Mergina melagingai iškvietė policiją tam, kad išgąsdintų savo vaikiną video

(atnaujinta 14:48 2020.11.20)
Policiją kvietė mergina, kuri susipyko su neblaiviu draugu ir, norėdama jį pagąsdinti, paskambino į skubiosios pagalbos centrą ir pasakė, kad vaikinas ją laiko bute užrakintą

Lapkričio 11 apie pusę trijų dienos Joniškio policijos pareigūnus pasiekė merginos telefoninis skambutis, kad ji prievarta laikoma viename bute.

Kokiame mieste yra tas butas, skambinusioji informacijos nesuteikė ir nutraukė pokalbį. Pareigūnai bandė su ja susisiekti vis jai perskambindami, tačiau niekas nebekėlė, o vėliau telefonas buvo išjungtas. Skambintojo vietos nustatymo duomenys rodė, kad mergina skambino iš Joniškyje, Draugystės gatvėje, esančio namo.

Į nurodytą vietą atvykę patruliai ėmė ieškoti pranešėjos buto, belsdamiesi į kiekvienas duris. Gyventojai, kurie atidarė buto duris, sakė, kad policijos nekvietė ir jokia pagalba jiems nereikalinga.

Tam, kad būtų išsiaiškinta, kas vyksta tuose butuose, kurių durų niekas neatidarė, buvo iškviesta Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Jos darbuotojai kopėčiomis lipo iki viršutinių aukštų, žvelgdami pro langus, tačiau nieko įtartino nepamatė. Prieš 18:00 prie pareigūnų priėjo viena mergina ir prisipažino, kad tai ji skambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu.

Paaiškėjo, kad policiją kvietė 22 metų šiame name gyvenanti joniškietė, būdama visiškai blaivi. Pasak jos, ji susipyko su neblaiviu (1.77 prom.) 26 metų draugu ir, norėdama jį pagąsdinti, paskambino į skubiosios pagalbos centrą ir pasakė, kad vaikinas ją laiko bute užrakintą.

Po to mergina išjungė telefoną ir su draugu nuėjo miegoti. Ji pagalvojo, kad nieko specialiosios tarnybos nereaguos į iškvietimą, nes ji nenurodė vietos, iš kur skambina. Miegodama ji girdėjo triukšmą laiptinėje, girdėjo ir beldimą į duris, bet nežiūrėjo, kas beldžia, todėl buto durų ir neatidarė. Vaikinas prieš ją nesmurtavo ir fizinio skausmo nesukėlė.

Jai surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo, specialiųjų tarnybų iškvietimo žinant, kad pagalba nereikalinga. Už tai numatyta bauda nuo dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių eurų. Kokio dydžio bauda teks joniškietei, spręs teismas.

Tegai:
melagingas pranešimas, policija
Dar šia tema
Vilniaus rajone moterį partrenkė nuosavas automobilis
Nufilmuotas asmens, įtariamo vagystėmis iš kioskų, sulaikymas
Šalčininkų rajone moterį dėl maišo su maisto produktais užpuolė jaunuoliai

Klaipėdos policija sulaikė turto prievartautojus video

(atnaujinta 12:08 2020.11.24)
Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai sulaikė turto prievartavimu įtariamus penkis asmenis.

Pabrėžiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl iš jo prievartaujamo turto.

Šių metų lapkričio mėnesį Klaipėdoje, Dubysos g., KPONTV ir Patrulių rinkinės 1-osios kuopos Mobilaus būrio pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamus 5 asmenis, iš kurių vienas yra 20-metis Latvijos pilietis.

Pažymima, kad minėti asmenys (18, 19, 20, 21 ir 39 metų amžiaus) bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo ir grasindami susidorojimu, prievartavo turtą iš nukentėjusiojo dėl neva prieš keletą metų padarytų nuostolių remontuojant automobilius.

"Du įtariamieji teisėsaugai jau žinomi. 39 m. amžiaus Klaipėdos rajono gyventojas, dirbantis vadovu vienoje iš Klaipėdos rajono įmonių, anksčiau teistas dėl neteisėto disponavimo pornografinio turinio dalykais. 2020 metais jam taip pat buvo pareikštas įtarimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo", — teigiama pranešime.

Kitam asmeniui, kuris yra 18 metų amžiaus Mažeikių gyventojui praeitais metais buvo pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Pabrėžiama, kad penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vienam iš jų — 18-mečiui, paskirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Kitiems keturiems yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
nusikaltėliai, nusikaltimas, policija, Klaipėda
Dar šia tema
Vairuotojai su telefonu rankose tampa kasdienybe Lietuvos keliuose — video
Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis — video

Ispanijos oro uoste užsidegė "British Airways" keleivinis lėktuvas video

(atnaujinta 09:12 2020.11.24)
Vaizdo įraše galima pamatyti kadrus, nufilmuotus įvykio vietoje. Pranešama, jog incidento metu žmonės nenukentėjo

Oro linijų bendrovės "British Airways" keleivinis lėktuvas Boeing 747-400 užsidegė Kasteljon de la Plana miesto oro uoste.

Gaisras kilo tiesiog piloto kabinoje. Ugniagesiai greitai atvyko į įvykio vietą ir užgesino gaisrą.

Anot vietos valdžios, incidento metu niekas nenukentėjo, tačiau laineris buvo rimtai apgadintas.

Šiuo metu vyksta tyrimas, ekspertai nustato gaisro priežastis.

Tegai:
Ispanija, gaisras, lėktuvas
Vilnius

Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas

(atnaujinta 14:05 2020.11.24)
Bet kurią akimirką respublikos ekonomika gali smarkiai nukentėti, nes iš tiesų jos pagrindas yra reeksportas, sako ekspertas Aleksejus Zubecas

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Lietuvoje gera ekonominė padėtis, skirtingai nei Latvijoje ir Estijoje, tačiau jos ekonominė ateitis — trapi ir priklauso nuo gerų santykių su kaimyninėmis šalimis. Apie tai interviu Sputnik Lietuva pareiškė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak jo, Lietuva turi geras plėtros Baltijos šalyse perspektyvas, tačiau ekonominė padėtis yra gana bloga — didelis nedarbas, o užsienio prekyba yra chroniškai deficitinė. Be to, dėl koronaviruso Baltijos šalyje įvyko bendro vidaus produkto (BVP) nuosmukis.

"Lietuvoje neigiami pasitikėjimo verslo ateitimi rodikliai... Tas pats pasakytina ir apie vartotojų pasitikėjimą, jis taip pat yra neigiamas. Tačiau suprantama tai, kad jų mažmeninė prekyba žlugo — koronavirusas. Bet vis dėlto ši problema egzistuoja", — sakė jis.

Pasak Zubeco, visa Rytų Europa gyveno iš investicijų ir subsidijų iš ES biudžeto. Dabar Briuselis mažina subsidijas ir kyla klausimas, ar respublika turi galimybių sureguliuoti produkcijos gamybą ir tiekimą į tarptautines rinkas.

Ekspertas pažymėjo, kad pagrindinė Lietuvos eksporto pozicija — Baltarusijos ar Rusijos naftos produktų reeksportas arba perdirbimas iš Rusijos resursų.

"Todėl kyla klausimas, kokiu lygiu Lietuva gali egzistuoti savarankiškai be Baltarusijos ir Rusijos paramos. <...> Lietuva turi geras pozicijas, geresnes nei Latvija ir Estija, tačiau tuo pat metu ekonominė ateitis yra labai trapi ir iš tiesų priklauso nuo normalių santykių su Baltarusija, iš dalies su Rusija. Mažesniu mastu, bet, nepaisant to, Rusija vis dar naudoja Lietuvą kaip tranzito koridorių daliai savo produktų", — sakė Zubecas.

Taip pat ekspertas įvertino migraciją Lietuvoje. Jis sakė, kad lietuviai išvyksta, į jų vietą atvyksta migrantai. Tuo tarpu reikia suprasti, kad vidinius gyventojus keičia migrantai.

"Nacionalinės gerovės požiūriu šiame procese nėra nieko gero, nes jie turi pakeisti migrantais tuos žmones, kurie išvyko dirbti į kitas šalis. Tai rodo, kad gyvenimo kokybė Lietuvoje buvo ir yra žemesnė nei Europoje, o Lietuva nėra patraukli savo piliečiams. Visi, kas gali išvykti — išvyksta, ir tai rodo apskritai rimtos finansinės ir ekonominės krizės sąlygas, kuriuose dabar gyvenama... Pirmiausia nukenčia silpnos šalys. Tai, kad Lietuva yra viena silpniausių Europos Sąjungos valstybių kartu su Rumunija, Bulgarija, Graikija... Akivaizdu, kad krizės metu jos labiausiai nukentės", — sakė Zubecas.

Lietuvos ekonomika bet kurią akimirką gali smarkiai nukentėti, nes iš tiesų jos pagrindas yra reeksportas, pridūrė jis.

Anksčiau Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pažymėjo, kad Lietuva turi tvirtą ekonominę padėtį, tačiau šaliai reikalingos tolesnės priemonės, užtikrinančios tvarų ekonomikos atsigavimą.

Apžvalgoje teigiama, kad eksporto ir investicijų augimas bei verslo aplinka Lietuvą sparčiai priartina prie labiausiai išsivysčiusių organizacijos šalių. Tuo tarpu daugiau žmonių įvažiuoja į respubliką, nei iš jos išeina, pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo.

Prognozuojama, kad šiemet Lietuvos BVP sumažės 2 proc. Be to, tikimasi, kad kitais metais ekonomika augs 2,7 proc.

Tegai:
eksportas, Baltarusija, Rusija, ekonomika, Lietuva
Dar šia tema
Gautas EK pritarimas dėl valstybės pagalbos suteikimo SGD laivui išpirkti
Ekspertas: naujas geležinkelis tarp Baltarusijos ir Lietuvos visiškai neįmanomas
Ekspertė: Lietuvą galės "išmokyti" tik krovinių iš Baltarusijos praradimas