"Sputnik Lietuva" paklausė vilniečių, ar nauja valdžia susidoros su COVID-19

(atnaujinta 10:25 2020.11.22)
Daugeliui respondentų buvo sunku atsakyti vienareikšmiškai. Tačiau dauguma sutiko, kad koronaviruso situacija priklausys ir nuo pačių lietuvių elgesio

Pastaruoju metu naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje daugėja. Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios patvirtinta daugiau nei 42,7 tūkst. atvejų, o mirė 357 pacientai.

Po spalį įvykusių Seimo rinkimų buvo suformuota nauja valdančioji koalicija. Jai priklauso Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionių demokratų partija, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Parlamento pirmininke tapo Viktorija Čmilytė-Nielsen. Konservatorė Ingrida Šimonytė kandidatuoja į ministrės pirmininkės pareigas, kurias šiuo metu dar eina Saulius Skvernelis.

"Sputnik Lietuva" korespondentas pasikalbėjo su vilniečiais ir paklausė, kaip jie vertina naujos valdžios galimybes kovoje su antrąja koronaviruso banga.

Lietuvos sostinės gyventojai nedavė vienareikšmio atsakymo. Tačiau dauguma sutiko, kad koronaviruso situacija priklausys ir nuo pačių gyventojų elgesio — kaukių dėvėjimo ir socialinio atstumo laikymosi.

Vienas iš respondentų atsakė neigiamai. Tuo tarpu kalbinta pagyvenusi moteris laikosi priešingos nuomonės. Ji teigė, kad Lietuvos piliečiai savaip padeda valdžiai — jie dėvi kaukes ir pirštines.

"Galvoju, kad ne, todėl, kad nėra patirties, yra gal didelis noras, bet labai jauni žmonės. Tai galvoju, kad nieko gero neišeis iš to paties", — sakė kita respondentė.

Kita moteris teigė, kad kova su koronavirusu priklauso ir nuo to, ar patys gyventojai kovos su šia liga.

"Kaukės, pirštinės, atstumas ir viskas bus gerai. Ir savęs įtikinimas, kad žmogus bus sveikas, kad pasveiks. Tai svarbiausia", — sakė moteris.

"Nu žinot, jeigu mes labai leisim laisvai karantino nepratęsti, tai žinokit, aš abejoju. Turi būt pratęsta karantinas, kad vis tiek žmonės žinotų kažkokią ribą. Tikrai nereikia nei kavinių, nei restoranų, kad būtų ten prailgintos valandos. Ribojimai turi būti. Žinokit, mes nesuvaldysim. Net ir valdžia, negali valdžia", — sakė dar viena moteris.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Jis turėtų trukti iki lapkričio 29 dienos. Valdžia tikisi jį pratęsti mažiausiai dar trims savaitėms.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 55,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,3 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
Lietuva, Vyriausybė, Seimas, koronavirusas, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (673)

Lietuvos prezidentas ir pirmoji ponia įžiebė Prezidento rūmų papuošimus video

(atnaujinta 19:45 2020.11.27)
Prezidentas ir ponia Diana visiems Lietuvos žmonėms palinkėjo gražaus švenčių laukimo, saugoti save ir kitus

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį įžiebė Prezidento rūmų papuošimus, taip paskelbdami žiemos laikotarpio švenčių sezono pradžią.

Kalėdinės dekoracijos
© Sputnik / Виталий Белоусов

Apie tai praneša Prezidento spaudos tarnyba.

"Nors šis švenčių laukimas bus kitoks, tegul ši arka simbolizuoja mūsų įžengimą į ypatingą laikotarpį, kupiną prieškalėdinio džiaugsmo, pakilios nuotaikos ir, žinoma, didžiojo stebuklo išsipildymo lūkesčio. Gražaus nuostabiausios metų šventės laukimo", – kreipdamasis į Lietuvos žmones linkėjo šalies vadovas.

Prezidentas ir pirmoji ponia visiems palinkėjo gražaus švenčių laukimo, saugoti save ir kitus.

Президент Литвы Гитанас Науседа и первая леди Диана зажгли украшения президентского дворца
Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė

Pagal žiemos laikotarpio pradžią simbolizuojančią tradiciją pasipuošia visas Prezidento rūmų ansamblis ir S. Daukanto aikštė, kurioje šiais metais vilniečius ir miesto svečius pasitiks šventinė instaliacija, papuošta kalėdinėmis gėlėmis – puansetijomis.

Президент Литвы Гитанас Науседа и первая леди Диана зажгли украшения президентского дворца
Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė

Šį šeštadienį, lapkričio 28 dieną, Vilniaus Katedros aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Ceremonija prasidės 17:30 ir bus transliuojama per televiziją. Gruodžio 5 dieną nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasigrožėti žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 dienos.

Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Be Kalėdų miestelių ir traukinuko: Vilniaus valdžia papasakojo, kokios Kalėdos bus šiemet
Sinoptikai paspėliojo, kokių orų lietuviai gali sulaukti per Kalėdas
Kalėdų senelis asmeniškai vadovavo miesto eglutės pastatymui Klaipėdoje — video

Kalėdų senelis asmeniškai vadovavo miesto eglutės pastatymui Klaipėdoje video

(atnaujinta 13:53 2020.11.27)
Miesto Teatro aikštėje pasirodė sidabrinė, beveik 12 metrų aukščio, 1,5 tonos sverianti Kalėdų eglė, jos įžiebimo šventė vyks gruodžio 5-ąją

Klaipėdoje įrengta Kalėdų eglė. Eglutę į miesto Teatro aikštę saugiai pristatė Kelių policijos tarnyba ir Kalėdų senelis, kuris vadovavo ir medžio įrenginiui aikštėje.

Šiemet miesto eglutė buvo išrinkta iš 10 kandidačių. Konkurencingoje kovoje nugalėtoja tapusi sidabrinė, beveik 12 metrų aukščio, 1,5 tonos sverianti eglė, buvo padovanota klaipėdiečių sutuoktinių — Bronislovo ir Aldonos Jankauskų. Sutuoktiniai eglutę laimėtoją prieš beveik tris dešimtmečius pasodino savo kieme.

Eglutės įžiebimo šventė Klaipėdoje vyks gruodžio 5 dieną, tačiau šį reginį klaipėdiečiai bus kviečiami stebėti internetinėse platformose bei per TV kanalą "Balticum".  Šalies gyventojai galės pamatyti šventinį koncertą su atlikėjų sveikinimais iš įvairių Lietuvos miestų bei eglutės įžiebimo momentą tiesiogiai iš Teatro aikštės.

Miesto savivaldybė pažymėjo, jog eglės įžiebimui šiemet vien elektros energijos nepakaks — Klaipėdos eglutė nušvis tik jungtinio vaikų choro dėka, ir pakvietė miesto gyventojus su savo vaikučiais sudalyvauti specialiame "flešmobe".

"Eglutė nušvis tik tada, kai jungtinis choras suskaičiuos nuo 1 iki 10. Todėl labai prašome jūsų — nufilmuokite savo vaikučius, nesvarbu jiems dveji ar aštuoniolika. Skaičiuokite nuo 1 iki 10, o filmuojant telefoną būtinai laikykite horizontaliai. O tada atsiųskite mums. Visi video bus sumontuoti ir rodomi gruodžio 5 dieną, 17:00, virtualaus eglutės įžiebimo metu", — pasakė kalėdinių renginių vadovė Rūta Steponavičienė.

Filmuotą medžiagą iki gruodžio 3 dienos prašoma siųsti elektroniniu adresu renginiai@jurossvente.lt.

Tegai:
Kalėdų eglės įžiebimo šventė, Kalėdų eglė, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Sinoptikai paspėliojo, kokių orų lietuviai gali sulaukti per Kalėdas
Kalėdų miesteliai Vilniuje šiemet persikels į elektroninę erdvę
"Maxima" per šv. Kalėdas nedirbs, o per kitas šventines dienas dirbs trumpiau
Virtualios Kalėdos: Kaunas aprašė, kaip vyks šventės COVID-19 fone
Megan Markl

Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo

(atnaujinta 14:00 2020.11.27)
Ir kol karališkoji šeima iš tolo guodžia princą Harį, buvusią aktorę palaiko artimiausias žmogus

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Po persileidimo princo Hario žmonai Megan Markl teko kviestis pagalbą: atsigauti nuo sielvarto hercogienei padeda jos motina Doria Ragland.

Po persikėlimo į JAV Markl iš tikrųjų buvo sunku: buvusiai aktorei teko iš naujo kurti savo gyvenimą ir visiems įrodyti, ko ji verta be karališkų giminaičių palaikymo. Markl neseniai savo skiltyje "The New York Times" pasidalino liūdna naujiena: hercogienė prisipažino, kad vasarą neteko antrojo kūdikio.

Kaip pranešė leidinys "US Weekly", Markl šį sunkų laikotarpį padeda artimiausias žmogus — jos mama: Doria Ragland tapo patikima dukros atrama ir dažnai ją aplanko.

"Ji atvažiuoja pas Megan ir Harį — ir žingsnį po žingsnio padeda jiems atsigauti ir susitaikyti su skaudžia netektim. Tačiau mažylio netektis — baisi akimirka, po kurios beveik neįmanoma atsigauti", — pažymėjo leidinio insaideris.

Santykiai karališkojoje šeimoje taip pat pasikeitė: princas Čarlzas ir karalienė liūdi dėl to, kas nutiko, ir nuolat susiskambina su maištininkais.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl pateko į karališkąją istoriją dėl JAV prezidento rinkimų
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus