Be senaties termino: Putinas papasakojo apie Niurnbergo tribunolo išvadas

(atnaujinta 16:57 2020.11.20)
Rusijos vadovas priminė, kad anksčiau Rusijos Federacijos Soleckio teismas, remdamasis tribunolo sprendimais, pripažino masines egzekucijas prie Žestianaja Gorkos kaimo Novgorodo srityje, kur buvo žiauriai nužudyti tūkstančiai civilių, kaip genocidą

Nacių nusikaltimai neturi senaties termino, o Niurnbergo tribunolo išvados vis dar aktualios, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Praneša RIA Novosti.

"Tokiems nusikaltimams nėra senaties termino. Juos įvertino Niurnbergo tribunolas, jo sukurti nusikaltimo žmonijai požymiai apibrėžė pačią" genocido "sąvoką ir sudarė JT konvencijos prieš genocidą, priimtos 1948 m., Pagrindą", — savo kreipimesi sakė Rusijos prezidentas forumo "Niurnbergo pamokos" dalyviams.

"Niurnbergo išvados vis dar aktualios", — pabrėžė Putinas.

Rusijos taikdarių siuntimas į Karabachą
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Jis pažymėjo, kad prieš mėnesį, remdamasis tribunolo sprendimais, Rusijos Soleckio teismas pirmą kartą Rusijos teisminiuose procesuose masines egzekucijas netoli Žestianaja Gorkos kaimo Novgorodo srityje pripažino genocidu, kur žiauriai buvo nužudyti tūkstančiai taikių, nekaltų žmonių.

Tarptautinio forumo "Niurnbergo procesas" partneris — žiniasklaidos grupės "Rossija segodnia" RIA Novosti — imasi forumo iniciatyvos ir pradeda daugialypės terpės istorinį projektą "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" iki 75-ųjų 20-ojo amžiaus pagrindinio teismo proceso pradžios.

Remiantis unikaliais archyviniais ir muziejiniais įrodymais, nuotraukomis, animaciniais filmais, nuotraukų ir vaizdo medžiagomis, VR rekonstrukcijų ir spektaklių formatu. Projektų portalas nuremberg.media prasidės lapkričio 19 d. Rusų, vokiečių, prancūzų ir anglų kalbomis ir veiks visus metus.

Projektas pagrįstas pirmo asmens atsiliepimais. Tarp jos dalyvių yra įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistų, visuomenės veikėjų, istorikų, analitikų, karo ekspertų. Pagrindinis projekto "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" tikslas yra pateikti precedento neturinčius faktus ir įrodymus apie sovietų žmonių genocidą Antrojo pasaulinio karo metu ir paversti šią sampratą nuolatiniu tarptautiniu nacių nusikaltimų vertinimu, atkuriant istorinį teisingumą. Projektą "Niurnbergas. Pasaulio pradžia" remia Pergalės muziejus.

Tegai:
Niurnbergo procesas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Simonian ir Babajanas uždavė nepatogius klausimus Pašinianui — video
Karinio jūrų laivyno bazė Sudane: Rusija konsoliduojasi Afrikoje
(1:25 / 10.72Mb / просмотров видео: 150)

Paskelbti operacijos, skirtos užkirsti kelią teroro išpuoliams Maskvos regione, kadrai

(atnaujinta 14:10 2020.11.25)
Saugumo pareigūnams pavyko paimti sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas

Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB) užkirto kelią teroristinės organizacijos "Islamo valstybė" (IV) * tarpregioninės  grupuotės veiklai. FSB pranešė, kad jos dalyviai planavo teroro išpuolius Maskvos regione.

Vaizdo įraše nufilmuotas nusikaltėlių sulaikymas. Be to, atlikdami tyrimo veiksmus radikalių islamistų buvimo vietose, FSB pareigūnai rado ir paėmė sprogstamąjį įtaisą, pripildytą naikinančių elementų. Buvo paimti ir kiti daiktai bei dokumentai.

FSB pažymėjo, kad grupuotės tikslai taip pat buvo naujų narių verbavimas ir terorizmo finansavimas.

Saugumo pajėgoms pavyko sulaikyti Vladimiro srityje grupės narį, vienos iš Vidurinės Azijos šalių pilietį. Kitų įtariamųjų buvimo vieta nenurodoma.

* Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

Tegai:
Rusijos Federalinio saugumo biuras (FSB), teroro išpuolis, Rusija

Nufilmuotas laivo su kompleksu "Pancir-M" priėmimas į Baltijos laivyno sudėtį

(atnaujinta 08:34 2020.11.25)
Laivas yra trečias toks kovinis laivas Baltijos laivyno sudėtyje. Be jo, nuo 2018 metų eksploatuojamas laivas "Mytišči", o nuo 2019 metų — laivas "Sovetsk"

Baltijske mažame raketiniame laive "Odincovo", kuris priimtas į Karinio jūrų laivyno sudėtį, buvo iškelta Andrejevskio vėliava. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Pasak oficialaus Baltijos laivyno atstovo Romano Martovo, esminis skirtumas tarp šio laivo ir kitų yra tas, kad tai pirmasis antvandeninis laivas, aprūpintas priešlėktuvinių raketų ir patrankų sistema "Pancir-M".

