patruliuodamas, siekdamas apsaugoti visuomenę nuo nusikalstamų veikų, inicijavo ir kūrė siužetus nusikalstamumo prevencijos temomis", — rašoma pranešime.

Policijos pranešime nurodoma, kad paskutinis jo nuopelnas — tai pagalba, atskleidžiant 33 metų vyro nužudymą. Spalio 17 dieną Konderauskas dirbo su Šiaulių AVPK patruliais, rengdamas reportažą laidai "Farai". Tą vakarą Šiauliuose, Vilniaus g., buvo nudurtas iš alaus baro išėjęs vyras. Įtariamojo paieškose karštais pėdsakais labai padėjo Artūro atmintis.

Kartu su pareigūnais peržiūrėdamas vaizdo stebėjimo kamerų alaus bare vaizdus, jis atpažino įtariamąjį ir padėjo identifikuoti jo asmenybę, nes prieš keletą savaičių su pareigūnais jis ne kartą buvo važiavęs į iškvietimus dėl šio asmens darytų teisėtvarkos pažeidimų. Po pusės paros įtariamas nužudymu asmuo buvo sulaikytas.

Tegai:
policija

Pasirodė vaizdo įrašas apie cigarečių kontrabandą cisternoje

(atnaujinta 17:24 2020.11.28)
Kaip pranešta, cisternoje buvo pagamintas specialus izoliuotas skyrius, kuriame gabenta kontrabanda

Lietuvos muitinės darbuotojai alyvos cisternoje rado kontrabandinių cigarečių.

Kaip pranešama vaizdo įraše, radinys buvo padarytas trečiadienį viename iš kontrolės punktų prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos.

Anot muitinės, rezervuare su 23 tonomis aliejaus buvo įrengtas specialus izoliuotas skyrius, kuriame buvo kontrabandinių cigarečių. "Išvalius" cisterną, rasta talpykla.

Kaip matoma filmuotoje medžiagoje, skyriuje yra popierinės dėžės su neteisėtu kroviniu.

Pranešama, kad iš viso muitininkai paėmė 340 tūkstančių eurų vertės cigaretes.

Tegai:
cigaretės, kontrabanda

Programišiai per kelias minutes išlaužė elektromobilio "Tesla" apsaugą video

(atnaujinta 12:45 2020.11.28)
"Vagystę" atliko Belgijos ekspertai, kurie dar prieš paskelbdami savo eksperimentą, pranešė apie elektromobilio pažeidžiamumą

Elektromobilio "Tesla" borto apsaugos sistemą galima nulaužti per kelias minutes. Eksperimentą su automobiliu atliko Belgijos kibernetinio saugumo ekspertai.

Išbandomas tapo "Tesla Model X". Elektromobilio apsauga pasirodė esanti lengvai pažeidžiama firmos rakto-pakabučio atnaujinimo įdiegimo procese. Paaiškėjo, kad galima nulaužti pažangią sistemą turint elektroninį valdymo bloką, paimtą iš panašaus automobilio.

Tyrėjai surinko įrenginį, skirtą nulaužti Elono Masko elektromobilį, už 195 dolerius. Automobilio vagystei prireikė vos kelių minučių — programišiai nurskaitė atrakinimo signalą, nuotoliniu būdu perprogramavo raktą-pakabutį, atrakino duris ir pririšo naują raktą prie automobilio borto sistemos. Po šių manipuliacijų "Tesla" buvo "pavogtas".

Belgijos ekspertai, dar prieš paskelbdami savo eksperimentą, pranešė apie elektromobilio pažeidžiamumą. Gamintojas žada išspręsti problemą — išleisti naują programinės aparatinės įrangos versiją.

Tegai:
elektromobilis, Tesla
Dar šia tema
Lietuvoje elektromobiliai tapo patrauklesni už dyzelinius automobilius
Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą
Lapkričio 29-oji

Kokia šiandien diena: lapkričio 29-osios šventės

(atnaujinta 16:38 2020.11.28)
Lapkričio 29 yra 333-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 334-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 32 dienos

Šią dieną minima Tarptautinė solidarumo su Palestinos tauta diena. Taip pat ši diena Lietuvoje yra draugo diena.

1957 metais "miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įvykdyta mirties bausmė;
2001 metais Pasaulio lietuvių bendruomenė nutarė remti Lietuvos valdovų rūmų atstatymą.
1901 metais gimė Juozas Grušas, žymus XX a. antros pusės lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas (m. 1986 m.).
1910 metais gimė Antanas Škėma, lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas, modernizmo atstovas, didžiausias novatorius lietuvių literatūroje (mirė 1961 m.).
1830 metais Varšuvoje prasidėjo 1830-1831 m. sukilimas.

1945 metais susikūrė Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika.
1947 – JTO Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, pagal kurią Palestinos mandatas turėjo būti padalintas į žydų ir arabų valstybes.
1975 – Bilas Geitsas sukūrė kompanijos pavadinimą Microsoft.
Katalikų pasaulyje — pirmasis Advento sekmadienis.

Vardadienius švenčia Butvydė, Daujotas, Saturnas, Saturninas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai