Estijoje nufilmuotos pratybos, kuriose dalyvavo JAV specialiosios pajėgos

(atnaujinta 17:12 2020.11.17)
Kariai iš JAV Specialiųjų operacijų padalinio į Estiją atvyko iš Švedijos, kur dalyvavo pratybose Baltijos jūroje

Estijos ir JAV specialiųjų operacijų padalinio kariai surengė pratybas, kuriose dalyvavo naikintuvai F-15 ir konvertoplanai CV-22B "Osprey". Pratybos vyko centriniame Estijos gynybos pajėgų poligone, Tapoje.

Kariai iš JAV Specialiųjų operacijų padalinio atvyko iš Švedijos, kur dalyvavo pratybose Baltijos jūroje.

Vaizdo įrašas buvo paskelbtas "Sõdurileht" Facebook paskyroje. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip orlaivis nusileidžia poligone, tada išlipa grupė žmonių.

Pažymima, kad pratybų metu dėmesys buvo skiriamas naikintuvų suteikiamam palaikymui iš arti. Tačiau orai buvo nepalankūs, todėl pratybos klostėsi ne taip, kaip buvo planuota.

CV-22B "Osprey" yra daugiafunkcė aviacinė priemonė su sukamaisiais sraigtais. Konvertoplanas sujungia į sraigtasparnį panašaus vertikalaus kilimo, skrydžio ir nusileidimo galimybes su lėktuvo skrydžio greičiu, nuotoliu ir ekonomiškumu. Jis įprastai naudojamas specialioms operacijoms priešo teritorijoje.

Tegai:
karinės pratybos, JAV, Estija

Kinijoje nufilmuota sraigtasparnio katastrofa, per kurią žuvo žmonės

(atnaujinta 11:58 2021.05.11)
Sraigtasparnyje buvo keturi įgulos nariai. Du iš jų mirė, dar dviejų paieška tebevyksta

Kinijos pietuose nukrito gaisro gesinimo sraigtasparnis, du žmonės žuvo, du dingo be žinios, pranešė naujienų agentūra "Xinhua", su nuoroda į vietos valdžios atstovus.

Pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nukrito į Erhai ežerą Junano provincijoje.

Laive buvo keturi įgulos nariai. Gelbėtojams pavyko rasti du, tačiau jų nepavyko išgelbėti. Tęsiama dar dviejų įgulos narių paieška.

Iš viso paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 500 žmonių ir 16 gelbėjimo valčių.

Tegai:
sraigtasparnis, Kinija

Fejerverkai Maskvoje pergalės 76-ųjų metinių garbei video

(atnaujinta 16:46 2021.05.10)
Fejerverkai buvo paleisti iš 16 miesto taškų, lydimi ZIS-3 patrankų salvių Didžiojo Tėvynės karo metu

Danguje virš Maskvos griaus šventinis fejerverkas, skirtas 76-osioms Pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms paminėti.

Šiais metais salvės bus šaudomos iš 16 miesto taškų.

Pulkininkas Viačeslavas Paradnikovas, atskiro sargybinių salotų bataliono, pavadinto Vakarų karinės apygardos (ZVO) Artilerijos maršalo Michalkino vardu, vadas sakė, kad saliutas bus paleistas "pagal unikalią, nepakartojamą aukščio ir spalvų schemą".

Artilerijos salvės prasidės 22:00 ir truko dešimt minučių.

Iš 72 fejerverkų ir specialių paleidimo kompleksų į dangų bus iššauta daugiau nei 12 tūkstančių fejerverkų. "ZIS-3" ginklų baterijos Didžiojo Tėvynės karo metu šaudys 30 salvių kartu su pasveikinimu.

Tegai:
Pergalės diena, Rusija
Edita Rudelienė

Mirusio politiko vietą užėmusi Rudelienė davė priesaiką

(atnaujinta 11:51 2021.05.11)
Balandžio pabaigoje mirė Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Glaveckas. Jis į parlamentą pernai buvo išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdyje prisiekė Seimo narė Edita Rudelienė, praneša parlamento spaudos tarnyba.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

Rudelienė Seime pakeitė balandžio 30 dieną mirusį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, Seimo narį Kęstutį Glavecką. Jis buvo išrinktas pagal Lietuvos liberalų sąjūdžio sąrašą. Pirmoji nepatekusi į Seimą šiame sąraše buvo Rudelienė.

Po priesaikos parlamentarė pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Prisiekusi išrinkta Seimo narė Rudelienė įgijo visas Tautos atstovo teises.

Tegai:
priesaika, Seimas