Sunkvežimio keleivis bandė Lietuvos į Baltarusiją įvežti marihuaną video

(atnaujinta 10:52 2020.12.11)
Baltarusijos muitinės pareigūnai pasienyje su Lietuva sulaikė marihuaną gabenusį sunkvežimio keleivį. Žiūrėkite Beniakonių kontrolės punkte nufilmuotus kadrus

Baltarusijos muitinės pareigūnų teigimu, draudžiamų medžiagų pas 24 metų Vitebsko srities gyventoją aptiko tarnybinis šuo — narkotikai buvo vyro kelioniniame krepšyje.

Be to, kaip paaiškėjo, kirsdamas sieną Baltarusijos pilietis buvo apsvaigęs nuo narkotikų.

Vyrui iškelta byla pagal Baltarusijos baudžiamojo kodekso 328 straipsnio 1 dalį dėl neteisėto narkotinių, psichotropinių medžiagų, jų pirmtakų ar analogų gabenimą per Eurazijos ekonominės sąjungos muitų sieną arba Baltarusijos Respublikos valstybės sieną. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki septynerių metų su bauda arba be jos.

Tegai:
Muitinė, Baltarusija, Lietuva, narkotikai, marihuana
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (382)
Dar šia tema
Kauno kriminalistai rado didelį kiekį narkotinių medžiagų bei sulaikė ne vieną asmenį
Vilniaus rajone areštuotas apsvaigęs nuo narkotikų karys
Sulaikyti asmenys, įtariami ketinimu perduoti narkotikus į pataisos įstaigą
Lietuva nori panaikinti baudžiamąją atsakomybę už disponavimą narkotikais

Kelmės rajone policininkai vijosi neblaivų ir beteisį vairuotoją video

(atnaujinta 16:34 2021.03.01)
Policijai pagavus vyrą, paaiškėjo, kad jis neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus

Kelmės rajone teisės vairuoti neturintis bei neblaivus vyras, sėdęs prie "Ford Mondeo" automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais — nepaisė policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, tačiau jo bandymas pasprukti nepavyko.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pasidalino gaudynių vaizdo įrašu.

Vasario 26 dieną Maudžiorų kaime nežymėtu policijos automobiliu patruliuojančių Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė akivaizdžiai neblaivūs asmenys, sėdantys į automobilį "Ford Mondeo". Jam pradėjus važiuoti pareigūnai privažiavo, įjungė švyturėlius ir patikrai norėjo susistabdyti šį kita kelio puse važiavusi automobilį. Tačiau automobilio vairuotojas pamatė, jog tai pareigūnai ir akistatos su jais nusprendė išvengti, nestojo, padidino greitį ir nuvažiavo į priekį.

Pareigūnai greitai reaguodami apsisuko, įjungė specialiuosius šviesos ir garso signalus ir iš karto ėmė vytis automobilį. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai išreiškė aiškų reikalavimą sustoti į dešinę kelio pusę, tačiau vairuotojas to neišgirdo — teisėtų reikalavimų nevykdė bei juos ignoravo. Minėtas automobilio vairuotojas iš Telšių rajono Gaulėnų kaimo išvažiavo į Kelmės rajone esantį Maudžiorų kaimą. Tuomet pasukęs to kaimo keliuku nuvažiavo link namo, kurio kieme ir sustojo.

Visgi kelias minutes trukusios gaudynės baigėsi. Policijos pareigūnų reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė vyras, gimęs 1993 metais. Paklaustas, kodėl policijos pareigūnams paprašius nestojo, jis atsakė, kad išsigando ir manė, jog jam pavyks išvengti gresiančios atsakomybės. Vėliau paaiškėjo, kad jis ne tik nepaisė reikalavimo sustoti, tačiau neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus. Jam nustatytas vidutinis — 1,59 promilės — girtumas.

Meteoras

Virš Britanijos sprogo didžiulis meteoras

(atnaujinta 16:00 2021.03.01)
Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas ryškus žybsnis, komentaruose liudininkai dalinasi įspūdžiais

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Daugelis Didžiosios Britanijos gyventojų tapo neįprasto reiškinio liudininkais — danguje nuskriejo didelis meteoras, kurį pavyko nufilmuoti, rašo "The Guardian".

Tai nutiko sekmadienio, vasario 28-osios, naktį Notingamšyre. Objektas buvo matomas 7 sekundes. Iš pradžių jis švytėjo žalia spalva, o po to sprogo ryškiu žybsniu, patekęs į planetos atmosferą. Tai gali reikšti, kad meteore buvo didelė vario koncentracija, pranešė vaizdo įrašą ištyrę britų mokslininkai.

Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų su komentarais.

Vienas Twitter vartotojas apie užfiksuotą reiškinį parašė: "Iš pradžių aš pagalvojau, kad tai yra ryški žvaigždė ar lėktuvas, paskui jis tapo didesnis ir greitesnis, po to dangų nušvietė didžiulis žybsnis. Fejerverkas!"

Be to, internete pasirodė visokių anekdotų šiuo klausimu. Vieni teigė, kad meteoro kritimas — tai yra kerštas už NASA erdvėlaivį "Perseverance", nusileidusį Marse. Kiti teigė, kad skubiai reikia ieškoti nukritusio kosminio objekto. Tačiau ekspertai perspėjo, kad greičiausiai meteoras visiškai sudegė patekęs į Žemės atmosferą, todėl jo ieškoti nėra prasmės.

Meteorai — tai dangaus kūnas, kuris, patekęs į Žemės atmosferą, sudega. Ugniniais kamuoliais vadinami ryškūs meteorai, kurie kartais matomi net dienos šviesoje.

Tegai:
Didžioji Britanija
Dar šia tema
Žvaigždžių lietus: nufilmuotas Perseidų meteorų lietus
Nufilmuotas degančio meteorito kritimas
Nufilmuota meteorito sprogimo virš Kamčiatkos akimirka
Šių metų astronominiai reiškiniai: supermėnulis, užtemimai, meteorų lietus
Šokoladas

Amerikos mokslininkai atrado netikėtą šokolado savybę

(atnaujinta 22:56 2021.03.01)
Kartu metu mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".

Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.

Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.

Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.

Tegai:
JAV, mokslininkai, sveika mityba, sveikata, šokoladas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Įvardytas būdas numesti svorio nesilaikant dietos
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange