Rusijos kariuomenė surengė plataus masto puolamąsias pratybas, kuriose dalyvavo visa vadinamoji branduolinė triada. Pratybų metu taip pat buvo patikrintas bendras strateginių Rusijos branduolinių pajėgų kovinis pasirengimas. Pratyboms vadovavo vyriausiasis kariuomenės vadas Vladimiras Putinas. Daugiau žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.
Paleidimo raketa "Sojuz-2.16" paleido palydovą "Arktika-M". Šio renginio transliaciją vedė "Roskosmos".
Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip raketa su palydovu paleidžiama iš Baikonūro kosmodromo vietos.
Pasak "Roskosmos", nešiklio ir viršutinės pakopos paleidimas ir atskyrimas vyko įprastu režimu. Paleidimas buvo atliktas 8:55:01, o "Fregat" viršutinį etapą tikimasi atskirti praėjus dviem valandoms ir 19 minučių po paleidimo.
Palydovui patekus į tikslinę orbitą, jis bus perduotas užsakovo valdymui.
"Roskosmos" pastebėjo, kad "Arktika" sistema yra skirta stebėti klimatą ir aplinką Arkties regione. Tikimasi, kad du palydovai leis visą parą stebėti Žemės paviršių ir Arkties vandenyno jūras.
Raketnešis "Sojuz-2.16" yra "Sojuz-2" modifikacija. Jis buvo sukurtas "Progress" raketų ir komiksų centre, kuris yra "Roskosmos" dalis. Tai pirmasis Rusijos erdvėlaivis, stebintis klimatą ir aplinką Arktyje.
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl vienos privačios medicinines paslaugas teikiančios įmonės vadovų ir kitų asmenų galimai vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita, trečiadienį ir ketvirtadienį buvo sulaikyti 9 asmenys, praneša Lietuvos policija.
Ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Kauno apskr. VPK ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, atliko kratas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kratos buvo atliekamos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų gyvenamosiose patalpose, transporto priemonėse bei kitur.
Šiuo metu turimais duomenimis, kratų metu buvo rasti apie 500 tūkstančių eurų grynųjų, taip pat įvairūs tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai, kompiuterinės laikmenos bei kiti daiktai. Iš viso šiuose proceso veiksmuose dalyvavo apie 100 pareigūnų ir specialistų. Proceso veiksmai atliekami ir šiuo metu.
VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Vokietija rizikuoja susidurti su ieškiniais dėl žalos, jei bus sustabdyta "Nord Stream-2" statyba, interviu "Welt am Sonntag" sakė Vokietijos aplinkos ministrė Svenja Šulcė.
"Mes negalime atsisakyti anglies, branduolinės energijos ir dujų vienu ypu", — sakė ji. Anot jos, Vokietijai per šį ir kitą dešimtmetį reikės dujų.
"Be to, jei sustabdysime projektą, rizikuojame susidurti su reikalavimais atlyginti žalą tarptautiniuose arbitražo teismuose", — sakė ji.
"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.
"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.