Skvernelis: šiandien yra paskutinė mano ir visos Vyriausybės darbo diena

(atnaujinta 12:02 2020.12.11)
Paskutinę darbo dieną laikinasis premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos žmones

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Baigiantis Vyriausybės kadencijai, laikinasis premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos žmones. Jo kreipimasis paskelbtas Vyriausybės tinklalapyje.

"Šiandien yra paskutinė mano ir visos Vyriausybės darbo diena. Esu dėkingas už šią ketverių metų kelionę kiekvienam iš Jūsų. Eiti Ministro Pirmininko pareigas ir dirbti Lietuvos žmonių labui buvo didžiulė atsakomybė ir garbė. Neslėpsiu, prieš ketverius metus atrodė, kad per kadenciją įmanoma nuversti kalnus. Tačiau realybė parodė, kad ketveri metai nėra tiek daug. Vis dėlto galiu nuoširdžiai pasakyti: visą šį laikotarpį dariau viską, kad valstybė žengtų pažangos keliu ir gyventume Lietuvoje geriau, saugiau ir ramiau", — sako kadenciją baigęs premjeras.

Premjeras pažymėjo, kad tiek Lietuvos, tiek tarptautinių analitikų ir organizacijų vertinimai rodo, kad Lietuvos pasiekimai gerokai šoktelėjo. 

Skvernelio teigimu, svarbiausia yra tai, jog per šiuos ketverius metus valstybė atsisuko veidu į Lietuvos žmones: buvo ne tik ištiesta pagalbos ranka labiausiai vargstantiems, suteikta reali parama šeimoms, pasirūpinta vaikų gerove, bet ir stipriai pagerintos darbo sąlygos viešojo sektoriaus darbuotojams — medikams, pedagogams, dėstytojams ir mokslininkams.

Taip pat laikinasis premjeras pasidžiaugė, kad grįžtančiųjų į Lietuvą yra daugiau nei ją paliekančiųjų, ir tai milžiniškas pasiekimas.

"Mielieji, prisipažinsiu, šie ketveri metai buvo nelengvi ir man asmeniškai, tad noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam gero linkėjusiam ir palaikiusiam. Kova su liga yra nepaprastai alinantis, tačiau kartu ir sutelkiantis procesas. Nepaprastą susitelkimą Vyriausybė, medikai ir visuomenė pademonstravo kovoje su COVID-19 pandemija. Lygiai prieš 10 mėnesių mums teko stoti į kovą su nematomu priešu, kuri ir šiandien dar nėra pasibaigusi", — pažymėjo premjeras.

Skvernelis padėkojo savo komandai ir visiems, kurie negailėjo jėgų ir sveikatos, neskaičiavo valandų ir darė viską, kad mūsų žmonės būtų kiek įmanoma apsaugoti, kad išvengtume mūsų piliečių mirčių.

Be to, laikinasis premjeras kreipėsi į žmones, ragindamas visus riboti kontaktus, vengti lankymosi viešose vietose, saugoti savo artimuosius bei draugus ir nenumoti ranka į ekspertų rekomendacijas bei prašymus. Taip pat premjeras tikisi, kad naujoji Vyriausybė į situaciją įsigilins per maksimaliai trumpą laiką, ir palinkėjo, kad naujoji Ministrė Pirmininkė toliau naudotųsi sukurtomis pandemijos valdymo priemonėmis, duomenų bazėmis, ekspertinių grupių žiniomis.

"Ačiū kolegoms Seime, Vyriausybėje, Prezidentui ir opozicijai, savo komandai ir, svarbiausia, Lietuvos žmonėms. Mes visi — tik keleiviai Lietuvos gyvenime. Tegu jis gerėja. Gražaus ir prasmingo Advento laiko ir jaukių artėjančių šventų Kalėdų!" — sakoma premjero kreipimesi.  

Tegai:
Saulius Skvernelis

Naktinio ledo ritulio lygos rungtynėse Putinas įmušė aštuonis įvarčius

(atnaujinta 18:05 2021.05.11)
Draugiškos rungtynės vyko tarp ledo ritulio legendų komandos ir valstybininkų bei nacionalinės lygos komandos

Naktinio ledo ritulio lygos iškilmingas varžybas laimėjo Rusijos prezidento Vladimiro Putino komanda, praneša RIA Novosti.

Putinas žaidė "Ledo ritulio legendos" komandoje prieš nacionalinės lygos komandą. Dėl to komanda, kurioje dalyvavo prezidentas, laimėjo mačą rezultatu 13:9.

Pats Putinas įmušė aštuonis įvarčius į varžovų vartus ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Gynybos ministras Sergejus Šoigu taip pat sugebėjo įmušti įvartį.

