Nuo Rusijos pakrantės iki Vokietijos: reikia žinoti apie "Nord Stream-2"

(atnaujinta 16:23 2020.12.08)
"Nord Stream-2" dujotiekio operatorius "Nord Stream 2 AG" planuoja atnaujinti vamzdynų klojimą, jau šiuo metu Rusijos laivas "Akademik Čerskij" atplaukė prie neužbaigtos "Nord Stream-2" atkarpos

Vokietija suderino dujotiekio tiesimą savo vandenyse, sprendimas buvo priimtas Vokietijos federaliniame laivybos ir hidrografijos biure (BSH). Vis dar laukiama prašymo tęsti darbus kitais metais.

Sputnik pristatė vaizdo įrašą, kuriame išsamiai aprašytas projektas.

"Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų statybas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. Jos bus nutiestos palei Baltijos jūros dugną per Rusiją, Suomiją, Švediją, Daniją ir Vokietiją.

Vienintelis akcininkas iš Rusijos yra "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — iš viso finansuoja projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Nord Stream-2" turi nemažai priešininkų. Jungtinės Valstijos aktyviausiai kovoja su projekto įgyvendinimu, nes reklamuoja savo suskystintas gamtines dujas ES. Taip pat dujotiekį kritikuoja Ukraina, Lenkija, Lietuva ir Latvija, kurios dujotiekio statybą laiko politiniu projektu.

Jungtinės Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti tiesimą. Šių metų spalio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas, įtraukdamas laivų paslaugų įmones, dalyvaujančias tiesiant vamzdyną.

Projektą remia Rusija, Vokietija, Austrija ir Norvegija.

Lapkritį Vokietijos vyriausybė dar kartą sukritikavo sankcijas projektui. Berlynas pabrėžė, kad ketinama derinti tolesnius veiksmus su Europos partneriais, Europos Komisija ir statybose dalyvaujančiomis įmonėmis.

Tegai:
dujotiekis, Rusija, Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (528)
Dar šia tema
EK sukritikavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Ekspertas įvardijo "tikrąją auką" JAV kovoje su "Nord Stream-2"
Vokietija sureagavo į JAV raginimą įšaldyti "Nord Stream-2"

Donaldas ir Melanija Tramp paliko Baltuosius rūmus

(atnaujinta 20:34 2021.01.20)
Išeidamas iš rezidencijos dabartinis prezidentas atsisveikino, tačiau išreiškė viltį, kad išsiskyrimas truks neilgai

JAV prezidentas Donaldas Trampas ir pirmoji ponia Melanija Tramp trečiadienį, sausio 20 dieną, paliko Baltuosius rūmus, kuriuos po kelių valandų turėtų užimti išrinktasis prezidentas Džo Baidenas ir jo šeima.

Pievelėje priešais Baltuosius rūmus pora įsėdo į sraigtasparnį. Artimiausią laiką jie praleis savo namuose Floridoje.

"Noriu tik atsisveikinti, bet tikiuosi, kad tai neužtruks ilgai. Mes vėl susitiksime", — sakė 45-asis JAV prezidentas.

Prieš lipdamas į lėktuvą Andrews oro bazėje, Trampas pažadėjo savo šalininkams "sugrįžti vienokia ar kitokia forma". Be to, dabartinis valstybės vadovas sakė, kad tai buvo "neįtikėtini" ketveri metai, ir padėkojo savo šeimai.

© Sputnik / @jeffmason1
JAV prezidentas Donaldas Trampas išvyko iš Baltųjų rūmų prieš Baideno inauguraciją

"Man buvo didžiausia garbė ir privilegija būti jūsų prezidentu", — sakė Trampas.

Be to, jis palinkėjo naujajai administracijai "didelės sėkmės".

Tegai:
Baltieji rūmai, JAV, Melanija Tramp, Donaldas Trampas

Karšti lavos fontanai: Italijoje pabudo Etnos ugnikalnis

(atnaujinta 18:46 2021.01.20)
Ekspertai mano, kad Europos ugnikalnis kol kas nekelia pavojaus gyventojams, tačiau žmonės raginami neprarasti budrumo

Italijoje, Sicilijos saloje, nufilmuoti įspūdingi kadrai. Kamera sugebėjo užfiksuoti Etnos ugnikalnio, kuris staiga vėl pabudo ir išmetė karštos lavos fontanus, išsiveržimą. Apie tai pranešė Katanijos nacionalinis geofizikos ir vulkanologijos institutas.

Didžiulis keturių kilometrų aukščio pelenų stulpas iškilo į dangų virš ugnikalnio. Viską lydėjo griausmingas ūžesys ir požeminiai smūgiai. Sausio 19 dienos rytą ugnikalnis pradėjo rimti.

Nepaisant incidento, ekspertai mano, kad aukščiausias Europoje veikiantis ugnikalnis kol kas nekelia pavojaus Sicilijos salos gyventojams, tačiau dėl visa ko vietinių gyventojų prašoma būti atsargesnių.

Tegai:
Sicilija, Italija, ugnikalnis
Nord Stream-2

Vokietija pareiškė įsipareigojusi užbaigti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 08:51 2021.01.21)
Anksčiau Vokietijos vyriausybė ne kartą pareiškė, kad atmeta ekstrateritorines sankcijas, o patį "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, o ne politiniu

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vokietijos ministrų kabinetas atkreipė dėmesį į naujas JAV sankcijas "Nord Stream-2", Berlynas laikosi ankstesnės pozicijos dėl šio projekto, sakė Vokietijos ministrų kabineto oficialaus atstovo pavaduotoja Martina Fitz, praneša RIA Novosti.

"Mes atkreipėme dėmesį į naujausius įvykius (sankcijas Fortunai). Mūsų pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų išlieka nepakitusi, mes tai pakartojome čia ne kartą. Užbaigus "Nord Stream-2" mūsų pozicija išlieka ta pati — tai yra ekonominis projektas. Situaciją ir ateities planus reikia nukreipti į projekto vykdytojus", — sakė ji.

Anksčiau Vokietijos vyriausybė ne kartą pareiškė, kad atmeta ekstrateritorines sankcijas, o patį "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, o ne politiniu.

Pasak Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Andrea Sasse, oficialus Berlynas per vaizdo konferenciją apie sankcijas pranešė JAV ambasadai Berlyne, o Vokietijos ambasada Vašingtone gavo pranešimą.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat nemažai Europos šalių.

Sausio 1 dieną JAV Senatas balsavo už gynybos biudžetą 2021 metams. Dokumente, be kita ko, numatyta išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2".

Gruodžio mėnesį Vokietijos vandenyse buvo baigta statyti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio atkarpa. Dabar būtina pakloti atkarpą Danijos vandenyse, remiantis preliminariais žiniasklaidos vertinimais, jos ilgis sieks apie 150 kilometrų.

Dėl naujų JAV apribojimų Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas - Germanischer Lloyd" (DNV GL), Šveicarijos bendrovė "Zurich Insurance" ir Danijos bendrovė "Ramboll" atsisakė bendradarbiauti su "Nord Stream-2".

Tegai:
Nord Stream-2, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (528)