Anksčiau "Odincovo" išlaikė jūrų ir valstybinius bandymus Baltijos ir Šiaurės laivynų poligonuose.

Laivas buvo pastatytas Leningrado laivų statykloje "Pella". Tai jau trečias toks kovinis laivas Baltijos laivyne.

Pirmasis projekto mažas raketinis laivas "Mytišči" į Baltijos laivyno sudėtų įėjo 2018 metų gruodį, antrasis mažas raketinis laivas "Sovetsk" Baltijos jūroje tarnauja nuo 2019 metų spalio.

Mažame raketiniame laive "Odincovo" įrengti smogiamasis kompleksas "Kalibras", zenitinių raketų kompleksas "Pancir-M", modernūs valdymo, radiotechninių ginklų, radijo ryšių, navigacijos, radioelektroniniai karo ir atsakomųjų priemonių kompleksai, prieš diversiniai ginklai, nešiojamos priešlėktuvinių raketų sistemos.

Tegai:
Baltijos laivynas, Baltijos jūra, Rusija
Dar šia tema
Baltijos šalys nori kartu modernizuoti savo laivynus
Baltijos laivyno jūrų aviacija "smogė" į poligoną netoli Kaliningrado
Per ugnį ir vandenį: kaip Baltijos laivyno jūreiviai veikia avarijos metu
Futbolininkas Diego Maradona

Mirė Diego Maradona

(atnaujinta 18:57 2020.11.25)
Futbolininkui buvo skirtas papildomas gydymas po to, kai buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Legendinis Argentinos futbolininkas Diego Maradona mirė sulaukęs 60 metų.

Maradona lapkričio 11 dieną buvo išrašytas iš ligoninės, kur jis atsigavo po smegenų operacijos. Jis buvo nuvežtas į vieną iš La Plata ligoninių medicininei apžiūrai, tačiau vėliau buvo paskelbta, kad jam buvo atlikta operacija. Iš La Plata jis buvo perkeltas į Buenos Airių ligoninę, kur jam buvo atliktas reabilitacijos kursas.

Футболист Диего Марадона, 2006 год
© REUTERS / John Sibley
Diego Maradona futbolininkas, 2006 metais.

Tolesnis Maradonos gydymas vyko privačiame name, kur jį prižiūrėjo šeimos nariai ir gydytojai.

Paskutinį kartą viešumoje jis buvo matytas spalio 30 dieną savo komandos "Gimnasia and Esgrima" Argentinos čempionato pirmojo turo rungtynėse su "Patronato" (3: 0), kurios buvo skirtos Maradonos 60-mečiui. Prieš rungtynes ​​jam buvo įteikta atminimo lenta.

Jis nepasiliko stebėti žaidimo, dėl prastos sveikatos, po kurios buvo pranešta, kad jis yra La Plata klinikoje.

Машина скорой, в которой находится футболист Диего Марадона
© REUTERS / AGUSTIN MARCARIAN
Greitoji medicinos pagalba, kurioje yra futbolininkas Diego Maradona.

Diego Maradona yra garsus Argentinos futbolininkas, žaidęs atakuojančio vidurio puolėjo ir puolėjo pozicijose. Jis žaidė "Argentinos Juniors", "Boca Juniors", "Barcelona", "Napoli", "Sevilla" ir "Newells Old Boys" komandose. Argentinos komandoje sužaidė 91 mačą ir pelnė 34 įvarčius.

Balsuodamas oficialioje FIFA svetainėje, kur jis gavo 53,6 proc. balsų, Maradona buvo paskelbtas geriausiu 20-ojo amžiaus futbolininku. FIFA futbolo komisijos duomenimis, Maradona yra trečiasis futbolininkas XX a.

Maradona buvo Buenos Airių garbės pilietis. 2003 metų gruodžio 26 dieną jo debiuto komandoje dieną, atidarytas "Argentinos Juniors" klubo stadionas yra pavadintas jo vardu.

Футболист Диего Марадона
© REUTERS / HENRY ROMERO
Futbolininkas Diego Maradona.

Baigęs futbolninko karjerą, Maradona dirbo televizijos komentatoriumi Argentinos ir Italijos kanaluose. Nuo 2005 metų birželio iki 2006 metų rugpjūčio jis buvo "Boca Juniors" futbolo komiteto viceprezidentas. Jis vaidino keliuose filmuose.

Nuo 2008 metų spalio iki 2010 metų liepos Maradona dirbo Argentinos rinktinės vyriausiuoju treneriu, su kuriuo pateko į 2010 metų pasaulio taurės ketvirtfinalį.

Tegai:
mirtis, futbolininkas, futbolas