Rusijos prezidentas ant ledo pasirodė su 11 numeriu.

Rungtynės sutapo su 75-osiomis Rusijos ledo ritulio ir 60-mečio pirmojo pilotuojamo skrydžio į kosmosą metinėmis.

Naktinio ledo ritulio lyga buvo sukurta Putino iniciatyva po jo susitikimo su Rusijos ledo ritulio veteranais 2011 metais. Lygos tikslas buvo pritraukti suaugusius vyrus ir moteris į sportą. Projekto prasmė yra paremti tuos, kurie arčiau nakties, po darbo nori žaisti ledo ritulį.

Naktinio ledo ritulio lygos varžybos rengiamos gegužės 3–16 dienomis Sočyje. Festivalyje dalyvaus ledo ritulininkai iš 76 Rusijos regionų. Turnyro nugalėtojui pagrindiniame divizione atiteks Krutovo taurė ir parama uždarosios ledo aikštelės statybai jų regione.

Tegai:
Rusija, ledo ritulys, Vladimiras Putinas

Kinijoje nufilmuota sraigtasparnio katastrofa, per kurią žuvo žmonės

(atnaujinta 11:58 2021.05.11)
Sraigtasparnyje buvo keturi įgulos nariai. Du iš jų mirė, dar dviejų paieška tebevyksta

Kinijos pietuose nukrito gaisro gesinimo sraigtasparnis, du žmonės žuvo, du dingo be žinios, pranešė naujienų agentūra "Xinhua", su nuoroda į vietos valdžios atstovus.

Pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nukrito į Erhai ežerą Junano provincijoje.

Laive buvo keturi įgulos nariai. Gelbėtojams pavyko rasti du, tačiau jų nepavyko išgelbėti. Tęsiama dar dviejų įgulos narių paieška.

Iš viso paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 500 žmonių ir 16 gelbėjimo valčių.

Tegai:
sraigtasparnis, Kinija
Vilnius

Registrų centras: balandį ir toliau augo NT sandorių skaičius

(atnaujinta 17:58 2021.05.11)
Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 48,2 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Praėjusį mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius toliau augo, aktyvūs išliko butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų pirkėjai. Apie tai pranešė Registrų centro spaudos tarnyba.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 48,2 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 38 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-balandį, kai įregistruota 34,8 tūkst. NT sandorių (2019 m. sausį-balandį 38,1 tūkst.). Vien tik per balandžio mėnesį įregistruota 14,7 tūkst. NT sandorių — beveik dukart daugiau nei praėjusių metų balandį (7,4 tūkst.) ir 11 proc. daugiau nei šių metų kovą (13,2 tūkst.).

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiemet visoje šalyje įregistruota 12,1 tūkst. butų pardavimų — 20 proc. daugiau nei 2020 metų sausio-balandžio mėnesiais, kai įregistruota 10,1 tūkst. (2019 m. sausį-balandį 11,1 tūkst.), o vien tik per balandį — 3,6 tūkst., arba 87 proc. daugiau nei praėjusių metų balandį (1,9 tūkst.) ir 10 proc. daugiau nei šių metų kovą (3,3 tūkst.).

Šiemet Vilniuje iš viso įregistruota 4,5 tūkst. butų sandorių, arba 16 proc. daugiau nei atitinkamą laikotarpį pernai (2019 m. sausį-balandį 3,7 tūkst.), Kaune — 1,7 tūkst., arba 13 proc. daugiau (2019 m. sausį-balandį 1,6 tūkst.), Klaipėdoje — beveik 1,1 tūkst., 46 proc. daugiau (2019 m. sausį-balandį 1 tūkst.).

Šiais metais Lietuvoje taip pat įregistruota maždaug 4,4 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų — 39,5 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-balandį (2019 m. sausį-balandį 3,3 tūkst.). Tik per balandį pasikeitė 1,4 tūkst. gyvenamųjų namų savininkų, arba 91 proc. daugiau nei per 2020 metų balandį ir 14 proc. daugiau nei per šių metų kovą.

Visoje šalyje šiemet taip pat įregistruota 24,2 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 46,5 proc. daugiau nei per pirmus keturis praeitų metų mėnesius (2019 m. sausį-balandį 17,9 tūkst.). Vien tik per balandį įregistruota 7,4 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba dukart daugiau nei 2020 metų balandžio mėnesį ir 10 proc. daugiau nei šių metų kovą.

Tegai:
nekilnojamas turtas, Registrų centras, Lietuva
Dar šia tema
Sausį įregistruota beveik 10 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių
Specialistai papsakojo, kiek verta investuoti į namų atnaujinimą
Registrų centras: NT sandorių skaičius išaugo penktadaliu